Varžybos Čekijoje “Brno Open 2022”

Čekijos Brno miestas jau nebe pirmą kartą šiais metais pasitiko geriausius pasaulio šokėjus. Šį kartą, spalio 29 -30 d., čia buvo surengtas WDSF pasaulio reitingo turnyras “Brno Open 2022”.

Suaugusieji šokėjai Brno varžėsi WDSF World Open kategorijos varžybose. Jose startavo keturi mūsų šalies duetai.

Georgy Kalashnikov ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas”) varžybose užėmė 2-ąją vietą, Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Rolo” ir Kauno “Sūkurys”) – 4-ąją, o Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”) – 6-ąją vietas.

Ketvirtfinalyje taip pat šoko Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko (Kauno “Sūkurys”), kurie galutinėje įskaitoje buvo 23-ti. Iš viso varžybose startavo 64 poros.

Puikiai Čekijoje pasirodė Lotynų Amerikos šokių šokėjai. WDSF jauniai II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybas laimėjo Povilas Dovydaitis ir Emilija Karaliūtė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). 2-ąją vietą šioje grupėje iškovojo Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). 5-ąją vietą finale laimėjo Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”). Grupės varžybose šoko 46 poros.

Dvi Lietuvos poros šoko ir WDSF jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybų finale. Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”) puošėsi sidabru, o Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation team”) užėmė 4-ąją vietą. Varžybose dalyvavo 36 duetai.

“Brno Open 2022” dalyvavo daug mūsų šalies jaunimo grupės sportininkų. Lotynų Amerikos šokių finale 4-ąją vietą užėmė Kipras Burneikis ir Patricija Kairytė (Kauno “Tvistas”), Erikui Rutavičiui ir Anetai Zenovič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) teko 6-oji vieta.

Grupės pusfinalyje 7 – 8-ąją vietas pasidalino Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), o 12-ąją užėmė Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė (Panevėžio “Rumba” ir Kauno “Sūkurys”). Šioje grupėje iš viso šoko 47 poros.

WDSF jaunimo iki 21 m. grupės standartinių šokių finale 4-ąją vietą užėmė Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko (Kauno “Sūkurys”). Šioje grupėje šoko 14 porų.

Jaunimo standartinių šokių ir jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių finaluose mūsų porų nebuvo, tačiau keliems duetams labai nedaug pritrūko iki tokio rezultato. Jaunimo standartinių šokių pusfinalyje 7-ąją vietą užėmė P. Palskys ir U. Makarskaitė, 8-ąją – Arnas Endriulaitis ir Anastasija Pavšukova (Kauno “Kaspinas” ir Vilniaus “Vijūnas”): šie duetai startavo kartu su dar 50 varžybas pradėjusių porų.

Jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių programos pusfinalyje 7-oji vieta atiteko E. Rutavičiui ir A. Zanovič, o 8-oji – J. Gedgaudui ir V. Petrenko. Jie varžėsi tarp 21 poros.

Tradiciškai šiose varžybose Brno mieste vyksta ir miestų komandinės varžybos. Šiais metais po pertraukos nugalėtoja tapo Kauno miesto komanda, kuriai vadovavo Sandra Kniazevičiūtė (Kauno “Sūkurys”). Komandoje šoko Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė, Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko, Pijus Palskys ir Ugnė Makarskaitė, Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė.

Varžybose Čekijoje taip pat dirbo ir Lietuvos vertintojai Donatas Vėželis bei Virginijus Visockas.