•  |

Daug medalių laimėta WDSF reitingo varžybose "Praha Open Dance Festival 2019"

Praėjusį savaitgalį Lietuvos vardas daug kartų buvo minimas ir Čekijos sostinėje. Mūsų šokėjai čia ne tik šoko finaluose, bet ir puošėsi įvairių spalvų medaliais.

Šeštadienį WDSF reitingo varžybų jaunimo standartinių šokių grupės nugalėtojais tapo Karolis Burneikis ir Izabelė Šekaitė (Kauno "Tvistas"), aplenkę 43 kitus duetus. Šokėjai užtikrintai laimėjo keturis šokius bei nuo pagrindinių savo konkurentų šiose varžybose - poros iš Moldovos D. Cimbir ir B. Rotaru - atsiplėšė dideliu skirtumu (6 - 11). Bronzą šioje grupėje laimėjo E. Nikolaev ir A. Raskatova iš Rusijos. Finale taip pat šoko dar dvi poros iš Rusijos ir vienas duetas iš Azerbaidžano.

Jaunesnieji - jaunių I - amžiaus grupės sportininkai varžėsi Lotynų Amerikos šokių programoje. Tarp 17 porų trečiąją vietą užėmė Ervinas Valskys ir Meida Kybartaitė (Vilniaus "Spindulys"). Grupės nugalėtojais tapo šokėjai iš Estijos E. Korotin ir E. Kerde, antroje vietoje liko pora iš Prancūzijos L. Sultan ir A. Barbieri. Finale dar šoko Ukrainos, Rusijos ir Vokietijos duetai.

Jaunių II amžiaus grupėje Lotynų Amerikos šokių programoje tik šiek tiek iki finalo pritrūko Kiprui Burneikiui ir Barborai Martinkevičiūtei (Kauno "Tvistas"). Sportininkai užėmė aštuntąją vietą tarp 42 varžovų porų. Finale varžėsi Rusijos, Čekijos, Lenkijos, Izraelio, Ukrainos ir Estijos sportininkai.

Sekmadienis labai sėkmingas buvo Edvardui Mašaro ir Patricijai Rinkevičiūtei (Vilniaus "Spindulys"). Jaunių II standartinių šokių programoje jie aplenkė 39 poras ir užėmė pirmąją vietą. Edvardas ir Patricija laimėjo visus penkis šokius ir didžioji dalis teisėjų jiems skyrė tik pirmąsias vietas. Iki šios grupės finalo ir vėl labai nedaug pritrūko K. Burneikiui ir B. Martinkevičiūtei. Kipras ir Barbora užėmė septintąją vietą ir buvo pirmieji, nepatekę į finalą. Finale be lietuvių dar šoko Baltarusijos, Lenkijos, du Estijos ir Izraelio duetai.

Jaunimo Lotynų Amerikos šokių programoje startavo dvi Lietuvos poros - Augustinas Trinkus ir Neda Elena Šalūgaitė (Vilniaus "MJ sportinių šokių akademija") bei Karolis Burneikis ir Izabelė Šekaitė (Kauno "Tvistas"). Augustinas ir Neda Elena pateko į varžybų finalą, kuriame pasipuošė bronzos medaliais; Karolis ir Izabelė pusfinalyje užėmė dvyliktąją vietą. Šioje Lotynų Amerikos šokių grupėje startavo 47 poros, o į finalą be lietuvių pateko Rusijos, JAV, Italijos ir Slovakijos sportininkai. Auksas ir sidabras keliauja į Rusiją: pirmoji vieta atiteko A. Nasretdinov ir M. Barykinai, antroji - E. Nikolaev ir A. Raskatovai.

Senjorų I amžiaus grupėje standartinių šokių programoje Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno "Kaspinas") laimėjo bronzą. Lietuvos šokėjus aplenkė Italijos duetas M. Mammoliti ir S. Mariotti bei Vokietijos atstovai F. Wendt ir A. Steinmann. Finale taip pat šoko viena pora iš Nyderlandų bei dvi poros iš Čekijos. Iš viso grupėje startavo 34 duetai.

Suaugusieji šokėjai Prahoje varžėsi "World Open" kategorijos turnyre. Visos trys startavusios Lietuvos poros pateko į ketvirtfinalį: Edgaras Baltaragis ir Indrė Kučinskaitė (Kauno "Rolo" - "Sūkurys") užėmė 15-tą vietą, Karol Michal Tomecki ir Santa Vlasa (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija") - 17-18-tą vietas pasidalino su Čekijos pora, Tomas Janonis ir Anna Carbone (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija") - 21-22-ą vietas pasidalino su Rusijos duetu. Iš viso turnyre varžėsi 57 poros, o ant podiumo kopė M. Abel ir A. Galkina (I v., Estija), T. Fainšil ir V. Pometnaya (II v., Vokietija), E. Linis ir E. Ancane (III v., Latvija).

Šokėjus Prahoje vertino Lietuvos teisėja Edita Daniūtė Gozzoli.

Paskelbimo data: 2019 m. rugsėjo 16 d. 00:08:00