03.12.2017 - OC, Juv. E6 St+Lat | ≡ |
Table of results
No. of participants: 25 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 2Gintautas Grinkas - Justė Bubulytė | 3Rojus Bytautas - Smiltė Barysaitė | 4Karli Kuldma - Victoria Makarov | 5Edgaras Kostravickas - Elena Lapinskaite | 6Lukas Jakaitis - Gabija Gumbrytė | 7Augustas Naradauskas - Modesta Dagytė | 8Elvinas Kovaliovas - Emilija Karaliūtė | 9Adam Matusevičius - Džiuga Laurinaitytė | 12Matas Vitkevičius - Rusnė Gudelytė | 13Yuriy Budynkevych - Yaryna Lytvynenko | 14Pranas Mitkus - Luka Jankauskaitė | 15Mindaugas Tomas Gylys - Marija Ravinskaitė | 16Kajus Astraukas - Kamilė Tkačenko | 17Arnoldas Maksimovičius - Marija Račkytė | 18Augustas Lopeta - Aneta Zenovič |
Q) Ausrele Visockiene R) Paulius Sangavicius S) Cheslovas Norvaisha V) Kestutis Bernatavicius X) Rolandas Burneikis Y) Loreta Vainovska AC) Neringa Untuliene AD) Indrė Navickienė AE) Tomas Slausgalvis AF) Artur Bajor AH) Diana Dranseikienė |
2 4 5 3 5 5 2 2 5 6 2 |
2 1 3 5 6 4 4 3 4 5 3 |
0 0 0 1 6 6 6 1 1 0 3 |
3 6 2 1 1 5 4 6 1 4 3 |
6 6 0 6 6 4 0 6 1 3 0 |
6 2 2 2 3 1 4 1 2 2 6 |
6 1 0 4 6 2 6 2 6 5 4 |
4 4 1 1 0 1 1 1 2 1 0 |
0 5 6 3 3 3 0 5 5 5 5 |
1 1 5 3 1 2 4 1 2 3 3 |
2 3 4 4 4 2 4 6 6 3 4 |
6 4 5 5 2 5 3 5 5 4 4 |
5 5 4 4 5 3 5 5 5 4 4 |
5 1 2 2 1 2 3 2 3 5 3 |
3 0 1 5 1 4 1 1 3 1 4 |
Result of 1st round | 41 | 40 | 24 | 36 | 38 | 31 | 42 | 16 | 40 | 26 | 42 | 48 | 49 | 29 | 24 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||||
Q) Ausrele Visockiene R) Paulius Sangavicius S) Cheslovas Norvaisha V) Kestutis Bernatavicius X) Rolandas Burneikis Y) Loreta Vainovska AC) Neringa Untuliene AD) Indrė Navickienė AE) Tomas Slausgalvis AF) Artur Bajor AH) Diana Dranseikienė |
1 4 0 2 4 6 3 3 2 6 1 |
0 0 0 1 6 3 3 0 2 1 5 |
1 4 3 1 0 1 1 5 3 2 3 |
6 6 2 5 2 2 0 6 0 0 0 |
6 0 0 3 6 1 6 2 5 4 2 |
0 0 4 1 0 0 1 1 2 3 0 |
0 1 6 4 1 2 3 5 5 0 6 |
4 2 3 1 3 4 1 4 2 4 0 |
3 5 4 3 2 2 4 0 4 3 4 |
||||||
Result of 2nd round | 32 | 21 | 24 | 29 | 35 | 12 | 33 | 28 | 34 | ||||||
Qualified for final | X | X | X | ||||||||||||
Result of final | 22,0 | 23,0 | 24,0 | ||||||||||||
Start number | 2Gintautas Grinkas - Justė Bubulytė | 3Rojus Bytautas - Smiltė Barysaitė | 4Karli Kuldma - Victoria Makarov | 5Edgaras Kostravickas - Elena Lapinskaite | 6Lukas Jakaitis - Gabija Gumbrytė | 7Augustas Naradauskas - Modesta Dagytė | 8Elvinas Kovaliovas - Emilija Karaliūtė | 9Adam Matusevičius - Džiuga Laurinaitytė | 12Matas Vitkevičius - Rusnė Gudelytė | 13Yuriy Budynkevych - Yaryna Lytvynenko | 14Pranas Mitkus - Luka Jankauskaitė | 15Mindaugas Tomas Gylys - Marija Ravinskaitė | 16Kajus Astraukas - Kamilė Tkačenko | 17Arnoldas Maksimovičius - Marija Račkytė | 18Augustas Lopeta - Aneta Zenovič |
