• LT
  •  | 
  • EN
Į pradžiąTinklapio medisKontaktaiParašykite mums

Pasaulio sportinių šokių federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos sportas visiems narė


Kinija Lietuvos šokėjams - laiminga šalis

Kinijos mieste Čengdu vykusias Tarptautinių sportinių šokių federacijos (WDSF) standartinių šokių Pasaulio taurės varžybas laimėjo Kauno „Kaspino” šokėjai 25 metų Evaldas Sodeika ir 24 metų Ieva Žukauskaitė. Antrąją vietą užėmė rusai Jevgenijus Nikitinas ir Dana Spicyna, trečiąją - Austrijai atstovaujantys Vasilijus Kirinas ir Jekaterina Prozorova.

Taurės varžyose jėgas bandė 22 šalių federacijų atstovai.

Šiandien ryte Pasaulio taurės laimėtojai sugrįžo į namus, o 20 val. vakare jau skubės į “Kaspiną” susitikti su klubo nariais ir sportinių šokių vadovais Giedriumi Januškevičiumi bei Daiva Dackevičiene.

Po kelionės iš Kinijos I.Žukauskaitė pasidalijo įspūdžiais.

Kinija tapo laiminga šalimi, rugsėjo 15 d.  čia dalyvavote “Grand Slam” kategorijos varžybose ir užėmėte trečią vietą, o dabar laimėjote Pasaulio taurę.

Mes Kinijoje buvome populiarūs, abu šviesiaplaukiai, mėlynakiai. Kai nuvykus į Čengdu, pamatėme, kokios poros užsiregistravo, neslėpsiu: realiai tikėjomės būti pirmi. Šįkart Kinijoje nebuvo mūsų trenerių, kurie mus dažniausiai lydi į pasaulio ir Europos čempionatus.

 Jų nepasigedote?

Mažumėlę taip. Visada malonu gauti komplimentus per po varžybas ir po jų, sulaukti patarimų, ką reikėtų pataisyti kitame ture. Gerai turėti trenerius šalia, tačiau, kita vertus, reikia mokytis šokti ir be jų. Reikėjo labiau susikaupti, susikoncentruoti.  

 Pasaulio taurę laimėjote pirmą kartą, ar šiose varžybose dalyvavo visi geriausi planetos standarto šokėjai?

Per “Grand Slam” varžybas dalyvavo visos stipriausi pasaulio standarto poros, o per Pasaulio taurės varžybas ne. Iš pat pradžių labai atkakliai kovojome su rusais, antros vietos laimėtojais. Labai gerai, kad po kiekvieno šokio buvo rodomi įvertinimai.

 Po trijų šokių (valso, tango ir Vienos valso) dar jautėsi nemaža įtampa, o po ketvirto ir penkto šokio jau buvome pakankamai daug atsiplėšę nuo varžovų.

 Ar Kinijoje populiarūs sportiniai šokiai?

Labai populiarūs, Pasaulio taurės varžybos buvo prabangus, išskirtinis renginys, puiki varžybų organizacija. Buvo labai malonu šokti. Varžybose dalyvavo ir kinų poros, viena jų kovas baigė pusfinalyje. Kinai treneriais dirbti vis dažniau kviečiasi europiečius, ateityje jie gali tapti rimtais varžovais. 

 Papasakokite daugiau apie save ir apie savo partnerį Evaldą Sodeiką, kiek metų jau šokate kartu?

Kartu šokame jau septynerius metus. Mūsų treneriai – Giedrius Januškevičius ir Daiva Dackevičienė. Abu jau esame baigę mokslus: Evaldas – Lietuvos sporto universitetą, o aš šiemet - ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą.  Šie metai man labai sunkūs.

Gal su Evaldu esate pora ne tik ant parketo?

Dar kaip ir ne. Tačiau numanau, kad gali būti kaip ir visose porose. Tačiau kol kas esame susikoncentravę sportiniams šokiams. Mūsų bei trenerių pagrindinis tikslas – tapti pasaulio čempionais. Tą svajonę per metus bus sunku įgyvendinti, teks daug padirbėti.

 Šiemet nepavyko tapti Lietuvos čempionais pralaimėjote Kauno “Dileksos” porai Vaidotui Lacičiui ir Veronikai Golodnevai. Tad Lietuvos čempionais tapti sunkiau nei laimėti Pasaulio taurę?

Prieš Lietuvos čempionatą buvau patyrusi sunkią traumą, buvo sutrūkinėję čiurnos raiščiai. Gydytojai nelabai norėjo leisti šokti, čempionatui pasirengti turėjau vos porą savaičių. Kiekvieną dieną man dar buvo leidžiam vaistai. Šokti atkalbinėjo ir mūsų treneriai, jie siūlė praleisti metus. Tačiau vis dėlto nusprendėme šokti. Konkurenciją čempionams išlaikėme, jiems  lengvai nepasidavėme, kova buvo atkakli. 

Per taurės varžybas treti buvo rusai, kurie atstovauja Austrijai. Ar jūsų nekalbina, tarkime, kokie kiniečiai ar vokiečiai?

Labai panorėjus, gali atstovauti kitai šaliai. Vienas iš partnerių turi turėti tos šalies pilietybę.

Lapkričio mėnesį laukia pasaulio čempionatas Vienoje,  kokias viltis su juo siejate?

Labai  norime patekti į finalą. Tarp šešių stipriausių pasaulio porų dar nesame buvę.

 Kiekvieno šokėjo svajonė – tapti profesionalu, ar jūs irgi bandysite jais tapti?

Negalėčiau pasakyti, kad tai yra svajonė. Mūsų tikslas - tapti pasaulio čempionais. Jais tapus, kito kelio ir nebus. Teks žengti kitą žingsnelį profesionalų lygmens link.

Sportininkus kalbino žurnalistė Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info

Paskelbimo data: 2014 m. rugsėjo 23 d. 16:57:00

Archyvas


                Partneriai