WDSF reitingo varžybos Elbinge

Lenkijos Elbingo mieste pasibaigė dvi dienas trukęs sportinių šokių turnyras “Baltic Cup 2021”. Jo metu šokėjai varžėsi ir dėl WDSF pasaulio reitingo taškų. Lietuvos sportininkams varžybos buvo sėkmingos.

WDSF Jaunimo standartinių šokių grupėje 3 – ąją vietą iškovojo Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija – Kauno “Sūkurys”). 6 – oji vieta šioje grupėje atiteko Arnui Endriulaičiui ir Austėjai Vaičekauskaitei (Kauno “Kaspinas”).

Grupės pusfinalyje taip pat šoko ir 11-12 – ąją vietas su Lenkijos šokėjais pasidalino Mykolas Rimkus ir Enrika Jankūnaitė (Gargždų “Rolina”). Iš viso jaunimo grupėje startavo 33 duetai, o nugalėjo Estijos duetas – A. Besonovas ir S. Barjabin.

Bronzos medaliais Lenkijoje taip pat puošėsi Senjorai II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių šokėjai Mindaugas Baškys ir Mika Šimkūnaitė (Vilniaus “Ratuto”). Tarp 10 startavusių porų jie į priekį praleido tik Lenkijos ir Latvijos šokėjus.

WDSF Jaunių II amžiaus grupėje standartinių šokių programos finale šoko ir galutinėje įskaitoje 4 – ąją vietą užėmė Kristupas Mlinskas ir Emilija Ulčinaitė (Klaipėdos “Žingsnis”). Tarp 29 dalyvavusių duetų jie į priekį praleido tik dvi Lenkijos poras ir šokėjus iš Rusijos.

Šios grupės pusfinalyje šoko ir galutinėje įskaitoje 10 – ąją vietą užėmė Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”).

WDSF Jaunių II grupės Lotynų Amerikos šokių programoje A. Lopeta ir G. Gumbrytė pateko į finalą, kur užėmė 6 – ąją vietą.

Pirmąsias dvi vietas už finalo ribos pasidalino kiti Lietuvos šokėjai – 7-8 – oje vietoje liko Povilas Dovydaitis ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) bei K. Mlinskas ir E. Ulčinaitė. 13 – ąją vietą pusfinalyje užėmė Vakaris Bilčius ir Deimantė Ivanova (Vilniaus “Šokio technikos akademija”). Iš viso grupėje varžybas pradėjo 32 duetai.

Suaugusieji Lietuvos šokėjai šį kartą nešoko finaluose. Lotynų Amerikos šokių “World Open” kategorijos varžybose Einoras Degutis ir Ugnė Bliujūtė (Gargždų “Rolina”) užėmė 8 – ąją vietą tarp 47 duetų. Grupės nugalėtojais tapo A. Aldajevas ir N. Polukina, atstovaujantys Rusijos sportinių šokių ir akrobatinio rokenrolo federacijai.

Standartinių šokių “World Open” varžybose 8 – ąją vietą užėmė Georgijus Kalašnikovas ir Domilė Šemeškevičiūtė (Kauno “Kaspinas), 11 – ąją – Edgaras Baltaragis ir Indrė Baltaragė (Kauno “Sūkurys” ir “Rolo”), 13 – ąją pusfinalyje – Laurynas Makarovas ir Kotryna Ambrazevičiūtė (Vilniaus “Juventus”). Standartinių šokių programoje iš viso taip pat varžėsi 47 poros. Pirmąją vietą šioje grupėje užėmė A. Gluchovas ir A. Glazunova iš Sankt Peterburgo, Rusijoje.

WDSF Jaunimo Lotynų Amerikos šokių pusfinalyje taip pat šoko M. Rimkus ir E. Jankūnaitė, kurie tarp 29 porų buvo 10-ti. Grupės nugalėtojais tapo rusai S. Dobriakov ir V. Rudentsova.