• LT
  •  | 
  • EN
Į pradžiąTinklapio medisKontaktaiParašykite mums

Pasaulio sportinių šokių federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos sportas visiems narė


WDSF atšaukė Europos čempionatus Bratislavoje

Ilgai lauktas lapkričio savaitgalis, žadėjęs Lietuvos sportinių šokių mylėtojams ir sportininkams atnešti daug emocionalių akimirkų (ką čia slėpti - manome, kad ir medalių), deja, žada būti visai ramus. Lapkričio 14 d. Bratislavoje organizuoti Europos čempionatai neįvyks.

WDSF viceprezidentas sportui Nenadas Jeftičius, paskelbdamas šią žinią, dėkojo Slovakijos nacionalinei federacijai už pasiryžimą surengti čempionatus tokiomis sudėtingomis sąlygomis. Deja, nors pradžioje buvo kreiptasi į atsakingas Slovakijos valdžios institucijas ir gautas leidimas išimties tvarka varžybas organizuoti, vėliau šis leidimas buvo atšauktas.

WDSF taip pat pabrėžia, kad nors sveikata ir saugumas išlieka svarbiausiu prioritetu, tačiau toliau akylai stebima situacija pasaulyje: kuriose šalyse yra saugiau ir galbūt galima būtų surengti pagrindines varžybas. Kiti Europos čempionatai, planuoti 2020 metams, kol kas nėra atšaukti.

Šį savaitgalį į Europos čempionatus LSŠF delegavo dvi poras: profesionalų standartinių šokių varžybose laukėme Vaidoto Lacičio ir Veronikos Golodnevos starto, o mėgėjų standartinių šokių parodomosios programos varžybose - Simono Seikausko ir Liucijos Norušaitės debiuto.

Nors abi poros yra gerai žinomos, visgi šį savaitgalį abiejų laukė debiutiniai startai - nei vienas duetas anksčiau nėra varžęsis šiose disciplinose. Vaidotas ir Veronika pirmą kartą būtų startavę profesionalų varžybose, o Simonas ir Liucija - parodomosios programos.

Kaip pasakojo LSŠF Profesionalų lygos vadovas Vytautas Bankauskas, V. ir V. Lacičių poros startas taip pat žadėtų Lietuvai medalius: „Labai laukėme, kuomet sportininkai pateiks mums oficialią paraišką ir galėsime juos deleguoti į čempionatą. Pagaliau ir paraiško sulaukėme, ir kvietimo iš WDSF. V. Lacitis ir V. Golodneva pastaruoju metu demonstravo labai brandų šokimą ir tikrai laiku pasuko į profesionalų sportą. Šiuo metu ne tik Europoje, bet ir pasaulyje, mano manymu, vos viena profesionalų pora galėtų jiems būti rimtas iššūkis. Gerai, kad sportininkai jau yra subrendę ir kaip asmenybės – jie tikrai sulauks savųjų startų".

Praėjusį savaitgalį Prancūzijoje taip pat neįvyko Europos Dešimties šokių taurės varžybos, kurioms pasirengę buvo Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė.

Visgi, esame tikri, kad savųjų startų sulauks visos mūsų šalies poros - linkime visiems būti sveikiems ir atkakliai treniruotis, kad sugrįžtumėm dar stipresni!

Foto: V. Kučiariavy (dėkojame!)

Paskelbimo data: 2020 m. lapkričio 13 d. 09:00:00

Archyvas


                Partneriai