• LT
  •  | 
  • EN
Į pradžiąTinklapio medisKontaktaiParašykite mums

Pasaulio sportinių šokių federacijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos sportas visiems narė


Lietuvos breikas: aktyvūs žingsniai link Olimpinių žaidynių

Pirmoji vasario savaitė buvo įdomi Lietuvos breiko bendruomenei: šokėjai rinkosi į metinį susirinkimą, o Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) Breiko lygos atstovai susitiko su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio sporto direkcijos specialistais.

Šiais metais pirmą kartą virtualiai susirinkusi Lietuvos breiko bendruomenė aptarė, kas jau buvo nuveikta ir kokius planus pavyko įgyvendinti per pusantrų veiklos metų. Tačiau daug aktyviau diskutuota ateities klausimais: kaip toliau reikėtų planuoti ir vykdyti breiko judėjimo veiklą, kaip planuoti aukšto meistriškumo sportininkų pasirengimą tiek nacionalinėms, tiek tarptautinėms varžyboms, kaip populiarinti breiko šokį Lietuvoje, kaip efektyviai paskirstyti lėšas. Iškelti klausimai ir dėl sporto bei meno mokslo bendruomenės įtraukimo į breiko tobulinimą, bendradarbiavimo su šalies mokslo įstaigomis. Susitikime dalyvavo virš 30 breikerių, kurie pasiūlė daug idėjų, o tarp jų išsiskyrė Lietuvoje žinomas menininkas ir pats šokantis breiką – Algirdas Gataveckas.

Dalis tų pačių klausimų vėliau buvo keliami ir susitikime su LTOK. LSŠF Breiko lygai jame atstovavę direktorius Mindaugas Bružas bei LSŠF viceprezidentas Virginijus Visockas pristatė perspektyvius Lietuvos breiko sportininkus bei aptarė, kaip turėtų būti plėtojama olimpinio pasirengimo programa. Šiame susitikime taip pat buvo atkreiptas dėmesys į tarptautinių varžybų svarbą. Kadangi breikas, kaip olimpinis sportas, yra nauja šaka, tad kol kas nesant patvirtintų olimpinės atrankos taisyklių, Lietuvos breikeriams svarbu sudalyvauti tarptautiniuose renginiuose, įvertinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, lyginant save su kitų šalių atletais.

2021 m. LSŠF Breiko lyga planuoja surengti Lietuvos čempionatą – birželio 5 d. Šiauliuose; taip pat gegužės 23 d. – nacionalines varžybas Ukmergėje, o lapkričio 20 d. – ir tarptautines varžybas Alytuje. Tvarkaraštis - nuolat pildomas.

Foto: Artūras Mažeika. Ačiū!

Paskelbimo data: 2021 m. vasario 08 d. 15:00:00

Archyvas


                Partneriai