•  |

Pirmą GOC2019 dieną - lietuviai jau šoko finaluose!

Antradienį Štutgarte prasidėjo atvirasis Vokietijos čempionatas (GOC2019), o į finalus jau pateko dvi Lietuvos poros - Karolis Burneikis ir Izabelė Šekaitė (Kauno "Tvistas") bei Kipras Kūra ir Aleksandra Chizhik (Klaipėdos "Žingsnis").

WDSF reitingo varžybų jaunimo standartinių šokių programoje K. Burneikis ir I. Šekaitė pateko į finalą ir užėmė ketvirtą vietą iš 137 porų. Finale taip pat varžėsi dvi poros iš Rusijos, dvi poros iš Moldovos ir viena pora iš Anglijos. Grupės nugalėtojais tapo Vladislav Untu ir Polina Baryshnikova (Moldova). Karoliui ir Izabelei finale geriausiai sekėsi sušokti Vienos valsą - šokdami šį šokį, jie buvo treti (poros Vienos valsą žiūrėkite LSŠF YouTube kanale: Lithuanian DanceSport Federation, grojaraštis "German Open Championships 2019).

Pirmuosius medalius Lietuvai GOC2019 iškovojo jauniai I grupės šokėjai K. Kūra ir A. Chizhik. Šokdami 10 šokių programą, jaunieji Klaipėdos šokėjai buvo treti ir pasipuošė bronzos medaliais. Čia iš viso startavo 63 duetai, o į finalą taip pat pateko keturios poros iš Rusijos ir viena pora iš Rumunijos. Šioje grupėjė taip pat varžęsi Lietuvos šokėjai Vilius Gruodis ir Liepa Samajauskaitė (Vilniaus "Davi") užėmė 16-tą vietą, Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus "Davi") - 21-ą, Julius Išganaitis ir Guostė Grikštaitė (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija") pasidalino 27-28 vietas kartu su pora iš Prancūzijos. Grupės nugalėtojais tapo Rusijos šokėjai Nikita Kulpin ir Sofija Surnakova.

Štutgarte dėl WDSF pasaulio reitingo taškų antradienį varžėsi ir senjorų I grupės standartinių šokių šokėjai. Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno "Kaspinas") užėmė 15-tą vietą, o Nerijus Stukas ir Laura Montvilaitė (Kauno "Kaspinas") - 38-tą. Iš viso grupėje startavo 92 poros, o nugalėtojais tapo Rusijos duetas Dmitrij Vorobjov ir Oksana Skripnik.

Jauniai II 10 šokių programoje startavo trys Lietuvos poros. Edvardas Mašaro ir Patricija Rinkevičiūtė (Vilniaus "Spindulys") 27-28-tą vietas pasidalino su Rusijos šokėjais, Kipras Burneikis ir Barbora Martinkevičiūtė (Kauno "Tvistas") užėmė 32-ą vietą, Augustas Mikalauskis ir Sofija Ptchelintzev (Vilniaus "iDance") 49 - 50 vietas pasidalino su duetu iš Moldovos. Grupėje iš viso varžėsi 95 poros.

Visos renginių centro "Liederhalle" salės Vokietijoje antradienio vakarą jau buvo sausakimšos. Žiūrovai audringai sveikino savo mylimiausius šokėjus, o pastarieji atsidėkojo ne tik technišku, bet ir emocionaliu, artistišku šokiu.

Paskelbimo data: 2019 m. rugpjūčio 14 d. 02:35:00