01/Dec/2018 - WDSF OPEN JUN.II Latin | ≡ |
Table of results
No. of participants: 39 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 1Zygimantas Stuckis - Viva Viktorija Menkovaite | 2Justas Gedgaudas - Aine Rutkauskaite | 3Nicolas Piccirilli - Giulia Nardi | 4Boguslav Lavryk - Anna-viktoriya Kurylyak | 5Arnas Endriulaitis - Austeja Vaicekauskaite | 6Rodion Mudarissov - Emilia Shchurova | 7Domantas Muras - Ieva Matuleviciute | 8Mykhailo Proshkin - Yelyzaveta Chernyayeva | 9Marco Kindsigo - Lisete Marjapuu | 10Filippo Nelli - Anna Bardi | 13Alans Orda - Amanda Aksenoka | 14Nojus Raščius - Vaiva Paulauskaitė | 15Maxim Kosharov - Elizaveta Iogan | 17Arturs Kotovs - Anastasija Lecebrina | 18Nikita Nikitin - Natalia Moraru |
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 |
4 2 4 4 4 3 5 4 5 5 5 |
1 2 1 1 1 3 0 1 0 2 1 |
5 3 2 4 3 3 2 4 4 5 2 |
3 3 3 3 2 4 2 2 1 1 2 |
4 4 5 5 5 5 3 2 5 4 4 |
1 3 5 4 3 4 1 4 4 5 2 |
5 3 3 5 5 5 4 4 5 2 2 |
2 1 2 5 2 2 5 5 3 5 2 |
2 2 0 0 0 1 1 1 0 1 0 |
4 3 3 5 5 4 2 4 5 5 5 |
5 4 5 5 5 5 5 4 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 3 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 4 5 5 5 |
5 5 2 5 5 4 5 5 5 4 5 |
Result of 1st round | 1 | 45 | 13 | 37 | 26 | 46 | 36 | 43 | 34 | 8 | 45 | 53 | 53 | 54 | 50 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
0 1 0 2 0 1 5 4 3 3 0 |
0 0 0 0 0 0 3 1 1 0 0 |
4 4 4 5 4 5 1 1 2 3 4 |
0 0 3 0 0 1 0 1 1 0 0 |
1 2 2 0 4 0 1 0 0 0 0 |
0 0 0 1 0 0 0 3 0 0 1 |
5 3 2 5 2 2 5 5 1 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 0 5 5 5 |
5 4 5 4 5 4 5 5 2 5 5 |
5 1 3 5 3 2 2 0 2 0 2 |
0 5 2 3 5 5 3 0 4 5 5 |
||||
Result of 2nd round | 19 | 5 | 37 | 6 | 10 | 5 | 40 | 50 | 49 | 25 | 37 | ||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | X | |||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
2 0 0 4 0 1 0 0 1 1 3 |
0 0 0 1 0 0 2 2 2 2 0 |
4 5 5 4 5 5 5 3 5 5 4 |
5 4 5 5 3 4 2 4 2 2 4 |
0 1 2 1 0 0 1 0 0 0 0 |
0 3 0 0 1 2 1 1 0 2 3 |
|||||||||
Result of 3rd round | 12 | 9 | 50 | 40 | 5 | 13 | |||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 10,0 | 23,0 | |||||||||||||
Start number | 1Zygimantas Stuckis - Viva Viktorija Menkovaite | 2Justas Gedgaudas - Aine Rutkauskaite | 3Nicolas Piccirilli - Giulia Nardi | 4Boguslav Lavryk - Anna-viktoriya Kurylyak | 5Arnas Endriulaitis - Austeja Vaicekauskaite | 6Rodion Mudarissov - Emilia Shchurova | 7Domantas Muras - Ieva Matuleviciute | 8Mykhailo Proshkin - Yelyzaveta Chernyayeva | 9Marco Kindsigo - Lisete Marjapuu | 10Filippo Nelli - Anna Bardi | 13Alans Orda - Amanda Aksenoka | 14Nojus Raščius - Vaiva Paulauskaitė | 15Maxim Kosharov - Elizaveta Iogan | 17Arturs Kotovs - Anastasija Lecebrina | 18Nikita Nikitin - Natalia Moraru |
Rank from Rank to |
39 |
15 |
33 |
23 24 |
27 |
10 |
22 |
18 19 |
23 24 |
36 |
11 |
2 |
5 |
12 |
9 |
No. of participants: 39 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 19Vykintas Sriubas - Anastasija Korobac | 20Aleksejs Gutenko - Zane Kalnina | 22Mikita Buyel - Maria Moiseeva | 23Gediminas Galčius - Elzė Gusčiūtė | 24Edvardas Masaro - Patricija Rinkeviciute | 25Rokas Kraucevičius - Gabrielė Kviliūtė | 26Kipras Jasiukaitis - Ieva marija Tubutyte | 27Saulenis Česnauskas - Eigintė Česnauskaitė | 28Kajus Domarkas - Brigita Chmelevskyte | 29Kristofer Robin Maasalu - Marleen Barkala | 30Emilis Skripkiūnas - Ieva Skripkiūnaitė | 31Tomasz Ruszkowski - Julia Mozdyniewicz | 32Markus Muett - Kathrin Klass | 33Arsenijs Pals - Polina Bicihina | 34Justas Macius - Greta Vitkauskaite |
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
0 1 2 0 0 0 1 0 1 0 5 |
4 3 2 5 4 0 3 4 5 3 1 |
5 5 5 4 4 5 3 3 3 4 5 |
1 3 3 4 3 4 4 3 4 5 4 |
2 4 2 0 2 0 2 1 3 2 2 |
3 1 0 1 0 4 3 0 2 1 0 |
3 5 2 3 3 4 5 4 4 4 3 |
2 1 5 4 5 2 5 5 5 3 4 |
5 5 5 5 5 5 5 4 5 5 4 |
