07/Oct/2018 - INT. OPEN Latin | ≡ |
Table of results
No. of participants: 24 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 1Miko Sirolinna - Laura Lackman | 2Danylo Gorban - Karina Chepilevskaya | 3Damian Cybulski - Kinga Gruszczynska | 4Pavel Shchepletsov - Alina Khrometskova | 5Matas Lukašovas - Rugilė Monginaitė | 6Haralds Lukins - Polina Schaveleva | 7Michael Roncaglia - Vilmante Čekanauskaite | 8Leonardo Lini - Aiste Survilaite | 9Vasilii Masalitin - Anna Dimidova | 10Mikita Shaparau - Anastasiya Shautsova | 11Lauris Limbergs - Marija ance Reča | 12Kirill Volkov - Ekaterina Ermolaeva | 13Yahor Koval - Elizaveta Blinova | 14Ihar Dashchechka - Palina Pesetskaya | 15Aliaksandr Halubitski - Darya Sauko |
A) Miroslav Balun D) Mario Koncevskis E) Nino Kavzinadze F) Sergey Dorogovtsev G) Natalia Tovstashova J) Luigi Bodini K) Monika Zamorska L) Jose Gomes N) Valeriy Gulay P) Toine Daas V) Virginijus Visockas |
5 3 3 5 3 0 2 2 5 2 2 |
5 3 3 5 3 4 4 2 2 5 3 |
5 0 3 0 0 4 3 0 0 3 0 |
1 5 5 4 4 4 5 5 5 5 5 |
5 5 5 4 5 5 3 5 5 5 5 |
0 4 1 0 0 2 4 3 0 1 2 |
3 5 3 3 5 5 5 4 4 1 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
2 2 4 4 1 0 4 5 5 3 2 |
3 2 2 2 2 0 2 0 1 5 0 |
0 0 2 0 0 1 0 0 2 0 0 |
1 5 4 2 3 1 1 3 1 4 4 |
5 4 5 5 5 5 4 5 4 5 5 |
5 3 4 5 4 4 5 5 5 4 3 |
5 0 0 2 1 0 1 0 0 3 0 |
Result of 1st round | 32 | 39 | 18 | 48 | 52 | 17 | 43 | 55 | 32 | 19 | 5 | 29 | 52 | 47 | 12 |
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | |||||||||
A) Miroslav Balun D) Mario Koncevskis E) Nino Kavzinadze F) Sergey Dorogovtsev G) Natalia Tovstashova J) Luigi Bodini K) Monika Zamorska L) Jose Gomes N) Valeriy Gulay P) Toine Daas V) Virginijus Visockas |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
5 5 4 5 4 5 5 5 4 4 4 |
5 5 3 5 5 5 5 2 3 5 3 |
0 1 2 0 0 0 3 0 2 1 1 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
3 2 0 0 0 0 0 0 1 0 1 |
|||||||||
Result of redance | 0 | 50 | 46 | 10 | 0 | 7 | |||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||
A) Miroslav Balun D) Mario Koncevskis E) Nino Kavzinadze F) Sergey Dorogovtsev G) Natalia Tovstashova J) Luigi Bodini K) Monika Zamorska L) Jose Gomes N) Valeriy Gulay P) Toine Daas V) Virginijus Visockas |
5 3 2 0 5 1 3 1 3 1 0 |
5 1 3 5 1 2 2 1 2 4 2 |
2 5 5 5 5 5 4 5 5 4 4 |
5 5 5 4 5 4 4 5 5 5 5 |
0 0 0 0 0 0 0 2 0 3 0 |
4 5 3 0 5 5 5 5 3 0 4 |
5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 5 |
0 0 3 2 2 0 2 1 5 3 4 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
5 5 3 5 5 5 2 5 3 5 3 |
5 5 5 5 5 1 5 5 5 4 4 |
||||
Result of 2nd round | 24 | 28 | 49 | 52 | 5 | 39 | 54 | 22 | 0 | 46 | 49 | ||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | |||||||||
A) Miroslav Balun D) Mario Koncevskis E) Nino Kavzinadze F) Sergey Dorogovtsev G) Natalia Tovstashova J) Luigi Bodini K) Monika Zamorska L) Jose Gomes N) Valeriy Gulay P) Toine Daas V) Virginijus Visockas |
0 1 2 0 1 1 0 0 5 0 0 |
1 3 3 0 4 0 3 3 1 5 5 |
0 2 3 0 0 3 0 1 1 0 2 |
4 4 1 5 4 5 5 3 5 1 5 |
0 0 0 0 4 5 1 4 1 2 2 |
4 1 3 2 1 0 5 4 1 0 1 |
|||||||||
Result of 3rd round | 10 | 28 | 12 | 42 | 19 | 22 | |||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 15,0 | 17,0 | |||||||||||||
