•  |

Sėkmingos varžybos Varšuvoje

Lapkričio 9 - 10 dienomis Lenkijos sostinėje vyko WDSF pasaulio reitingo varžybos "Polish Cup 2019". Tradicinis sportinių šokių festivalis šiemet buvo surengtas XXI kartą ir sukvietė gausų būrį sportininkų. Varšuvoje aktyviai sudalyvavo ir mūsų šalies šokėjai.

Standartinių šokių WDSF "World Open" kategorijos suaugusiųjų grupėje pirmąją vietą užėmė Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė Sodeikienė (Kauno "Kaspinas"), antrąją - Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (Vilniaus "Dileksa" - Kauno "Editos Daniūtės šokių studija"). Evaldas ir Ieva užtikrintai laimėjo visus šokius, o Vaidotas ir Veronika visuose šokiuose iškovojo antrąsias vietas.

Dar dvi startavusios Lietuvos poros pateko į ketvirtfinalį: Georgy Kalashnikov ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno "Kaspinas") buvo 13-ti, o Karol Michal Tomecki ir Santa Vlasa (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija") pasidalino 21-23-ąją pozicijas su Rusijos ir Baltarusijos šokėjais.

Iš viso standartinių šokių varžybose startavo 58 poros. Finale be Lietuvos šokėjų dar šoko ir 3-ąją vietą užėmė E. Nikitin ir A. Miliutina iš Rusijos, 4-ieji buvo T. Fainšil ir V. Posmetnaya iš Vokietijos, 5-ieji - Latvijos šokėjai E. Linis ir E. Ancane, 6-ieji - R. Cojoc ir A. Matei iš Rumunijos.

Jaunimas nenusileido suaugusiems. WDSF pasaulio reitingo jaunimo standartinių šokių grupėje nugalėtojais tapo Karolis Burneikis ir Izabelė Šekaitė (Kauno "Tvistas"). Tik už fokstrotą gavę po vos vieną ne pirmą vertinimą, o visuose kituose šokiuose visų teisėjų sutarimu buvę absoliučiai pirmi, Karolis ir Izabelė finale aplenkė Azerbaidžano, Latvijos, Rusijos, Estijos ir Lenkijos šokėjus. Iš karto už finalo ribos liko dar viena Lietuvos pora - Edvardas Mašaro ir Patricija Rinkevičiūtė (Vilniaus "Spindulys") kartu su sportininkais iš Kinijos pasidalino 7 - 8-ąją vietas jaunimo varžybose. Iš viso varžėsi 27 poros.

Jaunimo WDSF reitingo Lotynų Amerikos šokių varžybose finale šoko ir bronzos medaliais pasipuošė Augustinas Trinkus ir Neda Elena Šalūgaitė (Vilniaus "MJ sportinių šokių akademija"). Visuose šokiuose užėmę trečiąsias vietas, Augustinas ir Neda Elena šį karta nusileido M. Hlavec ir T. Maturovai iš Čekijos bei R. Veide ir A. R. Padar iš Estijos. Finale dar šoko Rusijos, Lenkijos ir Kazachstano šokėjai, o varžybose startavo 26 duetai.

Senjorai Varšuvoje taip pat varžėsi dėl pasaulio reitingo taškų. Senjorų II standartinių šokių grupėje Artūras Grebliauskas ir Beata Grebliauskienė (Kauno "Sūkurys") užėmė 8-9-ąją vietas kartu su sportininkais iš Italijos, šį kartą į finalą praleisdami dar tris poras iš Italijos ir po vieną porą iš Rusijos, Vokietijos ir Lenkijos. Šioje grupėje startavo 16 porų.

WDSF reitingo "World Open" kategorijos suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių grupėje dvi Lietuvos poros šoko ketvirtfinalyje. Joris Sangavičius ir Neringa Paškevičiūtė (Vilniaus "Ratuto") užėmė 19-tą vietą, o Dominykas Daukšas ir Svetlana Azarova (Vilniaus "Ratuto") - 23-ąją. Lotynų Amerikos šokių varžybų finale varžėsi Lenkijos, Kanados, Rumunijos, Rusijos ir du Vokietijos duetai. Nugalėtojais tapo J. Lipowski ir D. A. Illes, atstovaujantys Lenkijai. Varžybose startavo 49 poros.

Turnyre Lenkijoje teisėjavo Lietuvos vertintojai Edita Daniūtė Gozzoli ir Virginijus Visockas.

Paskelbimo data: 2019 m. lapkričio 11 d. 10:58:00