Jaunimo ir Jaunių II WDSF reitingo varžybos Lenkijoje

Pruškuvo mieste Lenkijoje savaitgalį įvyko dar vienerios WDSF varžybos “Top Dance Open 2021”. Čia dėl pasaulio reitingo taškų turėjo galimybę varžytis jaunimo ir jaunių II amžiaus grupių šokėjai, tad Lietuvos poros aktyviai sudalyvavo kaimyninės šalies rengiamame turnyre.

Net trys mūsų šalies duetai pateko į WDSF Jaunių II standartinių šokių grupės finalą. 2-ąją vietą jame iškovojo Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingnis” – Vilniaus “Ratuto”), 4-ąją – Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 5-ąją – Nojus Karka ir Sofia Ptchelintzev (Vilniaus “DaVi”).

Pusfinalyje taip pat šoko Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”; 7-oji vieta) bei Neidas Lenkaitis ir Izabelė Žymančiūtė (Kauno “Kaspinas”; 8-oji vieta). Iš viso grupėje startavo 18 porų, o nugalėtojais tapo Rusijos šokėjai N. Kulpin ir S. Surnakova.

WDSF Jaunių II Lotynų Amerikos šokių varžybose 2-oji vieta taip pat atiteko K. Kūrai ir E. G. Valiūnaitei; P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė užėmė 5-ąją vietą, o R. Gedvilas ir P. Vičiūtė – 6-ąją.

Šios grupės pusfinalyje 8-ąją vietą užėmė N. Lenkaitis ir I. Žymančiūtė. Iš viso varžybas Lotynų Amerikos šokių programoje pradėjo 15 duetų, o nugalėtojų taurė atiteko rusams N. Kulpin ir S. Surnakovai.

WDSF Jaunimo amžiaus grupės tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programų finaluose šoko Arnas Endriulaitis ir Austėja Vaičekauskaitė (Kauno “Kaspinas”). Standartinių šokių programoje jie užėmė 3-ąją vietą, o Lotynų Amerikos šokių – 5-ąją.

Standartinių šokių pusfinalyje taip pat šoko Kipras Jasiukaitis ir Ieva Gecevičiūtė (Vilniaus “DaVi” – Kauno Editos Daniūtės šokių studija; 7-oji vieta), Kristijonas Jankūnas ir Valerija Glušenkova (Vilniaus “Spindulys”; 8-oji vieta), Nojus Puronas ir Mantė Būblytė (Vilniaus “DaVi”; 12-oji vieta).

Tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių programose jaunimo grupėje startavo po 20 duetų. Standartinių šokių programos nugalėtojais tapo Baltarusijos šokėjai M. Buyel ir M. Moiseeva, o Lotynų Amerikos šokių – lenkai K. Tygielski ir J. Kruger.

Varžybose Lenkijoje teisėjavo Lietuvos vertintojas Martynas Kūra.