4 4 4 3 4 0 3 5 4 2 5 |
3 0 1 2 5 5 5 3 1 2 3 |
5 5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 |
5 4 4 4 4 3 3 1 2 3 5 |
1 1 3 5 0 0 4 2 0 0 1 |
1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
Result of 1st round | 10 | 34 | 46 | 38 | 20 | 15 | 40 | 41 | 53 | 38 | 30 | 54 | 38 | 17 | 2 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
0 0 1 1 0 0 0 1 0 0 0 |
5 5 5 4 5 5 4 0 1 5 5 |
0 0 1 1 1 1 0 3 1 0 2 |
0 3 1 1 1 1 2 1 4 1 0 |
0 0 1 0 2 0 1 3 2 0 0 |
4 3 1 4 0 0 1 1 5 2 1 |
0 0 2 0 0 0 0 3 0 0 4 |
5 5 5 3 5 5 5 5 3 4 3 |
5 5 2 4 2 5 1 3 5 3 5 |
||||||
Result of 2nd round | 3 | 44 | 10 | 15 | 9 | 22 | 9 | 48 | 40 | ||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | ||||||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
0 4 0 4 5 0 0 0 0 2 0 |
0 3 5 0 2 2 4 5 5 0 0 |
5 0 1 5 3 2 2 4 3 2 5 |
||||||||||||
Result of 3rd round | 15 | 26 | 32 | ||||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 30,0 | ||||||||||||||
Start number | 19Vykintas Sriubas - Anastasija Korobac | 20Aleksejs Gutenko - Zane Kalnina | 22Mikita Buyel - Maria Moiseeva | 23Gediminas Galčius - Elzė Gusčiūtė | 24Edvardas Masaro - Patricija Rinkeviciute | 25Rokas Kraucevičius - Gabrielė Kviliūtė | 26Kipras Jasiukaitis - Ieva marija Tubutyte | 27Saulenis Česnauskas - Eigintė Česnauskaitė | 28Kajus Domarkas - Brigita Chmelevskyte | 29Kristofer Robin Maasalu - Marleen Barkala | 30Emilis Skripkiūnas - Ieva Skripkiūnaitė | 31Tomasz Ruszkowski - Julia Mozdyniewicz | 32Markus Muett - Kathrin Klass | 33Arsenijs Pals - Polina Bicihina | 34Justas Macius - Greta Vitkauskaite |
Rank from Rank to |
35 |
25 |
8 |
18 19 |
29 30 |
32 |
16 |
20 21 |
13 |
20 21 |
26 |
7 |
6 |
31 |
38 |
No. of participants: 39 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 35Aleksis Visockis - Kerija Keita Ziemele | 36Rokas Malinauskas - Adrija Dravininkaite | 37Sevastsyan Zolatau - Iryna Komar | 39Alexandr Kolbasiuk - Irina Zimakova | 40Aras Sakanis - Mante Bublyte | 41Dmytro Siecheniev - Ilona Stukalo | 42Ugnius Deveika - Martyna Urmonaite | 43Nojus Daumantas - Kamile Steinbrecher | 44Mikhail Tabolin - Almira Tazhibayeva | ||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
5 5 5 4 5 5 5 5 4 5 5 |
2 4 4 5 4 4 5 5 4 4 5 |
5 5 4 3 4 5 1 5 5 5 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 4 5 5 |
1 2 1 0 1 4 1 0 0 0 1 |
1 5 3 1 3 1 3 3 1 1 1 |
1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 0 |
1 4 5 0 0 1 0 3 3 2 1 |
4 1 5 2 4 4 4 5 3 5 5 |
||||||
Result of 1st round | 53 | 46 | 47 | 54 | 11 | 23 | 4 | 20 | 42 | ||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | ||||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
5 5 4 4 4 5 5 5 5 4 4 |
0 5 1 1 1 0 5 4 3 0 0 |
5 0 5 5 5 4 3 5 5 5 4 |
5 4 5 2 5 5 3 4 5 5 5 |
1 0 0 0 1 4 0 2 0 5 0 |
||||||||||
Result of 2nd round | 50 | 20 | 46 | 48 | 13 | ||||||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | ||||||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov F) Ina Kocetova J) Sergey Dorogovtsev L) Sergey Belyaev M) Lilija Bernataviciene N) Eve End P) Asta Maigiene Q) Andrei Sabanski S) Alexey Silde |
5 5 4 3 1 5 5 3 5 5 4 |
5 0 4 3 5 4 3 5 2 4 3 |
4 5 4 0 5 5 5 3 5 5 4 |
||||||||||||
Result of 3rd round | 45 | 38 | 45 | ||||||||||||
Qualified for final | X | X | X | ||||||||||||
Result of final | 5,0 | 22,0 | 15,0 | ||||||||||||
Start number | 35Aleksis Visockis - Kerija Keita Ziemele | 36Rokas Malinauskas - Adrija Dravininkaite | 37Sevastsyan Zolatau - Iryna Komar | 39Alexandr Kolbasiuk - Irina Zimakova | 40Aras Sakanis - Mante Bublyte | 41Dmytro Siecheniev - Ilona Stukalo | 42Ugnius Deveika - Martyna Urmonaite | 43Nojus Daumantas - Kamile Steinbrecher | 44Mikhail Tabolin - Almira Tazhibayeva | ||||||
Rank from Rank to |
1 |
14 |
4 |
3 |
34 |
28 |
37 |
29 30 |
17 |
|
|
|
|
|
|