K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė – pasaulio vicečempionai!

Vilniuje ką tik pasibaigė 2021 m. pasaulio jaunių 10 šokių čempionatas. Lietuvos šokėjai K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė jame iškovojo sidabro medalius.

Šeštadienio popietę prasidėjusiame turnyre startavo 31 duetas ir tiek pat valstybių. Paskutiniame – finaliniame – ture varžėsi jau tik šešios geriausios poros.

Tris kartus Lietuvos čempionai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” – Vilniaus “Ratuto”) užtikrintai antruoju numeriu pateko į finalą ir šios vietos niekam neužleido po finalinių kovų. Visi Lietuvos poros šokiai buvo įvertinti antrosiomis vietoms ir galutinėje įskaitoje jie surinko 20 taškų.

Pasaulio čempionato aukso medalius Vilniuje laimėjo Rusijos šokėjai Vladislavas Sokolovas ir Olga Borzova. Pasaulio čempionato bronza atiteko Latvijos sportininkams Ričardui Krivinčui ir Marijai Golubevai. Šių duetų šokiai atitinkami įvertinti visomis pirmomis ir visomis trečiomis vietomis.

Jaunių II amžiaus grupės 10 šokių disciplinos pasaulio čempionato finale taip pat varžėsi Lenkijos, Italijos ir Izraelio šokėjai, kurie užėmė 4-ąją, 5-ąją ir 6-ąją vietas.

Šiame pasaulio čempionato šokėjus vertino Norvegijos, Švedijos, Italijos, Baltarusijos, Latvijos, Austrijos, Vokietijos, Rusijos teisėjai. Kolegijoje taip pat dirbo Lietuvos vertintoja Dalia Vaikšnorienė.