•  |

Varžybos "Baltic Grand Prix 2019" Rygoje

Artėjant žiemos šventėms, Latvijos sostinė tradiciškai sukvietė daugelį šokėjų pasitikrinti savo jėgas metų pabaigoje. Rygos Kipsalos saloje įsikūrusiame parodų centre tris dienas ir trijose salėse varžėsi sportininkai iš artimesnių ir tolimesnių šalių.

Šiame gausiame būryje išsiskyrė mūsų šalies sportininkai.

Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių grupėje (pasaulio reitingo varžyboms čia buvo suteikta "International Open" kategorija) dvi Lietuvos poros pateko į finalą tarp 49 duetų: Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų "Rolina") užėmė 5-ąją vietą, o Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė (Kauno "Santaka") - 6-ąją. Šioje grupėje dvi pirmąsias vietas pasidalino Latvijos sportininkai, o taip finale šoko Lenkijos ir Izraelio poros.

Suaugusiųjų standartinių šokių varžybose, kurioms buvo suteikas "World Open" statusas, mūsų sportininkai finale užleido vietas šokėjams iš Latvijos, Lenkijos ir Rusijos. 7-ąją vietą pusfinalyje užėmė Georgy Kalashnikov ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno "Kaspinas"), 10-ąją vietą - Edgaras Baltaragis ir Indrė Kučinskaitė (Kauno "Rolo" - "Sūkurys"). Iš viso varžybos dalyvavo 54 duetai.

Jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos nugalėtojais tapo Augustinas Trinkus ir Neda Elena Šalūgaitė (Vilniaus "MJ sportinių šokių akademija"). Mūsų sportininkai aplenkė 46 kitų šalių poras. Finale dar šoko Rusijos, Baltarusijos ir Latvijos sportininkai.

Jaunimo standartinių šokių programoje pusfinalyje varžęsi Laurynas Makarovas ir Emilija Čepauskaitė (Vilniaus "Juventos") užėmė 13-ąją vietą. Iš viso grupėje startavo 42 poros, o į finalą pateko Moldovos, Latvijos, Estijos ir Rusijos šokėjai.

Jaunimo iki 21-erių metų amžiaus kategorijoje mūsų šokėjams, deja, nepavyko patekti į finalą, tačiau dėl jo buvo atkakliai kautasi pusfinalyje: 10-ąją vietą užėmė Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Panevėžio "Rumba" - Kauno "Sūkurys"), o 12-ąją - L. Makarovas ir E. Čepauskaitė.

Senjorų I amžiaus grupės standartinių šokių finale 4-ąją vietą užėmė Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno "Kaspinas"). Sportininkai šį kartą nusileido dviems poroms iš Latvijos, porai iš Rusijos, tačiau aplenkė dar po vieną porą iš Rusijos ir Latvijos. Iš viso startavo 18 porų.

Senjorų II Lotynų Amerikos šokių finale 6-ąją vietą užėmė Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus "Ratuto"). Tarp 17 porų į priekį finale jie praleido varžovus iš Rusijos, Vokietijos, Ispanijos, Estijos. Senjorų I amžiaus grupėje M. Baškys ir M. Šimkūnaitė liko per plauką nuo finalo - užėmė 7-ąją vietą.

Varžybose Rygoje šokėjus vertino ir Lietuvos teisėjai G. Januškevičius, M. Kūra, Č. Norvaiša, V. Visockas.

Paskelbimo data: 2019 m. gruodžio 22 d. 08:14:00