02.12.2018 - OC, Juv. D Latin | ≡ |
Table of results
No. of participants: 25 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 3Bohdan Bakaj - Alina Nod` | 5Kristiāns Kalvāns - Ksenija Lohnina | 6Emil Korotin - Meida Kybartaite | 7Vakaris Bilčius - Greta Sokolnikaitė | 8Augustas Naradauskas - Emilija Karaliūtė | 9Dominykas Šešelgis - Mantė Šimkutė | 11Mindaugas Gylys - Marija Ravinskaitė | 12Pranas Mitkus - Justė Jančiūnaitė | 13Popovych Markiyan - Bilozorova Dariia | 15Dovydas Tamošauskas - Ugnė Vedeikytė | 16Matas Šturma - Elvita Remeikaitė | 17Tautvydas Kalvinskas - Smiltė Barysaitė | 18Vėjas Petrovskis - Gabrielė Grušaitė | 19Armands Goldbergs - Eva Gravere | 20Kristupas Mlinskas - Patricija Kairytė |
B) George Gachechiladze C) Natalia Urban J) Sergey Dorogovtsev Q) Andrei Sabanski U) Vytautas Bankauskas Y) Giedrius Januskevicius Z) Kestutis Andrijevskis AA) Loreta Vainovska AB) Elena Urymahava AG) Daiva Mitkuvienė AI) Aušrelė Visockienė |
2 1 0 0 2 0 0 1 2 0 1 |
4 4 4 4 4 2 1 4 0 1 0 |
4 4 4 4 3 4 3 4 4 4 4 |
3 4 4 4 4 1 4 4 4 4 4 |
3 4 4 4 4 0 4 4 4 4 4 |
1 0 3 2 1 3 4 3 1 3 3 |
2 3 1 2 0 3 1 1 0 0 0 |
2 4 2 1 2 4 4 4 4 2 4 |
0 0 0 0 3 1 0 0 0 0 1 |
1 4 3 3 1 1 1 2 2 1 4 |
2 0 4 1 0 1 0 2 0 4 3 |
1 1 2 0 3 0 0 1 2 4 2 |
2 4 1 4 3 1 2 1 1 0 0 |
4 2 4 4 1 3 4 4 3 2 3 |
4 2 2 1 0 3 4 4 3 1 4 |
Result of 1st round | 9 | 28 | 42 | 40 | 39 | 24 | 13 | 33 | 5 | 23 | 17 | 16 | 19 | 34 | 28 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||||
B) George Gachechiladze C) Natalia Urban J) Sergey Dorogovtsev Q) Andrei Sabanski U) Vytautas Bankauskas Y) Giedrius Januskevicius Z) Kestutis Andrijevskis AA) Loreta Vainovska AB) Elena Urymahava AG) Daiva Mitkuvienė AI) Aušrelė Visockienė |
2 4 4 4 4 0 1 4 3 1 0 |
3 3 1 4 3 4 3 4 4 4 4 |
4 4 4 4 4 0 4 4 4 4 4 |
2 3 4 4 4 0 4 4 2 4 4 |
0 0 3 0 0 3 4 0 0 0 2 |
2 2 1 2 1 2 0 0 1 2 0 |
0 1 2 0 1 0 0 0 0 0 2 |
4 3 0 1 0 2 3 4 0 0 0 |
1 0 2 0 0 4 1 0 3 2 3 |
||||||
Result of 2nd round | 27 | 37 | 40 | 35 | 12 | 13 | 6 | 17 | 16 | ||||||
Qualified for final | X | X | X | X | X | ||||||||||
Result of final | 22,0 | 7,0 | 5,0 | 22,0 | 16,0 | ||||||||||
Start number | 3Bohdan Bakaj - Alina Nod` | 5Kristiāns Kalvāns - Ksenija Lohnina | 6Emil Korotin - Meida Kybartaite | 7Vakaris Bilčius - Greta Sokolnikaitė | 8Augustas Naradauskas - Emilija Karaliūtė | 9Dominykas Šešelgis - Mantė Šimkutė | 11Mindaugas Gylys - Marija Ravinskaitė | 12Pranas Mitkus - Justė Jančiūnaitė | 13Popovych Markiyan - Bilozorova Dariia | 15Dovydas Tamošauskas - Ugnė Vedeikytė | 16Matas Šturma - Elvita Remeikaitė | 17Tautvydas Kalvinskas - Smiltė Barysaitė | 18Vėjas Petrovskis - Gabrielė Grušaitė | 19Armands Goldbergs - Eva Gravere | 20Kristupas Mlinskas - Patricija Kairytė |
