• LT
  •  | 
  • EN
Į pradžiąTinklapio medisKontaktaiParašykite mums

Pasaulio sportinių šokių federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos sportas visiems narė


Klaipėdos universiteto sportinių šokių klubas “Žuvėdra”

Šešis kartus pasaulio ir septynis kartus Europos čempionas Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblis “Žuvėdra” pradėjo formuotis dar tuomet (1965 - 1967 m.), kai Lietuvoje pramoginiai šokiai nebuvo masinis reiškinys. Tačiau Klaipėdoje buvo jais susižavėjusių žmonių. Ir vieni jų - Skaistė ir Romaldas Idzelevičiai, dideli šių šokių entuziastai ir propaguotojai. Tuo metu Skaistė Idzelevičienė buvo pakviesta vadovauti Klaipėdos kultūros namų tautinių šokių ansambliui. Į respublikinių dainų ir šokių repertuarus būdavo įtraukiami ir Lietuvoje sukurti pramoginiai šokiai “Rylio”, “Banga”. Ir tai jau būdavo ansamblinis šokimas. Greta privalomų dainų švenčių šokių buvo treniruojamasi gerai įvaldyti Lotynų Amerikos šokius.

O Europoje ir visame pasaulyje jau buvo rengiami klasikinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionatai, į kuriuos būdavo siunčiamos komandos ir iš TSRS. Kai 1989 metais atrankiniame ture labai gerai pasirodė “Žuvėdros” ansamblis, jis ir buvo pirmą kartą išsiųstas tiesiai į pasaulio čempionatą, vykusį Štutgarte (Vokietija). Tuomet kolektyvas pelnė tik VII vietą, tačiau šokėjai dėl to nesielvartavo. Viską kompensavo lietuviška trispalvė, kurią jie buvo išsikabinę rūbinėje. Taip pasaulio čempionatuose atsirado "nauja" valstybė, su kurios komanda visai netrukus turėjo skaitytis ir Europos, ir pasaulio stipriausi ansambliai, nes 1994 metais pasaulio čempionate (Bremenas, Vokietija) “Žuvėdra” jau pelnė bronzą!

Keitėsi šio ansamblio priklausomybė - Klaipėdos kultūros namai, Statybos tresto kultūros namai, kol ansamblis pagaliau susirado nuolatinę pastogę Klaipėdos universitete. KU Menų fakulteto Sportinių šokių katedroje profesorė Skaistė Idzelevičienė ir docentas Romaldas Idzelevičius rengia sportinių šokių specialistus. Studentai ir sudaro “Žuvėdros” ansamblio stuburą. Tačiau šokėjai nuolat keičiasi. Reikia paruošti ir išauginti vis naujus, pajėgius atlaikyti ir didelius fizinius, ir emocinius krūvius, atsisakant visų jaunatviško gyvenimo pagundų. Išsikovotos pozicijos Europos ir pasaulio čempionatuose tiesiog įpareigoja nenuleisti kartelės. Beveik kiekvienam čempionatui paruošiamos naujos tik 6 min. trunkančios programos. Joms reikalingi ir nauji drabužiai (juos siuva buvusi ansamblio šokėja Aina Zinčiukaitė), ir nauja muzika (Lotynų Amerikos šokiams tinkančias pynes pagal nustatytus sambos, rumbos, ča-ča-ča ir kitų šokių ritmus kelių ar keliolikos taktų tikslumu “miksuoja” vilnietis kompozitorius Audrius Balsys).

Žuvėdros partneris


                Partneriai