• LT
  •  | 
  • EN
Į pradžiąTinklapio medisKontaktaiParašykite mums

Pasaulio sportinių šokių federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos sportas visiems narė


Apie LSŠF

1991 m. rugsėjo 28 d. įkurta Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) yra savarankiška visuomeninių sporto organizacijų sąjunga ir vienija 86 Lietuvoje veikiančius mėgėjiškus sportinių šokių klubus (sšk) ir kitas visuomenines sporto organizacijas.

Nuo 1994 m. spalio 20 d. LSŠF yra Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, o nuo 2012 m. kovo 7 d. Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ narė.

Lietuvos sportinių šokių federacijos pirmasis prezidentas buvo Vidutis Kamaitis, vėliau federacijai vadovavo Tomas Petreikis, Česlovas Norvaiša.

Šiuo metu Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas - Gintaras Skorupskas.

1992 metais LSŠF tapo Pasaulinės sportinių šokių federacijos (WDSF) nare, kuri vienija pasaulio sportinių šokių federacijas.

LSŠF klubuose dirba 184 treneriai ir asistentai, 15 iš jų turi Lietuvos Respublikos nusipelniusių sporto trenerio vardus. 36 Lietuvos sportinių šokių teisėjams yra suteiktos tarptautinės kategorijos.

LSŠF uždaviniai - plėtoti sportinius šokius Lietuvoje, koordinuoti klubų ir kitų visuomeninių sporto organizacijų veiklą, užtikrinti rinktinių dalyvavimą Europos ir pasaulio čempionatuose, taurių ir kitose svarbiose tarptautinėse sporto varžybose, vykdyti sportinių šokių „Sportas visiems“, Profesionalų lygos programas, pagal patvirtintą kalendorinį planą rengti visų amžiaus grupių čempionatus, pirmenybes, LSŠF reitingo ir tarptautines varžybas, bendradarbiauti su Kūno kultūros ir sporto departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, Lietuvos sporto federacijų sąjunga, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, Pasaulio (WDSF) ir nacionalinėmis sportinių šokių federacijomis.

2016 m. buvo įkurta LSŠF Akademija, kurios pagrindiniai tikslai – vyldyti visuomenei naudingą veiklą šokių srityje ir prisidėti prie sportinių šokių veikloje dalyvaujančių asmenų švietimo bei kvalifikacijos kėlimo.

Lietuva pasaulyje pripažįstama kaip valstybė, ugdanti aukšto lygio sportinių šokių atlikėjus. Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, per Lietuvos sportinių šokių federacijos veiklos metus, mūsų šalies šokėjų poros tapo Europos ir pasaulio jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionės ir prizininkės, Taurių varžybų laimėtojos. Buvęs Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblis „Žuvėdra“ daugelį metų garsino šalies vardą Europos ir pasaulio čempionatuose.

Buvę Kauno sšk „Sūkurys“ sportininkai Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė, jų treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišos, Vilniaus sšk „Ratuto“ šokėjai Andrius Kandelis ir Eglė Visockaitė, jų treneris Virginijus Visockas, Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ nariai ir jų treneriai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai, LSŠF prezidentas Gintatas Skorupskas, LSŠF generalinė sekretorė Vida Kanišauskienė už nuopelnus Lietuvos sportui yra apdovanoti valstybiniais ordinais ir medaliais.

Nuo 1996 metų Lietuvos sportinių šokių federacija rengia Europos ir pasaulio jaunių, jaunimo, suaugusiųjų čempionatus, Taurių ir WDSF reitingo varžybas.

 

Lietuvos Respublikos nusipelnę treneriai:

Jūratė Norvaišienė - Kauno sšk „Sūkurys“

Česlovas Norvaiša - Kauno sšk „Sūkurys“

Skaistutė-Ona Idzelevičienė - Klaipėdos sšk „Žuvėdra“

Romaldas Idzelevičius - Klaipėdos sšk „Žuvėdra“

Aušrelė Visockienė - Vilniaus sšk „Ratuto“

Virginijus Visockas - Vilniaus sšk „Ratuto“

Daiva Dackevičienė - Kauno sšk „Kaspinas“

Giedrius Januškevičius - Kauno sšk „Kaspinas“

Juozas Aleksandravičius- Vilniaus sšk „Dileksa“

Ina Griciuvienė - Vilniaus sšk „Dileksa“

Daina Bertulienė - Klaipėdos sšk „Žuvėdra“

Genrijeta Gruzdeva - Vilniaus sšk „Iness“

Stanislava Bilevičienė - Anykščių sšk „Verpetas“

Dalia Kristina Kamaitienė - Vilniaus sšk „Vijūnas“

Vidutis Pranciškus Kamaitis - Vilniaus sšk „Vijūnas“

 


                Rėmėjai