30/Mar/2019 - DSE EUROPEAN CHILDREN GP JUV. Standard
Ranking report

Rank Couple
Country
No R Waltz SW Tango TG V. Waltz VW Quickstep QS Total
CAigars Svars DOleg Petrovskyy EYavor Valchev FPaolo Bosco GVano Kandelaki HCheslovas Norvaisha JEduard Korotin KLiudmila Tsyrkun QKestutis Bernatavicius Su CAigars Svars DOleg Petrovskyy EYavor Valchev FPaolo Bosco GVano Kandelaki HCheslovas Norvaisha JEduard Korotin KLiudmila Tsyrkun QKestutis Bernatavicius Su CAigars Svars DOleg Petrovskyy EYavor Valchev FPaolo Bosco GVano Kandelaki HCheslovas Norvaisha JEduard Korotin KLiudmila Tsyrkun QKestutis Bernatavicius Su CAigars Svars DOleg Petrovskyy EYavor Valchev FPaolo Bosco GVano Kandelaki HCheslovas Norvaisha JEduard Korotin KLiudmila Tsyrkun QKestutis Bernatavicius Su
1. Titas Česnauskas - Lukrecija Kūraitė
Žingsnis / Klaipeda
25 F
2
1
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1,0
9
9
2
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
2
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1,0
9
9
6
x
-
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1,0
9
8
2
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1
x
x
1,0
9
9
4.0
36
35
2. Martin Kutt - Veronika Pukhova
Kreedo dance / Tallinn
45 F
2
1
2
-
x
4
x
-
2
-
-
2
x
-
5
-
-
4
x
x
2
x
x
5
x
x
3
x
x
2,0
6
5
1
x
x
4
x
x
3
-
x
2
x
x
6
-
x
4
-
x
2
x
x
5
x
x
4
-
x
4,0
5
9
1
x
x
4
x
x
3
-
x
3
x
x
6
-
x
2
x
x
2
x
-
4
x
x
4
-
x
2,0
6
8
1
x
x
4
x
x
3
-
-
2
x
x
6
-
x
2
-
x
3
x
x
6
x
x
5
x
x
2,0
6
8
10.0
23
30
3. Lukas Jasinevicius - Smiltė Barysaitė
Idance- tvistas / Vilnius- kaunas
41 F
2
1
5
-
x
3
x
x
3
x
x
4
x
x
3
x
x
3
x
-
4
-
x
2
x
x
4
x
x
3,0
7
8
6
-
x
3
x
x
2
x
x
4
x
x
4
x
x
3
x
x
5
-
x
2
-
x
3
x
x
3,0
6
9
5
-
x
3
x
x
2
x
x
4
x
x
4
x
x
3
x
x
5
-
x
2
-
x
3
x
x
3,0
6
9
6
x
x
3
x
x
2
x
x
4
x
x
3
x
x
4
x
x
4
-
x
4
-
x
3
x
x
4,0
7
9
13.0
26
35
4. Mykolas Inta - Fausta Rupšytė
Žuvėdra / Klaipėda
31 F
2
1
6
-
-
2
x
x
5
x
x
5
-
-
2
x
x
5
-
-
5
-
x
6
-
x
2
x
x
5,0
4
6
5
-
x
2
x
x
6
-
x
3
-
x
1
x
x
5
x
-
4
-
x
3
-
x
2
x
x
2,0
4
8
4
-
-
2
x
x
4
x
x
2
-
x
2
x
x
5
-
-
4
x
x
6
x
x
2
x
x
4,0
6
7
5
-
-
2
x
x
5
x
x
3
-
x
2
x
x
5
x
x
5
x
x
3
-
-
2
x
x
3,0
6
7
14.0
20
28
5. Arseni Korosteljov - Rada Artemia Lavrik
Kreedo dance estonia / Tallinn
42 F
2
1
3
x
x
5
-
x
4
-
-
3
x
x
4
-
x
2
x
x
3
x
x
4
-
x
5
x
x
4,0
5
8
3
-
x
5
-
x
5
x
x
5
x
x
3
-
x
2
x
x
3
x
x
6
x
x
5
-
x
5,0
5
9
2
x
x
6
-
-
5
x
x
5
-
x
3
-
x
4
x
x
3
x
x
5
x
x
5
x
-
5,0
6
7
4
x
x
6
-
x
6
x
x
6
-
x
4
-
x
3
x
x
2
x
x
5
-
x
4
x
x
5,0
5
9
19.0
21
33
6. Richard Veide - Elenora Kerde
Estonia
