Kitoks rugpjūčio sekmadienis per LRT Plius – breikas ir hiphopas!

Rugpjūčiui persiritus į antrąją pusę, įpusėjo ir LRT bei Lietuvos sportinių šokių federacijos projektas „Rugpjūtis – šokių mėnuo per LRT Plius!”. Trečiasis šio mėnesio sekmadienis, kuomet LRT Plius rodo sportinius šokius, bus kiek kitoks – skirtas breikui ir hiphopui.

„Jau labai seniai breiko ir hiphopo nematėme televizijos ekranuose. Ir dėl to buvo kiek neramu, nes pastaruoju metu abu šie stiliai tapo dar įdomesni, šokėjai sustiprėjo, o lietuviai pasaulyje demonstruoja vienus iš aukščiausių rezultatų. Todėl, tikime, kad šis sekmadienis bus gera pradžia – žiūrovai susidomės, o breikas ir hiphopas bus matomas dažniau.“ – sakė Lietuvos sportinių šokių federacijos Hiphopo lygos vadovas Dainius Žebrauskas.

Prieš kurį laiką su komanda „No Money“ pasaulio hiphopo čempionu tapęs D. Žebrauskas džiaugėsi, kad kokybiško Lietuvos hiphopo tradicijas tęsia ir solo atlikėjai, ir duetai, ir komandos. Visus šiuos variantus bus galima išvysti rugpjūčio 20 d. transliacijos metu. „Norėjome, kad žiūrovai pamatytų, kaip atrodo hiphopo kovos, kai šokėja varžosi vienas prieš vieną, o taip pat – pasigrožėtų duetų ir komandų sinchroniškumu. Tiek duetų, tiek komandų kategorijose parinkome įvairaus amžiaus grupių – mažylių, jaunimo, suaugusiųjų – šokėjų pasirodymus. “ – pritarė ir Lietuvos sportinių šokių federacijos pirmasis viceprezidentas Virginijus Visockas.

Tuo tarpu transliacija bus pradedama Lietuvos breiko čempionato kovomis vaikų, jaunių ir jaunimo bei suaugusiųjų vaikinų ir merginų grupėse: pirmiausiai žiūrovai išvys pusfinalius, o transliacijos pabaigoje – finalus.

„Puiku, kad Lietuvos žiūrovai su geriausiais mūsų šalies breiko šokėjais susipažins kaip tik dabar, nes jau rugsėjo pabaigoje Belgijoje vyks 2023 m. pasaulio breiko čempionatas – tad pats laikas sužinoti, kas šiemet Lietuvos čempionate iškovojo teisę vykti į planetos pirmenybes.“ – šiek tiek intrigos žiūrovams paliko Lietuvos sportinių šokių federacijos Breiko lygos direktorius Laurynas Žakevičius.

Kaip ir ankstesnes šokių transliacijas per LRT Plius, taip ir šio sekmadienio laidą lydės gera muzika – šį kartą hiphopo; taip pat bus pristatoma šokio istorija, kultūra, vertinimo kriterijai, bus galima išgirsti, ką po savo pasirodymų mano Lietuvos čempionais šiemet tapę šokėjai.

Šio sekmadienio laida bus rodoma kiek neįprastu laiku – nuo 21.00 val. per LRT Plius, o skiriama ji šį mėnesį penkis gyvavimo dešimtmečius mininčiai hiphopo kultūrai.