•  |

Paskutinė GOC2019 diena - sėkminga Lietuvos sportininkams

Šeštadienį Lietuvos šokėjai varžėsi jaunimo 10 šokių, jaunių I standartinių šokių ir jaunučių II Lotynų Amerikos šokių programose. K. Burneikis ir I. Šekaitė jaunimo grupėje iškovojo bronzą.

Karolis Burneikis ir Izabelė Šekaitė (Kauno "Tvistas") nuo ankstyvo ryto pradėję varžybas iš viso sušoko 10 turų (standartiniai ir Lotynų Amerikos šokiai). Ilgos dienos pabaigoje Karolio ir Izabelės šokis buvo įvertintas bronzos medaliu. Grupėje iš viso startavo 80 porų, o nugalėtojais trečią kartą šiais metais, laimėję visas programas, tapo Moldovos šokėjai V. Untu ir P. Baryshnikova. Finale taip pat šoko dvi Rusijos poros bei po vieną porą iš Rumunijos ir Danijos.

Jaunių I grupės standartinių šokių programoje į finalą pateko ir jau trečiąjį finalą šių metų GOC sušoko Kipras Kūra bei Aleksandra Chizhik (Klaipėdos "Žingsnis"). Kipras ir Aleksandra standartinių šokių varžybose užėmė penktąją vietą iš 60 porų. Vilius Gruodis ir Liepa Samajauskaitė (Vilniaus "Davi") bei Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus "Davi") šoko ketvirtfinalyje ir atitinkamai užėmė 15 - 16-tą bei 22-ą vietas. Julius Išganaitis ir Guostė Grikštaitė (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija") užėmė 41-ą vietą. Šios grupės nugalėtojais dar vieną kartą tapo Rusijos šokėjai N. Kulpin ir S. Surnakova.

Jaunučių II Lotynų Amerikos šokių programoje per vieną žingsnį nuo finalo liko Klaipėdos "Žingsnio" šokėjai Titas Česnauskas ir Lukrecija Kūraitė - šį kartą jauniejo šokėjai buvo 7-oje vietoje. Gustas Dovydaitis ir Gerda Markevičiūtė (Vilniaus "MJ sportinių šokių akademija") šoko ketvirtfinalyje ir galutinėje įskaitoje užėmė 22-ą vietą tarp 72 porų. Grupės aukso medalių laimėtojais tapo sportininkai iš Latvijos J. Prokins ir P. Karimova.

33-asis atvirasis Vokietijos čempionatas šiais metais baigėsi. Lietuva iškovojo 5 medalius: 1 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos; dar keturios poros šoko finaluose ir dvi - pusfinaliuose. Sveikiname ir dėkojame sportininkams, jų treneriams!

Kitų metų GOC žada visus pasitikti toje pačioje vietoje, tačiau tam tikrų organizacinių iššūkių bus - kultūros ir kongresų centras "Liederhalle" bus iš dalies renovuojamas. Tačiau, kaip teigė varžybų direktorius Wilfried Scheible, Štutgarto miestas yra labai suinteresuotas, jog kiekvienais metais GOC būtų vis patrauklesnis sportininkams ir žiūrovams, todėl su iššūkiais žada susidoroti iš anksto.

Paskelbimo data: 2019 m. rugpjūčio 19 d. 09:09:00