01/Dec/2018 - WDSF INT. OPEN Latin | ≡ |
Table of results
No. of participants: 43 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 2Davide Franconeri - Magda Gavarini | 3Jakub Lipowski - Illes Diandra-Aniela | 4Tomas Uvacek - Martina Reiterova | 5Nicola Leprai - Martina Restuccia | 6Vakaris Apvinis - Nina Dudoglo | 7Luca Canessa - Valeria Corucci | 8Tarjei Noestvold Svalastog - Anna Caroline Fladby | 9Francesco Maddaluni - Claudia Maiello | 10Andrea Scarpellini - Sara Nardi | 11Volodymyr Zhemelko - Sofiia Vantukh | 12Edgars Elberts - Olesja Bobrova | 14Viktor Chan - Daniella Preap | 15Serhiy Sluk - Silvana Kosohova | 16Markus Ranta - Alisa Heino | 17Damian Cybulski - Kinga Gruszczynska |
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
1 5 1 0 5 5 3 4 4 3 1 0 4 |
4 5 5 5 5 4 5 3 5 5 5 5 5 |
4 2 5 5 5 0 3 5 2 5 5 5 5 |
5 5 3 0 5 5 4 0 2 1 1 5 4 |
5 2 3 4 0 0 5 0 5 5 0 3 3 |
0 0 0 0 0 5 0 0 0 1 0 0 0 |
5 1 0 0 2 0 2 0 0 0 0 2 2 |
0 0 0 0 0 5 0 0 3 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 1 |
2 1 1 0 0 2 0 2 4 1 1 2 0 |
0 5 3 0 2 0 0 4 0 1 0 0 0 |
5 0 1 2 2 3 5 5 2 4 5 4 2 |
0 0 5 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
Result of 1st round | 36 | 61 | 51 | 40 | 35 | 6 | 14 | 8 | 4 | 0 | 3 | 16 | 15 | 40 | 7 |
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
0 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0 0 0 |
5 0 0 0 5 1 4 1 4 0 0 4 4 |
0 0 1 0 0 5 0 0 2 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 |
0 4 0 5 0 0 0 1 0 3 1 0 1 |
3 3 1 0 0 5 4 0 4 3 5 5 3 |
0 1 2 0 4 0 1 2 0 0 1 0 1 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
||||||
Result of redance | 5 | 28 | 8 | 5 | 1 | 15 | 36 | 12 | 0 | ||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
0 1 3 0 4 5 1 1 4 0 1 2 2 |
5 4 5 5 5 3 5 5 5 5 5 4 5 |
4 5 5 5 1 2 3 5 1 5 5 4 2 |
5 5 3 4 5 5 0 0 3 0 3 3 3 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 |
3 0 0 0 0 1 5 1 0 5 1 3 0 |
||||||||
Result of 2nd round | 24 | 61 | 47 | 39 | 0 | 2 | 19 | ||||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | ||||||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
5 4 5 5 5 4 5 5 5 5 5 4 5 |
0 0 2 5 0 0 0 2 1 0 1 0 0 |
0 0 2 0 3 5 0 0 0 0 0 2 0 |
||||||||||||
Result of 3rd round | 62 | 11 | 12 | ||||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 10,0 | ||||||||||||||
Start number | 2Davide Franconeri - Magda Gavarini | 3Jakub Lipowski - Illes Diandra-Aniela | 4Tomas Uvacek - Martina Reiterova | 5Nicola Leprai - Martina Restuccia | 6Vakaris Apvinis - Nina Dudoglo | 7Luca Canessa - Valeria Corucci | 8Tarjei Noestvold Svalastog - Anna Caroline Fladby | 9Francesco Maddaluni - Claudia Maiello | 10Andrea Scarpellini - Sara Nardi | 11Volodymyr Zhemelko - Sofiia Vantukh | 12Edgars Elberts - Olesja Bobrova | 14Viktor Chan - Daniella Preap | 15Serhiy Sluk - Silvana Kosohova | 16Markus Ranta - Alisa Heino | 17Damian Cybulski - Kinga Gruszczynska |
Rank from Rank to |
15 |
2 |
10 |
9 |
24 |
34 35 |
25 26 |
31 |
34 35 |
39 41 |
28 |
22 |
29 30 |
16 |
42 43 |