Rank from Rank to |
7 |
12 |
20 22 |
11 |
9 |
14 15 |
2 |
24 |
13 |
18 19 |
4 |
10 |
6 |
17 |
20 22 |
No. of participants: 25 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 19Alan Šeluchanskij - Emilija Kuznecovaitė | 20Dovydas Tamošauskas - Ugnė Vedeikytė | 22Nedas Remenis - Deimantė Alejūnaitė | 23Matas Gražulis - Izabelė Zarauskaitė | 24Matas Niaura - Liepa Rudnickaitė | 25Laurynas Žaliukas - Marta Bartusevičiūtė | 26Povilas Dovydaitis - Arijana Milevskaja | 28Mintautas Vėgėlė - Liepa Urbonaitė | 29Kasparas Grigonis - Gabija Masevičiūtė | 30Matas Joffė - Ema Štopaitė | |||||
Q) Ausrele Visockiene R) Paulius Sangavicius S) Cheslovas Norvaisha V) Kestutis Bernatavicius X) Rolandas Burneikis Y) Loreta Vainovska AC) Neringa Untuliene AD) Indrė Navickienė AE) Tomas Slausgalvis AF) Artur Bajor AH) Diana Dranseikienė |
2 4 4 0 6 2 0 3 3 6 0 |
6 5 3 4 2 5 6 2 2 5 2 |
2 6 5 5 5 3 5 5 1 2 1 |
1 5 6 2 2 3 4 2 2 2 2 |
0 1 4 4 1 2 1 4 2 1 4 |
6 4 4 4 5 5 5 5 6 3 5 |
4 2 1 4 1 3 4 1 4 1 1 |
5 6 6 5 3 3 5 3 6 5 6 |
1 2 2 1 2 0 0 5 0 2 4 |
0 0 3 0 1 3 1 1 1 0 5 |
|||||
Result of 1st round | 30 | 42 | 40 | 31 | 24 | 52 | 26 | 53 | 19 | 15 | |||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | |||||||||||
Q) Ausrele Visockiene R) Paulius Sangavicius S) Cheslovas Norvaisha V) Kestutis Bernatavicius X) Rolandas Burneikis Y) Loreta Vainovska AC) Neringa Untuliene AD) Indrė Navickienė AE) Tomas Slausgalvis AF) Artur Bajor AH) Diana Dranseikienė |
5 3 3 3 2 5 6 3 2 5 6 |
0 5 4 3 4 3 3 2 2 2 2 |
4 4 2 5 5 5 3 5 3 3 3 |
6 2 5 4 1 2 2 0 4 3 4 |
|||||||||||
Result of 2nd round | 43 | 30 | 42 | 33 | |||||||||||
Qualified for final | X | X | X | ||||||||||||
Result of final | 22,0 | 12,0 | 23,0 | ||||||||||||
Start number | 19Alan Šeluchanskij - Emilija Kuznecovaitė | 20Dovydas Tamošauskas - Ugnė Vedeikytė | 22Nedas Remenis - Deimantė Alejūnaitė | 23Matas Gražulis - Izabelė Zarauskaitė | 24Matas Niaura - Liepa Rudnickaitė | 25Laurynas Žaliukas - Marta Bartusevičiūtė | 26Povilas Dovydaitis - Arijana Milevskaja | 28Mintautas Vėgėlė - Liepa Urbonaitė | 29Kasparas Grigonis - Gabija Masevičiūtė | 30Matas Joffė - Ema Štopaitė | |||||
Rank from Rank to |
16 |
3 |
8 |
14 15 |
20 22 |
1 |
18 19 |
5 |
23 |
25 |
|
|
|
|
|