Rank from Rank to |
23 |
6 |
2 |
1 |
5 |
10 |
19 21 |
9 |
24 |
12 13 |
17 |
18 |
15 |
4 |
7 |
No. of participants: 25 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 21Kajus Astrauskas - Kamilė Tkačenko | 22Jonas Ambrazevicius - Ieva Maciulskyte | 23Kiryl Karbiunychyi - Hanna Bertel | 25Arnoldas Maksimovičius - Marija Račkytė | 26Neidas Lenkaitis - Ema Kniubaitė | 27Mykolas Inta - Fausta Rupšytė | 28Maksim Sidelskij - Izabelė Žymančiūtė | 29Povilas Dovydaitis - Melani Bartosevič | 30Nojus Mažunavičius - Grėtė Guščiūtė | 31Titas Česnauskas - Lukrecija Kūraitė | |||||
B) George Gachechiladze C) Natalia Urban J) Sergey Dorogovtsev Q) Andrei Sabanski U) Vytautas Bankauskas Y) Giedrius Januskevicius Z) Kestutis Andrijevskis AA) Loreta Vainovska AB) Elena Urymahava AG) Daiva Mitkuvienė AI) Aušrelė Visockienė |
0 2 1 2 1 2 3 0 2 4 1 |
1 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 |
2 2 0 4 3 4 0 0 4 0 1 |
1 1 0 0 3 3 1 1 1 0 0 |
0 0 2 0 1 4 0 1 1 4 0 |
4 1 2 0 4 2 3 4 4 4 3 |
2 2 2 3 2 3 3 2 3 3 3 |
2 3 4 1 2 3 3 1 2 3 3 |
1 0 0 4 0 3 3 0 1 1 0 |
4 4 3 4 4 1 4 4 4 3 4 |
|||||
Result of 1st round | 18 | 2 | 20 | 11 | 13 | 31 | 28 | 27 | 13 | 39 | |||||
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | |||||||||||
B) George Gachechiladze C) Natalia Urban J) Sergey Dorogovtsev Q) Andrei Sabanski U) Vytautas Bankauskas Y) Giedrius Januskevicius Z) Kestutis Andrijevskis AA) Loreta Vainovska AB) Elena Urymahava AG) Daiva Mitkuvienė AI) Aušrelė Visockienė |
2 0 1 0 2 3 0 0 1 4 1 |
2 0 1 1 2 2 0 0 0 2 0 |
1 1 0 0 1 0 1 0 2 0 0 |
1 3 1 4 2 4 3 4 4 1 4 |
|||||||||||
Result of 2nd round | 14 | 10 | 6 | 31 | |||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 12,0 | ||||||||||||||
Start number | 21Kajus Astrauskas - Kamilė Tkačenko | 22Jonas Ambrazevicius - Ieva Maciulskyte | 23Kiryl Karbiunychyi - Hanna Bertel | 25Arnoldas Maksimovičius - Marija Račkytė | 26Neidas Lenkaitis - Ema Kniubaitė | 27Mykolas Inta - Fausta Rupšytė | 28Maksim Sidelskij - Izabelė Žymančiūtė | 29Povilas Dovydaitis - Melani Bartosevič | 30Nojus Mažunavičius - Grėtė Guščiūtė | 31Titas Česnauskas - Lukrecija Kūraitė | |||||
Rank from Rank to |
16 |
25 |
14 |
22 |
19 21 |
8 |
11 |
12 13 |
19 21 |
3 |
|
|
|
|
|