Medaliai pasaulio reitingo varžybose Čekijoje

Savaitgalį Čekijos Hradec Kralovės mieste įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos. Lietuvos šokėjai čia iškovojo vieną aukso ir du bronzos apdovanojimus.

WDSF jaunių II amžiaus grupės standartinių šokių varžybų nugalėtojais Čekijoje tapo Matas Puplevičius ir Gabija Vilčiauskaitė (Kauno “Dance Innovation Team”). Visi poros šokiai buvo įvertinti pirmomis vietomis, o tango – antrąja.

Šios grupės sidabrą iškovojo šokėjai iš Lenkijos M. Cybul ir K. Nowacka, o bronzą – Slovakijos sportininkai M. Kmetka ir V. Polakova. Iš viso grupės varžybose dalyvavo 24 duetai.

WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės standartinių šokių varžybų bronza atiteko Andriui Šleiviui ir Vestai Šeflerytei (Kauno “Gintarėliai”). Visi mūsų poros šokiai įvertinti trečiomis vietomis. Grupėje varžėsi 17 porų.

WDSF jaunimo iki 21 m. amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programoje bronzos medaliais pasipuošė nauja pora – Aleksandr Katalov ir Ieva Matulevičiūtė (Kauno “Duetas ir Kauno “Žiburys”). Poros samba ir rumba įvertinta antromis vietomis, džaivas – trečiąja, o čia čia čia ir pasodoblis – ketvirtosiomis. Šios grupės varžybas pradėjo taip pat 17 porų.

Hradec Kralovėje suaugusieji varžėsi WDSF International Open kategorijos varžybose. Standartinių šokių turnyre 7-ąją vietą pusfinalyje užėmė A. Šleivys ir V. Šeflerytė, o Lotynų Amerikos šokių – 10-11 – ąją su čekais pasidalino A. Katalov ir I. Matulevičiūtė.

Suaugusiųjų standartinių šokių varžybų nugalėtojais tarp 36 duetų tapo Rumunijos atstovai M. Albigese ir A. Ch. Isaincu, o Lotynų Amerikos šokių – tarp 37 porų austrai T. Grabenwoeger ir N. Cremar.

WDSF reitingo varžybų pusfinalyje taip pat šoko Lietuvos senjorai. Senjorai IV amžiaus grupės turnyre 9-ąją vietą užėmė Stanislovas Česonis ir Ramunė Jurčiukonienė (Kauno “Kaspinas”). Šioje grupėje varžėsi 19 porų, o nugalėjo duetas iš Austrijos M. Pauser ir C. Molecz.

Hradec Kralovėje be pasaulio reitingo varžybų vyko WDSF profesionalų lygos 10 šokių pasaulio čempionatas. Pirmą kartą toks titulas atiteko parketo šeimnininkams – Čekijos sportininkams Davidui Odstrcil ir Tarai Bohak.

Varžybose Čekijoje dirbo ir Lietuvos vertintojai – Liudmila Bankauskienė bei Vytautas Bankauskas.