•  |

Tradicinės varžybos "Vitebsko snaigė 2020" įvyko Baltarusijoje

Sausio 18 - 19 dienomis nemažai Lietuvos šokėjų išvyko sniego ieškoti į Baltarusijoje įsikūrusį Vitebsko miestą. Ten įvyko tradicinės "Vitebsko snaigės" varžybos. Net kelios poros namo grįžta su snaigės formos medaliais, kuriuos iškovojo WDSF pasaulio reitingo varžybose.

Suaugusiųjų standartinių šokių grupėje 4-ąją vietą užėmė Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų "Rolina"), 6-ąją - Andrius Šleivys ir Martyna Zaliapūgaitė (Kauno "Gintarėliai"). Be Lietuvos šokėjų finale taip pat varžėsi San Marino, Austrijos, Ukrainos, Rusijos duetai. Iš viso startavo 15 porų.

Jaunimo iki 21-erių metų amžiaus kategorijoje A. Šleivys ir M. Zaliapūgaitė puošėsi bronzos medaliais, o debiutuojantis duetas Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko (Kauno "Sūkurys") užėmė 4-ąją vietą. Šios grupės pusfinalyje taip pat šoko Saulenis Česnauskas ir Eigintė Česnauskaitė (Kauno "Sūkurys"), galutinėje įskaitoje užėmę 9-ąją vietą. Grupėje startavo 14 porų.

Jaunesniojo jaunimo amžiaus grupėje tarp 20 duetų J. Gedgaudas ir V. Petrenko pateko į finalą, kuriame užėmė 5-ąją vietą. Šios grupės pusfinalyje šokę Domantas Mūras ir Ieva Matulevičiūtė (Kauno "Žiburys") buvo 12-ti.

Suaugusiųjųu Lotynų Amerikos šokių programoje per plauką nuo finalo liko E. Degutis ir U. Bliujūtė. Vienintelė šiose "International Open" kategorijos varžybose startavusi mūsų šalies pora tarp 29 porų liko 7-oje vietoje su 27 balais, kai tuo tarpu į finalą patekęs Italijos duetas surinko 28 balus.

Jaunimo iki 21-erių metų bei Jaunimo Lotynų Amerikos šokių grupėse varžėsi D. Mūras ir I. Matulevičiūtė bei Mykolas Rimkus ir Enrika Jankūnaitė (Gargždų "Rolina"). Abi poros šoko abiejų grupių pusfinaliuose: Domantas ir Ieva U21 grupėje buvo 9-ti, Mykolas ir Enrika - 10-11-ti (iš 19 porų); jaunimo grupėje Mykolas ir Enrika užėmė 9-ąją vietą, o Domantas ir Ieva - 11 - 12-tą (iš 22 porų).

Varžybose Baltarusijoje teisėjavo mūsų šalies vertintojos Liudmila Bankauskienė ir Dalia Vaikšnorienė.

Paskelbimo data: 2020 m. sausio 20 d. 11:43:00