•  |

WDSF pasaulio reitingo varžybos Prienuose "Editos Daniūtės taurė 2019"

Spalio 19 - 20 dienomis ketvirtąjį kartą buvo surengtos varžybos "Editos Daniūtės taure 2019". Šiais metais pirmą kartą šokėjai varžėsi ne tik dėl Lietuvos, bet ir dėl pasaulio (WDSF) reitingo taškų: suaugusieji, jaunimas, jauniai II, jauniai I dalinosi pozicijas standartinių ir Lotynų Amerikos šokių programose.

Prienuose daugeliui mūsų šalies sportininkų pavyko pademontruoti ne tik gerą šokimą, bet ir pasiekti aukštus rezultatus.

Pasaulio reitingo varžybų suaugusiųjų standartinių šokių "International Open" grupėje nugalėjo Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė Sodeikienė (Kauno "Kaspinas"), o 6-ąją vietą finale užėmė Georgy Kalashnikov ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno "Kaspinas"). Pusfinalyje taip pat varžėsi ir 9-oje vietoje liko Karol Michal Tomecki ir Santa Vlasa (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija") bei Tomas Janonis ir Anna Carbone (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija), 11 - 12-ąją vietas pasidalinę su duetu Rusijos.

Standartinių šokių programoje antroji vieta atiteko Vokietijai atstovaujantiems T. Fainšil ir V. Posmetnaya, trečioji - R. Cojoc ir A. Matei iš Rumunijos. Iš viso startavo 24 poros.

Pasaulio reitingo varžybų suaugusiųjų Lotynų Amerikos "International Open" grupės finale šoko Einoras Degutis ir Jogailė Jasevičiūtė (Gargždų "Rolina"). Einoras ir Jogailė užėmė 6-ąją vietą, į priekį praleisdami Estijos, Izraelio, Kazachstano, Rusijos ir Rumunijos poras. Lotynų Amerikos grupės nugalėtojais tapo Estijos atstovai K. Gorodilov ir D. Bergmanova.

Jaunimo standartinių šokių grupėje varžybas pradėjo 18 porų. Du Lietuvos sportininkų duetai pateko į finalą: Edvardas Mašaro ir Patricija Rinkevičiūtė (Vilniaus "Spindulys") užėmė 3-ąją vietą, o Laurynas Makarovas ir Emilija Čepauskaitė (Vilniaus "Juventos") - 5-ąją. Grupės nugalėtojais tapo A. Grinevics ir K. Dobrovolskytė, atstovaujantys Latvijai.

Jaunimo Lotynų Amerikos šokių grupėje startavo 16 duetų. Finale šoko ir 3-ąją vietą užėmė Augustinas Trinkus ir Neda Elena Šalūgaitė (Vilniaus "MJ sportinių šokių akademija"), o L. Makarovas ir E. Čepauskaitė liko 6-oje vietoje. Grupės nugalėtojais tapo Baltarusijos sportininkai O. Streletsky ir M. Sabanskaya. Pusfinalyje varžėsi ir daugiau mūsų šalies porų: M. Sabaliauskas ir K. Samusevič - 7-oji vieta, V. Čerbauskas ir A. Lukšaitė - 8-oji vieta, G. Kirkliauskas ir K. Rėkutė - 9-oji vieta, R. Daugėla - M. Rimaitė - 10-oji vieta.

Jaunių II standartinių šokių programoje nugalėjo E. Mašaro ir P. Rinkevičiūtė. 5-oji vieta tarp 17 startavusių duetų atiteko Arnui Endriulaičiui ir Austėjai Vaičekauskaitei (Kauno "Kaspinas"). Pusfinalyje Lietuvos sportininkai taip pat pasidalino šias vietas: J. Apvinis ir L. Rudnickaitė - 8-oji, K. Čeburnis ir P. Mikolojūnaitė - 10-oji, M. Rimkus ir E. Jankūnaitė - 11 - 12-oji, V. Filatovas ir D. Karaliūnaitė - 11 - 12-oji.

Jaunių II Lotynų Amerikos šokių grupėje startavo 20 porų. Į finalą pateko du mūsų duetai: Mykolas Rimkus ir Enrika Jankūnaitė (Gargždų "Rolina") užėmė 3-ąją vietą, o E. Mašaro ir P. Rinkevičiūtė - 6-ąją. Grupės nugalėtojais tapo M. Nikolaichuk ir S. Maliarova iš Ukrainos. Pusfinalyje dar šoko: K. Čeburnis ir P. Mikolojūnaitė - 7-oji vieta, A. Endriulaitis ir A. Vaičekauskaitė - 8-oji vieta, J. Apvinis ir L. Rudnickaitė - 9-oji vieta, N. Daukšas ir B. Rupšlaukytė - 10 - 11-oji vieta.

Jaunių I grupės standartinių ir Lotynų Amerikos programų nugalėtojais tapo Kipras Kūra ir Clara Mata (Klaipėdos "Žingsnis"). Standartinių šokių programoje startavo 12 porų, o į finalą pateko šios poros iš Lietuvos: Julius Išganaitis ir Guostė Grikštaitė (Kauno "Editos Daniūtės šokių studija") užėmė 3-ąją vietą, Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus "DaVi") užėmė 4-ąją vietą, Raigardas Gedvilas ir Patricija Vičiūtė (Vilniaus "MJ sportinių šokių akademija") užėmė 5-ąją vietą, Kristupas Mlinskas ir Patricija Kairytė (Klaipėdos "Žingsnis") užėmė 6-ąją vietą. Pusfinalyej taip pat šoko: A. Ašeriškis ir E. Brazionytė - 9-oji vieta, A. Kutskij ir A. Tereikytė - 10-oji vieta, A. T. Gylys ir U. Pabrėžaitė - 11-oji vieta, V. Petrovkis ir M. Ravinskaitė - 12-oji vieta.

Jaunių I grupės Lotynų Amerikos šokių finale 3-ąją vietą užėmė Ervinas Valskys ir Meida Kybartaitė (Vilniaus "Spindulys"), Povilas Dovydaitis ir Melani Bartosevič (Vilniaus "MJ sportinių šokių akademija") užėmė 4-ąją vietą, 5-oje liko K. Mlinskas ir P. Kairytė. Pusfinalyje Lietuvos duetai vietas pasiskirstė taip: R. Gedvilas ir P. Vičiūtė - 7-oji, J. Išganaitis ir G. Grikštaitė - 8-oji, V. Bilčius ir G. Sokolnikaitė - 9-oji, K. Svistunavičius ir U. Makarskaitė - 11-oji, M. Sidelskij ir G. Grušaitė - 12-oji. Iš viso šios grupės varžybose dalyvavo 15 porų.

"Editos Daniūtės taurės 2019" parodomojoje programoje šoko Mirko Gozzoli ir Edita Daniūtė Gozzoli, Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva, Konstantin Gorodilov ir Dominika Bergmanova, Tomas Fainšil ir Violetta Posmetnaya.

Paskelbimo data: 2019 m. spalio 21 d. 14:39:00