• LT
  •  | 
  • EN
Į pradžiąTinklapio medisKontaktaiParašykite mums

Pasaulio sportinių šokių federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos sportas visiems narė


Šokėjai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė laimėjo Europos čempionato bronzą

Šeštadienį Ispanijos mieste Kambrilyje vyko tarptautinės sportinių šokių federacijos (WDSF) suaugusiųjų standartinių šokių grupės Europos čempionatas, į kurio finalą pirmą kartą istorijoje pateko net dvi šokėjų poros iš Lietuvos.

Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė (Kauno „Kaspinas”) laimėjo bronzos medalius, o Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (Vilniaus „Dileksa”) užėmė šeštą vietą.

 Varžybų nugalėtojais tapo praėjusių metų pasaulio čempionai Simone Segatori ir Annette Sudol iš Vokietijos, o antra vieta atiteko 2014-ųjų metų pasaulio vicečempionams Dmitryjui Žarkovui ir Olgai Kulikovai, atstovaujantiems Rusijai. Į finalą taip pat pateko šokėjai iš Italijos ir Moldovos. Čempionate dalyvavo 57 poros.

 Taip pat trečią vietą E. Sodeika ir I. Žukauskaitė laimėjo praėjusių metų lapkritį vykusiame suaugusiųjų standartinių šokių grupės pasaulio čempionate, trečią vietą pora šiuo metu užima ir WDSF pasaulio reitinge. E. Sodeiką ir I. Žukauskaitę treniruoja Daiva Dackevičienė ir Giedrius Januškevičius.

 V. Lacitis ir V. Golodneva suaugusiųjų standartinių šokių grupės Europos čempionato finale šoka jau antrą kartą – 2014-ųjų metų Europos čempionate pora taip pat užėmė šeštą vietą. V. Lacitis ir V. Golodneva WDSF pasaulio reitinge šiuo metu yra ketvirti. Porą treniruoja Juozas Aleksandravičius ir Olga Gunko.

 

 Aurimo Kuckailio straipsnis, paskelbtas 2015.04.07  www.balsas.lt

Kaip Lietuvos čempionai atsikratė etiketės „amžinai antri“,

arba lietuviškas mentalitetas tinka standartiniams šokiams

 

Su šokių partnere Ieva Žukauskaite pirmąjį Europos čempionato bronzos medalį laimėjęs Evaldas Sodeika nusiteikęs kopti aukštyn. „Tikslas – siekti aukščiausio rezultato. Kovosime. Šoksime ir mėgausimės tuo, o rezultatas ateis“, - teigė Kauno klubo „Kaspinas“ atstovas.

Ispanijos mieste Kambrilyje savaitgalį vykusiame Tarptautinės sportinių šokių federacijos (WDSF) suaugusiųjų standartinių šokių grupės Europos čempionate 26 metų E. Sodeiką ir 25 metų I. Žukauskaitę aplenkė tik pasaulio čempionai Simone Segatori ir Annette Sudol iš Vokietijos ir pasaulio vicečempionai rusai Dmitryjus Žarkovas ir Olga Kulikova. Dar viena pora iš Lietuvos – Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva (Vilniaus „Dileksa“) užėmė šeštą vietą.

Teisėjų palaikymo neturėjo

„Su kiekvienu turu įsibėgėjome ir sušokome pabaigoje taip, kaip norėtume. Galbūt iki galo nesame patenkinti, bet rezultatas labai geras, - įspūdžiais dalijosi E. Sodeika. – Audringo karšto palaikymo iš ispanų gavome – tai labai malonu visada, sulaukti tokios publikos reakcijos, priduoda daugiau energijos.“

Anot šokėjo, lengva nebuvo – slėgė ir atsakomybė: „Dėl rezultato teko kovoti, nes pirmus šokius finale ėjome taškas į tašką su konkurentais. Neleido niekas atsipalaiduoti iki paskutinės sekundės. Jaudulys davė savo, tikrai darėme klaidų.“

Mūsų šalies čempionas pripažino, kad šįkart abiem Lietuvos porom buvo pakankamai sunku. „Teisėjai nebuvo abiejų Lietuvos porų pusėje, tad vietos, kurias iškovojome, tikrai aukštas pasiekimas. Galėjo būti visai kitaip“, - tvirtino jis.

Gerai šokate, bet šokate kitaip“

Pirmą kartą Europos čempionate buvo vertinama ne vietomis, o balais. „Įvesta nauja vertinimo sistema neleis piktnaudžiauti teisėjavimu. Tikimės, kad tai pagerins ir teisėjavimo įvaizdį sportiniuose šokiuose“, – komentavo Evaldo ir Ievos treneris Giedrius Januškevičius.

Jis pasakojo, kad šis sportas bet kuriuo atveju liks subjektyvus, tad telieka su tuo susitaikyti. „Tačiau jei gerai šoki, ateis laikas, kai visi tai pamatys ir negalės nevertinti. Reikia turėti kantrybės ir šokti. Aišku, tai nėra lengva“, - dėstė treneris.

G. Januškevičius kaip pavyzdį pateikė savo auklėtinius Evaldą ir Ievą – jie ilgai buvo antri. „Amžinai antri. Buvo minčių, kad nepavyks, bet išlaikėme spaudimą ir dėkojame konkurentams, kad išmokė būti stipriais. Mums pavyko priartėti prie aukščiausių tikslų“, - teigė jis.

Šokių specialistas aiškino, kad bronzinių pasaulio ir Europos čempionatų apdovanojimų laimėtojai turi savitą stilių. „Daug kas sakydavo, jūs gerai šokate, bet šokate kitaip. Kol tą kitokį stilių visi priėmė, teko ilgai kovoti ir įrodinėti, kad tai tikrai gerai“, - dalijosi karčia patirtimi treneris.

Arūno Bižoko ir Editos Daniūtės pėdomis

Septintus metus drauge šokantys Evaldas ir Ieva išsiskiria muzikalumu ir technika, o tai, vertinant balų sistema privalumas. „Treneriai jautė, kad iš mūsų kažkas turėtų būti. Buvo ir pakilimų, ir nuosmukių. Daug ką lemia bendravimas ir pasiryžimas šokti poroje“, - teigė E. Sodeika.

 

Paskelbimo data: 2015 m. balandžio 07 d. 12:23:00

Archyvas


                Rėmėjai