No. of participants: 43 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 18Maksym Kravchenko - Paula Kukute | 19Dmitri Borovski - Alisa Alexandrova | 20Armen Tsaturyan - Svetlana Gudyno | 21Danyil Klokta - Hanna Horshkova | 22Piotr Firlag - Celina Balon | 23Dmitry Kulebakin - Daria Sviridenko | 24Yahor Koval - Elizaveta Blinova | 25Ihar Dashchechka - Palina Pesetskaya | 26Yahor Vashkevich - Yana Vashkevich | 27Aliaksandr Halubitski - Darya Sauko | 28Sergey Nikushin - Vladislava Fedotova | 29Matas Lukasovas - Rugile Monginaite | 30Jokūbas Venckus - Miglė Klupšaitė | 31Dominykas Daukšas - Svetlana Azarova | 32Lukas Bensi - Rachele Simonini |
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
4 4 4 5 5 3 5 5 5 5 5 5 5 |
2 3 5 5 0 0 5 3 0 2 3 0 5 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 2 0 0 |
0 1 5 1 1 0 0 1 4 0 2 1 1 |
5 5 1 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 0 5 3 5 0 0 3 5 0 5 4 |
0 0 5 3 0 0 0 3 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 1 2 0 1 1 1 3 1 1 2 0 1 |
5 5 5 5 5 2 5 5 5 4 5 4 5 |
5 5 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 4 5 5 5 5 4 5 5 5 4 5 |
0 0 0 0 0 5 2 0 0 0 0 0 0 |
Result of 1st round | 60 | 33 | 65 | 3 | 17 | 61 | 40 | 11 | 0 | 0 | 14 | 60 | 64 | 62 | 7 |
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
5 5 5 5 1 0 5 2 3 5 3 5 5 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 |
0 5 5 5 4 0 0 0 3 0 4 4 1 |
0 0 5 1 0 0 0 5 0 5 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 2 4 0 0 0 |
3 5 3 0 4 0 4 3 4 0 1 2 4 |
0 0 0 5 0 5 2 0 0 0 0 0 0 |
|||||||
Result of redance | 49 | 2 | 31 | 16 | 1 | 6 | 33 | 12 | |||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
4 2 5 0 5 3 3 5 5 5 5 4 5 |
0 0 0 0 0 0 5 1 0 3 0 0 0 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
0 0 4 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
4 5 1 5 5 5 5 5 4 5 4 4 5 |
4 2 0 4 2 5 4 1 0 5 0 5 2 |
0 0 3 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 |
0 2 4 2 5 0 3 2 4 0 1 3 4 |
4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 4 5 |
4 5 5 4 5 5 3 5 4 0 5 4 5 |
|||||
Result of 2nd round | 51 | 9 | 65 | 4 | 57 | 34 | 5 | 30 | 63 | 54 | |||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | X | ||||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
2 0 3 0 5 0 1 2 1 2 4 3 0 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
3 4 0 5 5 4 5 1 3 5 3 4 5 |
4 4 5 4 5 5 5 5 5 5 5 4 5 |
0 0 0 0 0 3 0 3 4 0 0 2 5 |
||||||||||
Result of 3rd round | 23 | 65 | 47 | 61 | 17 | ||||||||||
Qualified for final | X | X | X | ||||||||||||
Result of final | 5,0 | 20,0 | 15,0 | ||||||||||||
Start number | 18Maksym Kravchenko - Paula Kukute | 19Dmitri Borovski - Alisa Alexandrova | 20Armen Tsaturyan - Svetlana Gudyno | 21Danyil Klokta - Hanna Horshkova | 22Piotr Firlag - Celina Balon | 23Dmitry Kulebakin - Daria Sviridenko | 24Yahor Koval - Elizaveta Blinova | 25Ihar Dashchechka - Palina Pesetskaya | 26Yahor Vashkevich - Yana Vashkevich | 27Aliaksandr Halubitski - Darya Sauko | 28Sergey Nikushin - Vladislava Fedotova | 29Matas Lukasovas - Rugile Monginaite | 30Jokūbas Venckus - Miglė Klupšaitė | 31Dominykas Daukšas - Svetlana Azarova | 32Lukas Bensi - Rachele Simonini |
Rank from Rank to |
7 |
18 |
1 |
36 38 |
21 |
4 |
