Lotynų Amerikos šokių Europos čempionatas

Lapkričio 20 d. Kalvijos mieste Maljorkos saloje (Ispanija) įvyko 2022 m. WDSF Lotynų Amerikos šokių suaugusiųjų Europos čempionatas.

Lietuvai šiame čempionate atstovavo Vakaris Apvinis ir Gabrielė Bartkutė (Panevėžio “Amber dance” ir Kauno Editos Daniūtės šokių studija) bei Mattia Gagnone ir Justina Jurkoit (Vilniaus “Ratuto”).

Abi mūsų sportininkų poros galutinėje čempionato įskaitoje buvo šalia viena kitos. M. Gagnone ir J. Jurkoit užėmė 39-ąją vietą, o V. Apvinis ir G. Bartkutė – 40-ąją.

Kaip ir tikėtasi, 2022 m. Europos čempionais tapo Marius Andrei Balan ir Khrystyna Moshenska iš Vokietijos (su 195,624 balo). Vicečempionų titulu džiaugėsi Charles Guillaume Schmitt ir Elena Salikhova iš Prancūzijos (192,209 balo). Tretieji buvo Edgar Marcos Borjas ir Alina Nowak, atstovaujantys Lenkijai (186,462 balo). Kitas vietas finale atitinkamai pasidalino: G. Pascual ir D. A. Illes (Ispanija), K. Gorodilov ir P. Figurenko (Estija), I. A. Miculescu ir A. Pacurar (Rumunija).

Europos čempionate teisėjavo Prancūzijos, Danijos, Lenkijos, Latvijos, Vokietijos, Čekijos, Italijos, Izraelio, Liuksemburgo, Slovakijos ir Ispanijos teisėjai. Iš viso varžybose startavo 50 porų.