12.10.2019 - OC, Vaikai 3 E3 St+Lat
Report

Organizer: Lithuanian Dancesport Federation
Master of Ceremony: Darius Norušas  Panevėžys 
Chairperson: Darius Norušas  Panevėžys 
Scrutineer(s): Mantas Gudaitis  Kaunas 
Adjudicators:
B: Daina Butkienė  Telšiai 
C: Birutė Malinauskienė  Šiauliai 
D: Ivanas Tokarevas  Kėdainiai 
F: Sergejus Jefimenka  Jonava 
K: Eglė Mačėnaitė  Kretinga 
L: Mantas Miškauskas  Šiauliai 
M: Jurgita Liebienė  Kėdainiai 

Result of the Final
Rank No. Couple Country
1. 8 Dominykas Paulikas - Kotryna Paulikaitė Dancelife / Tauragė
2.- 3. 16 Tomas Švažas - Elija Degytė Tandem / Šiauliai
2.- 3. 4 Ugnius Budrys - Austėja Sidabraitė Svingas / Šiauliai
4.- 5. 26 Domas Daubaras - Amelia Litvaitė Amber dance / Panevėžys
4.- 5. 27 Valdas Vaišvyla - Tėja Žilinskytė Tandem / Šiauliai
6.- 8. 114 Pijus Dirmeikis - Dorotėja Valiūtė Vėlunga / Telšiai
6.- 8. 14 Pijus Dirmeikis - Karina Avelytė Vėlunga / Telšiai
6.- 8. 25 Vytautas Rakickas - Marija Daujotaitė Vėlunga / Telšiai
9.- 10. 1 Arijus Vaclovas Jonušas - Aurėja Meškauskytė Vėlunga / Telšiai
9.- 10. 13 Emilis Grudžinskas - Paulina Baltonytė Rumba / Panevėžys
11.- 12. 101 Arijus Vaclovas Jonušas - Evita Žernytė Vėlunga / Telšiai
11.- 12. 125 Vytautas Rakickas - Gintarė Lukoševičiūtė Vėlunga / Telšiai
13.- 14. 3 Aronas Bišlys - Vakarė Smilgytė In step / Kuršėnai
13.- 14. 5 Augustas Kalinčikas - Viktorija Zėringytė Svingas / Šiauliai
15.- 16. 7 Orestas Arvasevičius - Simona Turauskaitė Svingas / Šiauliai
15.- 16. 15 Gvidonas Statkus - Brigita Volskytė Tandem / Šiauliai
17. 2 Aretas Jocys - Emilija Baltutytė Kubana / Šilutė
18.- 19. 17 Vėjas Teišerskis - Sofija Kostiugovaitė Tandem / Šiauliai
18.- 19. 22 Žygimantas Adomaitis - Melinda Marin Žeromskytė Šiaulių volta / Šiauliai
20.- 21. 18 Hubertas Žilaitis - Goda Kazlauskaitė Tandem / Šiauliai
20.- 21. 20 Vaidas Raugas - Liepa Šermukšnytė Cafe latino vilnius / Vilnius
22.- 23. 24 Vakaris Gečiauskas - Martyna Pakulytė Domino / Molėtai
22.- 23. 19 Matas Kasperavičius - Valerija Katiul Cafe latino vilnius / Vilnius
24. 11 Arnas Jurša - Grėtė Krašinskaitė Rid-tito / Panevėžys
25. 23 Nandas Dambrauskas - Ana Gustė Jelinskytė Izzadora / Kėdainiai
26. 112 Adrijus Mikalkėnas - Evita Čepaitytė Rid-rito / Panevėžys
27. 9 Jonas Stankevičiūs - Emilija Adomavičiūtė Vėtra / Jonava
28. 21 Augustinas Markevičius - Urtė Pociūnaitė Cafe latino vilnius / Vilnius
29. 10 Jokūbas Marozas - Martyna Meškauskaitė Rid-rito / Panevėžys
30. 6 Ugnius Aleksiejus - Miglė Bartašiūnaitė Svingas / Šiauliai
31. 12 Adrijus Mikalkėnas - Kamilė Ragažinskaitė Rid-rito / Panevėžys

Statistics
  1st round
No. of couples danced 31
No. of couples set -

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.