13 |
27 |
39 41 |
33 |
20 |
14 |
3 |
8 |
29 30 |
No. of participants: 43 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 35Justas Martisius - Simona Mankauskaite | 36Adomas Kielaitis - Ugne Bruzgaite | 37Nikita Urchev - Anna Merkurieva | 38George Sutu - Tereza Florova | 39Raimonds Andersons - Olena Abolonina | 40David Ovsievitch - Katarina Stefkova | 41Viacheslav Pastukhov - Karyna Kalykhan | 42Yevhenii Chumachenko - Anastasiia Hrynnyk | 43Vilius Cerbauskas - Agile Luksaite | 44Eyal Ately - Karin Kaykov | 45Maciej Wiech - Karolina Deluga | 46Artem Ivanov - Anastasia Belova | 47Azuolas Rudnickas - Ziede Ovsiukaite | ||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 |
0 3 2 0 0 1 5 3 4 3 4 2 4 |
0 0 4 1 4 1 0 1 2 0 4 5 2 |
5 5 5 5 5 5 3 5 4 4 5 5 5 |
5 5 0 1 0 4 0 1 4 5 5 5 1 |
5 5 0 5 4 5 5 5 4 2 3 5 0 |
4 2 5 5 5 1 5 2 5 5 5 4 5 |
0 1 0 0 0 0 0 5 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 1 0 2 0 0 0 0 0 |
4 0 0 5 5 1 2 1 1 3 5 0 2 |
0 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 4 5 5 5 1 5 3 0 5 1 4 4 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
||
Result of 1st round | 2 | 31 | 24 | 61 | 36 | 48 | 53 | 6 | 3 | 29 | 2 | 42 | 0 | ||
Qualified for redance | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 |
4 5 1 4 5 1 5 5 5 4 4 5 5 |
5 0 3 0 5 0 0 3 0 1 4 5 2 |
0 0 0 0 0 0 0 5 0 0 2 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1 |
5 2 3 5 2 3 4 0 2 5 5 0 1 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 |
|||||||
Result of redance | 2 | 53 | 28 | 7 | 2 | 37 | 0 | 1 | |||||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | ||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
0 0 1 0 2 3 2 0 5 0 0 0 3 |
5 5 4 5 5 5 2 5 5 3 5 4 5 |
5 5 2 5 0 2 2 5 1 5 4 4 0 |
5 4 0 5 5 5 1 3 4 3 2 4 2 |
3 5 5 4 0 0 5 5 5 5 5 3 5 |
0 0 0 2 0 0 0 0 0 1 4 0 1 |
0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 |
||||||||
Result of 2nd round | 16 | 58 | 40 | 43 | 50 | 8 | 1 | ||||||||
Qualified for 3rd round | X | X | X | X | |||||||||||
A) Ivo Muenster B) George Gachechiladze D) Vladimir Smirnov E) Petr Horacek H) Monique De Maesschalck-Dom I) Salvatore Caruso L) Sergey Belyaev N) Eve End O) Svetlana Gozun Q) Andrei Sabanski R) Boris Odikadze S) Alexey Silde T) Egle Visockaite |
4 5 5 5 1 1 5 4 1 0 4 2 3 |
0 5 0 0 0 0 0 0 2 2 0 1 0 |
5 0 0 0 1 0 0 0 2 1 0 1 0 |
2 3 3 1 0 3 4 3 1 5 3 2 2 |
|||||||||||
Result of 3rd round | 40 | 10 | 10 | 32 | |||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 25,0 | 30,0 | |||||||||||||
Start number | 35Justas Martisius - Simona Mankauskaite | 36Adomas Kielaitis - Ugne Bruzgaite | 37Nikita Urchev - Anna Merkurieva | 38George Sutu - Tereza Florova | 39Raimonds Andersons - Olena Abolonina | 40David Ovsievitch - Katarina Stefkova | 41Viacheslav Pastukhov - Karyna Kalykhan | 42Yevhenii Chumachenko - Anastasiia Hrynnyk | 43Vilius Cerbauskas - Agile Luksaite | 44Eyal Ately - Karin Kaykov | 45Maciej Wiech - Karolina Deluga | 46Artem Ivanov - Anastasia Belova | 47Azuolas Rudnickas - Ziede Ovsiukaite | ||
Rank from Rank to |
36 38 |
17 |
25 26 |
5 |
11 12 |
11 12 |
6 |
32 |
36 38 |
19 |
42 43 |
23 |
39 41 |
|
|