07.12.2019 - Rank, Jaunučiai II E6 St+Lat
Table of results

No. of participants: 17 Start number
Adjudicators 1Nojus Grolė - Evita Puidokaitė 2Kevinas Bartnikas - Paulina Labutytė 3Rytis Oželis - Žiedė Rukaitė 5Daniel Andrejev - Smiltė Pečionaitė 8Marius Miseckas - Lėja Sipavičiūtė 9Aironas Lukauskas - Goda Žemaitaitytė 10Dovydas Valūnas - Smiltė Žilinskė 11Benas LaskeviČius - MĖta VarnelytĖ 12Neimantas Bieliauskas - Austėja Endriejauskytė 14Dovydas Stočkus - Viltė Cikanavičiūtė 15Jonas Guerra Elizondo - Dominyka Joffė 17Faustas Žilinskas - Saulė Grinkevičiūtė 18Motiejus Varnauskas - Kamilė Grabnickaitė 19Tomas Kybartas - Tėja Cibaitė 20Nikolas Stanaitis - Luknė Aleknaitė
B) Dmitrij Martynenko
C) Olga Sabanskaja
D) Aleksandr Boginičs
F) Žanas Untulis
G) Vladimiras Fedosovas
H) Jurga Žemaitytė
P) Darius Norušas
S) Astra Suslavičienė
X) Gintaras Svistunavičius
6
4
4
3
6
6
3
4
6
5
5
6
5
5
6
6
1
6
5
2
4
6
6
6
6
6
6
4
3
1
3
0
5
3
3
1
6
5
5
4
4
5
6
6
4
3
4
1
2
5
5
1
6
1
5
6
4
6
3
2
6
4
6
4
4
5
4
3
5
6
2
4
4
5
4
3
2
3
3
4
5
5
6
5
3
5
1
3
3
5
5
4
5
3
5
6
5
4
5
2
5
6
6
6
6
4
5
3
1
2
3
4
5
0
1
6
4
6
6
3
6
5
0
6
3
1
4
5
6
6
3
6
3
6
6
Result of 1st round 42 45 47 23 45 28 42 37 33 36 42 43 26 36 45
Qualified for 2nd round X X X   X   X X   X X X   X X
B) Dmitrij Martynenko
C) Olga Sabanskaja
D) Aleksandr Boginičs
F) Žanas Untulis
G) Vladimiras Fedosovas
H) Jurga Žemaitytė
P) Darius Norušas
S) Astra Suslavičienė
X) Gintaras Svistunavičius
5
3
2
0
0
3
2
0
2
4
3
5
6
5
6
3
1
0
1
1
0
6
6
3
6
6
6
  4
2
2
1
0
4
2
5
4
  3
6
4
4
6
0
6
4
5
5
1
4
2
0
3
5
0
4
  3
5
3
5
3
0
0
1
4
3
0
2
2
3
3
1
1
5
1
3
3
5
3
6
2
3
0
  1
5
3
2
4
0
3
3
2
3
5
0
2
0
6
0
6
1
Result of 2nd round 17 33 35   24   38 24   24 20 26   23 23
Qualified for final   X X   X   X X   X   X      
Result of final   7,0 19,0   37,0   22,0 30,0   18,0   40,0      
Start number 1Nojus Grolė - Evita Puidokaitė 2Kevinas Bartnikas - Paulina Labutytė 3Rytis Oželis - Žiedė Rukaitė 5Daniel Andrejev - Smiltė Pečionaitė 8Marius Miseckas - Lėja Sipavičiūtė 9Aironas Lukauskas - Goda Žemaitaitytė 10Dovydas Valūnas - Smiltė Žilinskė 11Benas LaskeviČius - MĖta VarnelytĖ 12Neimantas Bieliauskas - Austėja Endriejauskytė 14Dovydas Stočkus - Viltė Cikanavičiūtė 15Jonas Guerra Elizondo - Dominyka Joffė 17Faustas Žilinskas - Saulė Grinkevičiūtė 18Motiejus Varnauskas - Kamilė Grabnickaitė 19Tomas Kybartas - Tėja Cibaitė 20Nikolas Stanaitis - Luknė Aleknaitė
Rank from
Rank to
12
 
1
 
3
 
17
 
6
 
15
 
4
 
5
 
14
 
2
 
11
 
7
 
16
 
9
10
9
10

No. of participants: 17 Start number
Adjudicators 21Orestas Pitkevičius - Dominyka Tkačenka 22Gabrielius Pranukevičius - Elija Kisieliauskaitė                          
B) Dmitrij Martynenko
C) Olga Sabanskaja
D) Aleksandr Boginičs
F) Žanas Untulis
G) Vladimiras Fedosovas
H) Jurga Žemaitytė
P) Darius Norušas
S) Astra Suslavičienė
X) Gintaras Svistunavičius
4
5
6
5
3
4
4
3
4
3
1
4
3
6
6
6
6
5
                         
Result of 1st round 38 40                          
Qualified for 2nd round X X                          
B) Dmitrij Martynenko
C) Olga Sabanskaja
D) Aleksandr Boginičs
F) Žanas Untulis
G) Vladimiras Fedosovas
H) Jurga Žemaitytė
P) Darius Norušas
S) Astra Suslavičienė
X) Gintaras Svistunavičius
1
2
5
1
1
0
1
0
0
2
0
3
0
5
2
5
6
3
                         
Result of 2nd round 11 26                          
Qualified for final   X                          
Result of final   43,0                          
Start number 21Orestas Pitkevičius - Dominyka Tkačenka 22Gabrielius Pranukevičius - Elija Kisieliauskaitė                          
Rank from
Rank to
13
 
8
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.