•  |

"Grand Slam" varžybų finale - E. Sodeika ir I. Žukauskaitė bei V. Lacitis ir V. Golodneva

Italijos Rimini mieste vėlų šeštadienio vakarą pasibaigė Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) "Grand Slam" serijos standartinių šokių varžybos. Tarp 148 duetų iš viso pasaulio jose startavo 6 Lietuvos poros. Dvi iš jų pateko į finalą kartu su trimis poromis iš Rusijos ir viena pora iš Italijos.

Trečiosiose šiais metais WDSF "Grand Slam" serijos varžybose standartinių šokių grupės nugalėtojais tapo Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė (Kauno "Kaspinas"); penktąją vietą iškovojo Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (Vilniaus "Dileksa" - Kauno "Editos Daniūtės šokių studija").

Evaldas ir Ieva laimėjo visus penkis šokius ir surinko vidutiniškai po 39,325 balo už šokį. Geriausiai, net 39,584 balo, buvo įvertintas tango. Visi šeši teisėjai, kurie vertino mūsų poros technikos kokybę bei partnerystės įgūdžius šiame šokyje, parašė jiems po 10 balų. Kituose šokiuose taip pat dažnai buvo rašomas pats aukščiausias įvertinimas tiek pagal jau minėtus kriterijus, tiek ir vertinant muzikalumą bei choreografiją ir prezentaciją. Šis laimėjimas - aštuntoji Evaldo ir Ievos pergalė iš eilės, kurios jie pasiekė, surinkdami aukščiausius savo šokio įvertinimus.

Vaidotas ir Veronika vidutiniškai surinko po 37,250 balo už šokį. Geriausiai teisėjai įvertino kvikstepą (37,375 balo), o šokant tango Vaidotas ir Veronika surinko tokį pat balų skaičių, kaip ir ketvirtąją vietą užėmę A. Gluchovas ir A. Glazunova iš Rusijos (37,084 balo). Nuo ketvirtosios vietos laimėtojų mūsų pora iš viso atsiliko tik 0,665 balo. Jeigu Vaidotui ir Veronikai būtų pavykę pakartoti geriausią savo šių metų rezultatą (188,750 bendras įvertinimas varžybose Ispanijoje), jie būtų užtikrintai varžęsi dėl vietos ant podiumo.

"Grand Slam" varžybų aštuntfinalyje šoko dar trys Lietuvos duetai: Edgaras Baltaragis ir Indrė Kučinskaitė (Kauno "Rolo" - "Sūkurys") užėmė 39 - 40 vietą (kartu su Rusijos atstovais M. Pugačiov ir K. Oksas); 41 - 42 vietą (kartu su Slovakijos šokėjais D. Grula ir G. Kranjolini) pasidalino Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno "Kaspinas"); 43 vietą užėmė Marius Ilčiukas ir Olga Goltsova (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija").

Italijoje sidabro medalius iškovojo ant namų parketo pasirodę F. Galupo ir D. Pačini, bronzos medalius - E. Mošenin ir D. Spitsyna iš Rusijos, o šeštoje vietoje liko taip pat Rusijos šokėjai E. Nikitin ir A. Miliutina.

Teisėjų kolegiją sudarė vertintojai iš Moldovos, Slovakijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rusijos, Danijos, Kinijos, Italijos, Japonijos, Vokietijos, Rumunijos. Džiugu, kad kolegijoje dirbo ir Lietuvos teisėja Eglė Visockaitė Damaševičienė.

Paskelbimo data: 2019 m. liepos 15 d. 11:07:00