• LT
  •  | 
  • EN
Į pradžiąTinklapio medisKontaktaiParašykite mums

Pasaulio sportinių šokių federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos sportas visiems narė


Sveikiname Liną Chatkevičiūtę ir Donatą Vėželį, tapusius Pasaulio klasikinių šokių šou taurės varžybų nugalėtojais!!!

Kauno „Sūkurio“ šokėjai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė, šokantys profesionalų grupėje, įspūdingai prisistatė Lietuvos sportinių šokių gerbėjams.

"Profesionalai – tai subrendusių šokėjų grupė, joje nėra silpnų", - teigė Profesionalų lygos varžybas Vilniuje laimėję D.Vėželis ir L.Chatkevičiūtė.

Drauge su Lotynų Amerikps šokių ansamblių Europos čempionatu, kurį laimėjo Klaipėdos "Žuvėdra", Vilniuje vyko Profesionalų lygos klasikinių šokių šou taurės varžybos. Jose kauniečiai rungėsi su dar aštuoniomis poromis iš Danijos, Vokietijos, Izraelio, Slovakijos ir Italijos bei Rusijos (dvi poros). 

Pagal Piotro Čaikovskio baletą „Gulbių ežeras“ atlikę kompoziciją „Juodoji gulbė“, mūsų šalies šokėjai užėmė pirmą vietą.

Ką šiuo savo šokiu norėjote parodyti?, - po varžybų paklausėme Donato Vėželio ir Linos Chatkevičiūtės
Mes atlikome baleto „Gulbių ežeras“ finalinę sceną, kurią savaip interpretavome – kaip juodosios gulbės gyvenimą ir mirtį. Viską darėme patys, buvome pasipuošę savo rūbais  - kartu su dar viena šokėja Kristina Valiūnaite-Veličkiene turime šokių saloną „DLK United Desiqn“ ir siuvame įvairius drabužius.   

Kaip jaučiatės didžiajame profesionalų sporte?
Labai gerai, esame savo vietoje. Ir kaip pedagogai, ir kaip šokėjai. Profesionalų sporte mes jau treti metai. Kartu dirbame ir treneriais, todėl buvo keista varžytis su savo mokiniais ir nutarėme pereiti į profesionalus. Profesionalai – tai subrendusių šokėjų grupė, joje nėra silpnų. Praėjusiais metais per Profesionalų lygos Europos čempionatą laimėjome bronzos medalius.

Vadinasi, mėgėjų grupėje jūsų daugiau nepamatysime?
Ne, profesionalai – jau kitas laiptelis, kitas lygis. Didelė konkurencija, kiti prioritetai. Profesionalų varžybose labiau vertinamas techninis pasirengimas, kaip viskas yra atliekama, o mėgėjų – sportinis ir fizinis pasirengimas. Kai kurie mėgėjai, baigę savo sportinę karjerą, ne visada pasirenka profesionalų sportą ir baigia sportuoti.

Profesionalų sportą renkasi patys stipriausi, kurie dar nori šokti. Yra dvi profesionalų sportinių šokių federacijos. Mūsų federacijai priklauso ir Edita Daniūtė, o Arūnas Bižokas, gyvenantis ir šokantis Amerikoje, - kitai.

Ir dirbate, auginate jaunimą ir šokate. Nesunku?
O ką daryti, gyventi tai reikia. Ir darbas, ir šokiai papildo vienas kitą. Jeigu savo mokiniams gali gerai perteikti informaciją, vadinasi, pats gerai ją suvoki. Būna ir taip: gali būti geras šokėjas, bet ne koks treneris arba geras pedagogas, o ne koks šokėjas.

Kiek kartų per metus rungtyniaujate?
Kai pradėjome dalyvauti profesionalų varžybose, jų šiek tiek sumažėjo. Tačiau per mėnesį bent po vieną kartą tikrai rungtyniaujame. Lietuvoje profesionalų varžybų beveik nebūna, važinėjame kitur. Šią vasarą rengiamės dalyvauti Pasaulio sporto žaidynėse Kolumbijoje. Tenai kartu šoks ir mėgėjai, ir profesionalai. 

Kas jums apmoka visas kelionės, nakvynės, maitinimosi išlaidas?
Kadangi pasauliniame Profesionalų lygos reitinge šiuo metu esame pirmoje vietoje, be to, esame nacionalinė pora, mes dažniausiai esame kviečiami į įvairius konkursus,  ir varžybų organizatoriai apmoka visas išlaidas. Per pasaulio ir Europos čempionatus, žaidynes mumis rūpinasi Lietuvos sportinių šokių federacija.

Ankstesniais metais tobulintis nuolat vykdavote į Angliją ar Italiją, o dabar, kai esate profesionalai, gal jau kiti iš jūsų mokosi?
Mes ir toliau save tobuliname, glūdiname visus kampus. Mūsų treneriai Jūratė ir Česlovas Norvaišas į mus žiūri jau kaip į kolegas, tačiau jų bet koks patarimas, kaip ir kitų žymių čempionų, mums labai svarbus ir naudingas. Štai ir šį antradienį porai dienų išvykstame į Italiją pasitobulinti.

Dažnai esame kviečiami ir kaip mokytojai. Ganėtinai esame populiarūs Baltijos šalyse, Baltarusijoje, netgi viena Vietnamo pora mus susirado ir atvažiavo mokytis į Lietuvą. Mes išvažiuoti nelabai galime, nėra laiko – turime didelį kolektyvą, auginame jaunimą, o Česlovas ir Jūratė padeda mums jį konsultuoti.

Visą laiką jus matome kartu, gal esate šeima?
Taip, mes jau seniai kartu gyvename, tiktai nesame susituokę. Dabar šalia Kauno, netoli miško esame pasistatė namą, kiekvieną rytą mėgaujamės gražia gamta.


Straipsnio autorė Marytė Marcinkevičiūtė (Sportas.info)

Paskelbimo data: 2013 m. gegužės 20 d. 11:30:00

Archyvas


                Partneriai