• LT
  •  | 
  • EN
Į pradžiąTinklapio medisKontaktaiParašykite mums

Pasaulio sportinių šokių federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos sportas visiems narė


Sveikiname Klaipėdos "Žuvėdros" LA ansamblių komandą, tapusią Europos čempionais!!!

Klaipėdos „Žuvėdra“ per Lotynų Amerikos šokių Europos čempionatą Vilniuje devintą kartą iškovojo aukso medalius..

"Gerai šoko ir vokiečiai, rusai, tačiau mes buvome geresni", - po 9-ojo "Žuvėdros" auksinio skrydžio sakė Klaipėdos šokėjų komandos kapitonas D.Popovas.

"Siemens" arenoje vykęs čempionatas buvo įtemptas, trys komandos buvo daugmaž vienodo pajėgumo. Mūsų šalies šokėjams trys varžybų teisėjai skyrė pirmąsias vietas, trys – antrąsias, vienas – trečiąją. Klaipėdiečiams pirmąsias vietas atidavė Vengrijos, Slovakijos ir Lietuvos (alytiškis Kęstutis Bernatavičius) arbitrai. Šįkart į finalą nepavyko patekti antrajai "Žuvėdros" komandai. Ji užėmė septintąją vietą.

Nugalėtojų pakyla: 1. Klaipėdos „Žuvėdra“ (Donatas Blusis, Tomas Skurvydas, Justas Bareišis, Marijus Skupeika, Mantas Miškauskas, Ernestas Monginas, Dmitrijus Popovas, Vilius Ignatavičius, Lina Diktanaitė-Blusienė, Audronė Bastytė, Milda Meškytė, Kristina Timofejeva, Sigita Mačėnaitė, Rūta Jonaitytė, Viktorija Šutko ir Viktorija Dubrovskaja (ansamblio vadovai Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai), 2. Tiumenės „Vera“ (Rusija), 3. Brėmeno „Griun-Gold-Club“ (Vokietija), ... 7.  Klaipėdos „Žuvėdra“ II (Adomas Latakas,  Mantas Aksenavičius, Aivaras Klingeris, Tomas Šaulevičius, Paulius Vaškelis, Paulius Derkačas, Paulius Bikneris, Tomas Šantaras, Tadas Romeika, Iveta Trainytė, Ieva Danilevičiūtė, Greta Milišauskaitė, Kornelija Radžiūnaitė, Rasa Jasmontaitė, Ieva Kazlauskaitė, Gabrielė Račkauskaitė, Gintarė Makulytė ir Saulė Jazilionytė, vad. Skaistutė ir Romaldas Idzelevičiai).

„Žuvėdra“ Vilniuje atliko „Rio“ programą, kurią mūsų šalies šokių mėgėjai matė pirmą kartą. Su šia programa klaipėdiečiai per pasaulio čempionatą buvo pelnę sidabro.

Klaipėdiečiams gera generalinė repeticija buvo tarptautinis „Gintarinės poros“ konkursas Kaune. Jau tada viena iš Kauno „Sūkurio“ klubo vadovių Jūratė Norvaišienė teigė, kad uostamiesčio ansamblis atrodo labai gerai ir yra vienas rimčiausių favoritų pasipuošti Europos čempionato aukso medaliais.

Bet legendinė šokėja, kuri Vilniuje nematė klaipėdiečių ansamblio triumfo, nes teisėjavo tarptautiname konkurse Londone, net negalėjo nujausti, kokios aistros kunkuliuos „Siemens“ arenoje.

Pirmiausiai skaudžią nesėkmę patyrė antrasis klaipėdiečių ansamblis, kuris per pasaulio ir Europos čempionatus nuolat šokdavo finale. Dabar jis iškrito pusfinalyje. Čempionato išvakarėse per spaudos konferenciją Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas Gintaras Skorupskas teigė, kad, jeigu „Žuvėdros“ antrasis ansamblis užimtų ketvirtą vietą, - būtų fantastika. 

Ansamblio vadovas Romaldas Idzelevičius prieš finalinį pasirodymą ypač nuogąstavo, kad taip nebūtų pasielgta ir su pirmuoju ansambliu, nes čempionato arbitrai lietuviams nebuvo palankūs. „Jeigu komanda neužims pirmosios vietos, mes jos tikrai neišlaikysime, ji šimtu procentų iširs“, - buvo įsitikinęs ansamblio vadovas. Bet "Žuvėdros" skrydis vėl buvo auksinis. 

Planuota, kad ansamblis šiemet dar dalyvaus neolimpinių sporto šakų žaidynėse, tačiau komandos vadovai ir šokėjai kol kas nėra apsisprendęs, ar ten pasrodyti.       

Kvalifikacija. Romaldo Idzelevičiaus komentaras: „Mūsų šokėjai neįsitempę, nusiteikę Lietuvai padovanoti auksą. Kiek teko kalbėtis su čempionato teisėjais, jie  sakė, kad viskas labai gerai. Šiokia tokia įtampa jaučiasi antrojoje komandoje, kurios dauguma šokėjų debiutuoja čempionate.

Ansamblis kol kas dar labai nedrąsus, ypač kažko išsigandę tie šokėjai, kurie pirmą kartą dalyvauja čempionate. Tiumenės „Vera“ ansamblis čempionate atlieka naują programą, tačiau ji, kaip ir muzika,  man nepatinka. Bet rusai labai gerai, techniškai ir kibiai šoka. Netechniškai šoka abu vokiečių ansambliai, pagal šokimą jiems skirčiau penktą šeštą vietas, tačiau jų kompozicijos geresnės už rusų.

