03/Dec/2017 - WDSF OPEN YOUTH Standard
Table of results

No. of participants: 21 Start number
Adjudicators 71Tomas Janonis - Santa Vlasa 72Karmo Viherpuu - Madleen Kristen Alasi 73Dzmitry Minkou - Lizaveta Mizhevich 74Justinas Gerve - Greta Zhineviciute 75Gytis Vitkauskas - Raminta Tusaite 78Kris-Jarlet Kivisaar - Maria-Elisabeth Lootus 79Karolis Burneikis - Izabele Sekaite 80Simonas Seikauskas - Liucija Norusaite 81Danil Khalilov - Elizaveta Yakunina 82Dominik Janchis - Greta Varzaityte 83Karolis Stramkauskas - Emilija Bileviciute 84Tomas Paulius - Paulina Gercaite 85Domas Jakubauskas - Vestina Remeikaite 86Rokas Isoras - Gabija Damasiute 87Ivan Smaliak - Aliaksandra Mialeshka
A) Sittichai Preyadara
B) Vano Kandelaki
C) Svetlana Gozun
E) Natalya Pasha
F) Sergey Belyaev
G) Marek Chojnacki
I) Valdis Skutans
J) Olga Sabanskaya
L) Eduard Korotin
M) Bohdan Muzh
N) Marina Ferrari
W) Giedrius Januskevicius
AL) Vadym Sovetchenko
5
4
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
0
2
0
1
3
5
2
1
5
3
3
3
2
0
4
0
5
4
2
3
5
3
2
3
3
4
0
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
3
1
4
3
0
2
1
0
0
4
0
2
0
4
4
5
5
5
5
5
5
5
2
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
3
4
3
2
5
5
2
5
5
4
2
4
3
3
3
2
1
1
0
0
1
1
0
2
4
2
5
0
3
5
4
4
4
4
4
2
4
5
4
4
5
5
5
5
5
4
3
5
5
5
5
5
1
3
1
0
2
1
2
0
0
3
1
0
0
2
4
1
0
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
0
0
1
Result of 1st round 63 30 38 2 20 60 64 65 47 20 48 61 14 10 2
Qualified for 2nd round X X X     X X X X   X X      
A) Sittichai Preyadara
B) Vano Kandelaki
C) Svetlana Gozun
E) Natalya Pasha
F) Sergey Belyaev
G) Marek Chojnacki
I) Valdis Skutans
J) Olga Sabanskaya
L) Eduard Korotin
M) Bohdan Muzh
N) Marina Ferrari
W) Giedrius Januskevicius
AL) Vadym Sovetchenko
5
1
5
3
5
4
4
4
5
5
4
4
5
1
1
0
0
0
0
0
0
0
4
0
1
0
0
0
0
4
0
0
1
1
0
0
0
0
0
    4
5
5
0
5
2
4
5
5
0
2
5
3
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
3
4
1
4
5
5
5
5
5
1
3
5
4
2
0
1
3
0
0
0
0
0
0
0
0
1
  1
0
1
1
0
0
0
0
0
0
1
0
0
3
3
3
0
0
2
1
0
0
5
1
1
2
     
Result of 2nd round 54 7 6     45 64 50 7   4 21      
Qualified for final X         X X X              
Result of final 22,0         30,0 8,0 23,0              
Start number 71Tomas Janonis - Santa Vlasa 72Karmo Viherpuu - Madleen Kristen Alasi 73Dzmitry Minkou - Lizaveta Mizhevich 74Justinas Gerve - Greta Zhineviciute 75Gytis Vitkauskas - Raminta Tusaite 78Kris-Jarlet Kivisaar - Maria-Elisabeth Lootus 79Karolis Burneikis - Izabele Sekaite 80Simonas Seikauskas - Liucija Norusaite 81Danil Khalilov - Elizaveta Yakunina 82Dominik Janchis - Greta Varzaityte 83Karolis Stramkauskas - Emilija Bileviciute 84Tomas Paulius - Paulina Gercaite 85Domas Jakubauskas - Vestina Remeikaite 86Rokas Isoras - Gabija Damasiute 87Ivan Smaliak - Aliaksandra Mialeshka
Rank from
Rank to
4
 
9
10
11
 
20
21
15
16
6
 
2
 
5
 
9
10
15
16
12
 
7
 
17
 
18
19
20
21

No. of participants: 21 Start number
Adjudicators 88Veaceslav Nagailic - Nina Dudoglo 89Pijus Fedc - Simona Pekeliunaite 90Rapolas Lisonka - Laura Nareckaite 94Paulius Ditauskas - Beatrice Abugelyte 95Michal Kieszek - Julia Stefanska 96Artur Biele - Marija Elizabete Kravcuka                  
A) Sittichai Preyadara
B) Vano Kandelaki
C) Svetlana Gozun
E) Natalya Pasha
F) Sergey Belyaev
G) Marek Chojnacki
I) Valdis Skutans
J) Olga Sabanskaya
L) Eduard Korotin
M) Bohdan Muzh
N) Marina Ferrari
W) Giedrius Januskevicius
AL) Vadym Sovetchenko
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
1
5
3
0
4
2
0
1
1
2
3
3
0
2
2
2
1
0
0
1
1
1
0
0
2
1
1
0
2
2
4
4
5
5
5
5
4
4
5
5
5
4
4
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
4
4
3
3
3
0
0
5
4
0
1
2
0
2
                 
Result of 1st round 60 23 10 55 61 27                  
Qualified for 2nd round X     X X                    
A) Sittichai Preyadara
B) Vano Kandelaki
C) Svetlana Gozun
E) Natalya Pasha
F) Sergey Belyaev
G) Marek Chojnacki
I) Valdis Skutans
J) Olga Sabanskaya
L) Eduard Korotin
M) Bohdan Muzh
N) Marina Ferrari
W) Giedrius Januskevicius
AL) Vadym Sovetchenko
3
5
5
5
4
5
4
5
5
5
5
0
3
    1
1
0
0
1
2
1
0
0
0
5
4
2
2
5
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
                   
Result of 2nd round 54     17 61                    
Qualified for final X       X                    
Result of final 15,0       7,0                    
Start number 88Veaceslav Nagailic - Nina Dudoglo 89Pijus Fedc - Simona Pekeliunaite 90Rapolas Lisonka - Laura Nareckaite 94Paulius Ditauskas - Beatrice Abugelyte 95Michal Kieszek - Julia Stefanska 96Artur Biele - Marija Elizabete Kravcuka                  
Rank from
Rank to
3
 
14
 
18
19
8
 
1
 
13
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.4c.