61 F
2
1
4
x
x
6
-
x
6
-
x
6
x
x
6
x
-
6
x
x
6
x
x
3
x
x
6
x
x
6,0
7
8
4
-
x
6
x
-
4
x
x
6
-
-
5
x
x
6
x
x
6
x
x
4
x
x
6
x
x
6,0
7
7
3
x
x
5
x
x
6
x
-
6
x
x
5
x
x
6
-
x
6
-
x
3
x
x
6
-
x
6,0
6
8
3
x
x
5
x
x
4
-
x
5
-
x
5
x
x
6
x
x
6
-
x
2
x
x
6
-
x
6,0
5
9
24.0
25
32
7. Dominic Kova - Anni Leen Jarvik
Danceland / Saku
51 2
1
x
x
-
-
x
x
x
x
-
-
-
x
x
x
x
x
-
x
5
7
x
x
-
x
x
-
x
x
-
x
-
x
x
x
-
x
x
x
5
8
-
x
-
x
x
x
-
x
-
-
-
x
-
x
x
x
x
x
3
8
-
x
-
x
x
x
-
x
-
x
x
x
x
x
x
x
-
x
4
9
17
32
8. Mindaugas Jonauskas - Urte Jonkute
Klaipėdos šokių akademija / Klaipėda
53 2
1
x
-
x
x
-
x
-
x
x
x
-
-
-
x
-
-
-
x
3
6
x
x
-
x
-
x
x
x
x
x
-
-
-
x
-
x
-
x
3
8
-
x
-
x
-
x
x
x
x
x
-
x
-
-
-
-
x
x
3
7
x
x
-
-
-
-
x
x
x
x
-
-
-
-
x
x
-
-
4
4
13
25
9. Egor Ignatiev - Sofia Uibo
Kreedo dance / Tallinn
43 2
1
x
x
-
-
-
-
-
x
-
x
-
x
x
x
-
x
-
x
2
7
x
x
-
-
-
x
-
x
-
x
-
-
x
x
x
x
-
x
3
7
x
x
-
x
-
x
-
-
-
-
-
-
x
x
-
x
-
x
2
6
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
x
x
x
x
x
x
3
9
10
29
10.- 11. Shurashov Egor - Rogova Elisaveta
Premium / Kaliningrad
39 2
1
-
x
x
x
-
x
-
x
x
x
-
x
-
x
-
-
-
-
2
7
-
x
x
x
-
-
-
x
-
x
-
-
-
x
-
-
x
x
2
6
x
x
x
x
-
x
x
x
-
x
x
x
-
x
-
-
-
x
4
8
-
x
-
x
-
x
x
x
-
x
-
x
-
x
-
x
-
x
1
9
9
30
10.- 11. Domas Jonynas - Gabija Vilčiauskaitė
Editos daniūtės šokių studija / Kaunas
59 2
1
-
-
-
x
x
x
-
x
-
x
x
x
-
-
-
x
-
-
2
6
x
x
-
x
x
x
-
x
-
-
x
x
-
x
x
x
-
x
4
8
-
x
-
x
-
-
-
x
-
-
x
x
-
x
-
x
-
-
1
6
-
x
-
-
-
x
x
x
x
-
-
x
-
x
-
-
-
x
2
6
9
26
12. Titas Gustainis - Barbora Masiulyte
Zingsnis / Klaipeda
47 2
1
-
x
-
-
x
-
-
x
-
x
-
x
-
-
x
x
-
x
2
6
-
-
-
-
-
x
-
-
x
x
-
x
-
-
-
x
-
-
1
4
-
x
-
-
-
x
-
x
x
x
-
-
x
x
-
x
-
x
2
7
-
x
x
x
x
x
-
x
-
x
-
-
-
x
-
x
-
x
2
8
7
25
13. Gustas Dovydaitis - Gerda Markevičiūtė
Mj sportinių šokių akademija / Vilnius
58 1 x x x x x - x - x 7 - x x x - - - - x 4 x - x - x - x x x 6 x - x - - - x x x 5 22
14. Leonid Litvinov - Mariana Gripich
Tango / Kaliningrad
27 1 x x x x x x x x - 8 - x x x - x - x - 5 - - x - - x - - - 2 - x x - - x - - - 3 18
15. Elvinas Kovaliovas - Gertė Pabrežaitė
La spin / Vilnius
50 1 x x x - x x - - - 5 x x - - - x x - - 4 x x - x x x - - - 5 - - - - - - - x - 1 15
16. Matas Šturma - Elvita Remeikaitė
Flamenko / Kaunas
55 1 - x x - - x - x x 5 - - - - x x - - - 2 - x - - x x - x x 5 - x - - - x - - - 2 14
17. Andrey Feshchuk - Yaroslava Lagutina
Tango / Kaliningrad
49 1 - - - - - - - - - 0 - - - - - x - - - 1 - - - - - - x - - 1 - - - - x - - - - 1 3

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.7a.