Iš vokiečių ansamblių man asmeniškai geresnį įspūdį palieka jų antroji komanda – jungtinis Aacheno-Diuseldorfo kolektyvas. Čempionatą nebus lengva laimėti, nors kol kas mūsų pirmasis ansamblis ir šoka be klaidų. Tačiau ne viskas priklauso vien tiktai nuo šokėjų“.    

Pusfinalis. Ansamblio vadovės, Klaipėdos universiteto profesorės Skaistutės Idzelevičienės komentaras: „Pirmiausiai labai skaudu, kad į finalą nepateko mūsų antroji komanda. Ji mokosi iš geriausiųjų mūsų šokėjų. Pagal susidariusią tradiciją jaunimas atlieka senas kompozicijas, formuoja savo įgūdžius. Kai iš ansamblio išeina vyresnieji, jie jau būna priaugę, išmokę šito šokio žanro lygiavimo, judėjimo drausmės ir papildo komandą.

Kaip ir anksčiau, labai sportiški ir techniški Tiumenės šokėjai, jie tikrai pretenduos į medalius. Rusai šoka ne tiktai ansamblyje, bet ir individualiame žanre. Mano su Romaldu vadovaujama pirmoji „Žuvėdros“ komanda labai stengiasi, nori tapti čempione. Tačiau to siekia ir kitos komandos.

Mūsų komandoje yra nemažai vyresnio amžiaus šokėjų, jaučiu, kad jie Europos čempionate dalyvauja paskutinį kartą. Žmonės turi savo gyvenimą, jau dabar vienas mūsų šokėjas prieš čempionatą išvyko į Ameriką, jį reikėjo pakeisti kitu. Šokėjai nėra užsikonservavę – baigę magistrantūras, jie turi savo darbus, įsteigia klubus.

Čempionatui labai rimtai rengėmės, turime savo darbo tradicijas - paskutinį mėnesį prieš varžybas treniravomės du kartus per dieną, šokėjai aukojo savo brangų laiką. Į čempionatą ansamblis vyko labai kovingai nusiteikęs ir tai man kėlė didelį optimizmą. Ko reikia, norint tapti čempionais? Reikia ir trečią kartą sušokti labai gerai, nepadaryti klaidų. Gali paslysti, nugriūti - ir medalių nematyti.

Turime puikius ansamblio lyderius – Dmitrijų Popovą ir Mildą Meškytę. Dmitrijus prieš metus baigė Klaipėdos universitetą, turi savo šokių studiją klubą, moko vaikučius šokti, dar dirba mokykloje, planuoja toliau plėsti savo veiklą, o Milda studijuoja ketvirtame kurse ir birželio mėnesį gins diplominį darbą“.

Pergalė. Komandos kapitono Dmitrijaus Popovo komentaras: „Labai gražu, kad įrašėme dar vieną auksinį laimėjimą į klubo istoriją. Nuostabus dalykas tas pergalės džiaugsmas, net neįmanoma jo   nusakyti žodžiais. Mes tikrai gerai šokome, mums atsistoję plojo žiūrovai.

Gerai šoko ir vokiečiai, rusai, tačiau mes vis dėl to kažkur buvome geresni. Man šis aukso medalis – gal penktasis, tačiau suteikęs ypač daug džiaugsmo. Po šio čempionato keli mūsų šokėjai paliks kolektyvą, tą padaryti noriu ir aš. Manau, kad atėjo laikas ir kitiems leisti pasireikšti, parodyti savo galimybes. Fiziškai dar galu šokti, jėgų užtenka, tačiau noriu jaunimui perduoti savo žinias.

Mes labai džiaugėmės, kad čempionate puikiai šoko ir mūsų antrasis ansamblis, tačiau labai nustebome, kad jis nepateko į finalą. „Žuvėdrai“ šiemet pergalę nulėmė labai profesionalus, aukštas pedagogų lygis ir ypatingai švarus mūsų šokių atlikimas. Kol neatėjau į salę, nebijojau jokios įtampos, o kai atėjau – ji atsirado, nes varžovai buvo labai pajėgūs“   

Fenomenas. Bene daugiausiai sveikinimų teko pagrindinei ansamblio vadovei Skaistutei Idzelevičienei. Kur slypi šios didelės šokių entuziastės fenomenas, kurį įminti bando visų Europos čempionato ansamblių vadovai?      

Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentas Gintaras Skorupskas šią mįslę įminė taip: „Visą laiką sakau, kad ne valstybės, ne aukščiausiosios technologijos kuria pergalių pagrindus ir ateitį. Ta paslaptis glūdi pačioje Skaistutėje. Tai jos begalinis atsidavimas savo darbui, profesionalumas, sugebėjimas žiūrėti į priekį lemia, kad „Žuvėdra“ jau eilę metų diktuoja madas per Europos ir pasaulio ansamblių čempionatus. 

Esu įsitikinęs ir ansamblio vadovei noriu palinkėti, kad ji neišblėstų savo kūryboje, o ir toliau mus  džiugintų. Dažnai iš Skaistutės lūpų išgirstame, kad ji išeina, palieka ansamblį. Tegul gerbiama profesorė taip šneka, bet tegul neišeina. Nėra lengva sau užsiauginti pavaduotoją, o tuo labiau – ansamblio vadovą. Tačiau klaipėdiečiai savo kolektyve turi subrendusių ir daug Skaistutės bei Romaldo Idzelevičių kelio pasekėjų, kurie, atėjus laikui, tikrai galės atskleisti save“.

 

Straipsnio autorė Marytė Marcinkevičiūtė (Sportas.info)

Paskelbimo data: 2013 m. gegužės 20 d. 11:41:00

Archyvas


                Partneriai