Start number | 1Miko Sirolinna - Laura Lackman | 2Danylo Gorban - Karina Chepilevskaya | 3Damian Cybulski - Kinga Gruszczynska | 4Pavel Shchepletsov - Alina Khrometskova | 5Matas Lukašovas - Rugilė Monginaitė | 6Haralds Lukins - Polina Schaveleva | 7Michael Roncaglia - Vilmante Čekanauskaite | 8Leonardo Lini - Aiste Survilaite | 9Vasilii Masalitin - Anna Dimidova | 10Mikita Shaparau - Anastasiya Shautsova | 11Lauris Limbergs - Marija ance Reča | 12Kirill Volkov - Ekaterina Ermolaeva | 13Yahor Koval - Elizaveta Blinova | 14Ihar Dashchechka - Palina Pesetskaya | 15Aliaksandr Halubitski - Darya Sauko |
Rank from Rank to |
14 |
13 |
22 24 |
12 |
3 |
16 |
11 |
4 |
15 |
18 |
20 |
22 24 |
10 |
9 |
21 |
No. of participants: 24 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 16Arthur Tagirov - Rebeka Cherepanova | 18Raimonds Andersons - Olena Abolonina | 19David Ovsievitch - Katarina Stefkova | 20Pavel Lagurev - Alina Voyna | 21Ilya Pshonka - Uladzislava Starykava | 22Vladimir Ustiuzhanin - Ksenia Leonova | 23Einoras Degutis - Irina Kostenko | 24Kastytis Venckys - Vilma Venckienė | 25Deimantas Murauskas - Kamilė Dunskytė | ||||||
A) Miroslav Balun D) Mario Koncevskis E) Nino Kavzinadze F) Sergey Dorogovtsev G) Natalia Tovstashova J) Luigi Bodini K) Monika Zamorska L) Jose Gomes N) Valeriy Gulay P) Toine Daas V) Virginijus Visockas |
5 5 3 5 5 5 5 5 5 5 5 |
3 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 0 5 5 5 5 5 5 1 5 |
5 5 4 5 5 5 4 5 5 5 5 |
0 0 4 0 3 0 0 2 0 0 0 |
4 5 3 5 5 5 5 5 5 5 4 |
2 4 4 4 5 5 2 4 5 0 5 |
0 0 1 0 0 0 1 0 0 0 0 |
1 0 2 0 1 5 0 0 1 3 5 |
||||||
Result of 1st round | 53 | 53 | 46 | 53 | 9 | 51 | 40 | 2 | 18 | ||||||
Qualified for redance | X | X | X | ||||||||||||
A) Miroslav Balun D) Mario Koncevskis E) Nino Kavzinadze F) Sergey Dorogovtsev G) Natalia Tovstashova J) Luigi Bodini K) Monika Zamorska L) Jose Gomes N) Valeriy Gulay P) Toine Daas V) Virginijus Visockas |
0 0 4 5 5 0 1 5 2 0 1 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
2 2 2 0 1 5 1 3 3 5 5 |
||||||||||||
Result of redance | 23 | 0 | 29 | ||||||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
A) Miroslav Balun D) Mario Koncevskis E) Nino Kavzinadze F) Sergey Dorogovtsev G) Natalia Tovstashova J) Luigi Bodini K) Monika Zamorska L) Jose Gomes N) Valeriy Gulay P) Toine Daas V) Virginijus Visockas |
5 5 4 5 3 5 5 5 4 1 4 |
1 4 5 5 5 5 5 5 2 5 5 |
5 5 4 5 5 5 5 5 4 4 5 |
5 5 4 5 3 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 4 5 5 5 5 5 |
3 2 5 4 1 5 3 0 4 5 5 |
0 0 0 0 0 3 0 0 0 1 0 |
||||||||
Result of 2nd round | 46 | 47 | 52 | 52 | 54 | 37 | 4 | ||||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | |||||||||
A) Miroslav Balun D) Mario Koncevskis E) Nino Kavzinadze F) Sergey Dorogovtsev G) Natalia Tovstashova J) Luigi Bodini K) Monika Zamorska L) Jose Gomes N) Valeriy Gulay P) Toine Daas V) Virginijus Visockas |
5 3 1 3 0 3 2 5 1 0 0 |
4 4 4 5 3 1 4 4 0 3 3 |
5 4 3 5 2 5 5 2 3 4 3 |
5 5 5 5 3 5 4 1 4 5 1 |
1 3 0 5 4 0 1 3 5 5 5 |
1 0 5 0 4 2 0 0 3 5 3 |
|||||||||
Result of 3rd round | 23 | 35 | 41 | 43 | 32 | 23 | |||||||||
Qualified for final | X | X | X | X | |||||||||||
Result of final | 30,0 | 24,0 | 6,0 | 13,0 | |||||||||||
Start number | 16Arthur Tagirov - Rebeka Cherepanova | 18Raimonds Andersons - Olena Abolonina | 19David Ovsievitch - Katarina Stefkova | 20Pavel Lagurev - Alina Voyna | 21Ilya Pshonka - Uladzislava Starykava | 22Vladimir Ustiuzhanin - Ksenia Leonova | 23Einoras Degutis - Irina Kostenko | 24Kastytis Venckys - Vilma Venckienė | 25Deimantas Murauskas - Kamilė Dunskytė | ||||||
Rank from Rank to |
7 8 |
6 |
5 |
1 |
19 |
2 |
7 8 |
22 24 |
17 |
|
|
|
|
|
|