19.10.2019 - OC, Jun.I D Standard | ≡ |
Table of results
No. of participants: 16 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 1Grigonis, Kasparas - Sipavičiūtė, Mija | 2Žogins, Arsenijs - Černišova, Anna | 3Gražulis, Matas - Zarauskaitė, Izabelė | 4Viršilas, Jovaras - Kibeikaitė, Margarita | 5Markevičius, Naglis - Ivanova, Deimantė | 6Terzeman, Hlib - Bolkvadze, Diana | 7Vitkevičius, Matas - Gudelytė, Rusnė | 9Beinoras, Gustas - Beniušytė, Vėja | 10Bušas, Edvinas - Stašiūnaitė, Emilija | 11Jakaitis, Lukas - Gumbrytė, Gabija | 12Eitutis, Kasparas - Kvekšaitė, Austėja | 13Grinkas, Gintautas - Blaževič, Adriana | 14Lopeta, Augustas - Kiprijanovič, Ariana | 15Kybartas, Mantas - Mokšeckaitė, Emilija | 16Jonušauskas, Augustas - Podlipskaitė, Orinta |
A) Juozas Aleksandravicius D) Anastasia Titkova E) Gundars Briedis G) Alessandro Firmo I) Valeri Ivanov J) Neringa Untulienė L) Liudmila Tsylents-Chojnacka Q) Cheslovas Norvaisha AA) Darius Bružinskas AC) Sergejus Jefimenka AE) Gintaras Svistunavičius |
4 4 3 4 4 4 4 4 3 3 2 |
4 1 4 2 4 2 1 2 3 4 4 |
4 2 3 1 4 4 2 4 2 3 4 |
4 3 3 4 4 4 4 2 4 4 4 |
3 4 3 4 4 4 4 1 0 4 3 |
3 1 2 2 1 3 4 2 2 0 0 |
1 4 4 3 1 4 3 4 0 2 3 |
4 4 3 4 4 4 4 4 4 3 4 |
1 4 2 4 1 2 1 3 4 4 3 |
4 3 2 2 4 2 2 1 3 3 1 |
4 4 3 3 4 4 2 3 4 4 4 |
0 1 1 1 1 1 1 3 4 0 2 |
4 4 4 4 3 2 4 4 4 4 3 |
3 4 3 3 2 3 4 3 4 4 4 |
1 1 4 3 3 1 4 4 3 2 3 |
Result of 1st round | 39 | 31 | 33 | 40 | 34 | 20 | 29 | 42 | 29 | 27 | 39 | 15 | 40 | 37 | 29 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||
A) Juozas Aleksandravicius D) Anastasia Titkova E) Gundars Briedis G) Alessandro Firmo I) Valeri Ivanov J) Neringa Untulienė L) Liudmila Tsylents-Chojnacka Q) Cheslovas Norvaisha AA) Darius Bružinskas AC) Sergejus Jefimenka AE) Gintaras Svistunavičius |
4 2 1 3 2 1 2 4 1 0 0 |
4 0 4 2 1 1 0 0 0 2 4 |
1 0 1 1 0 1 3 4 4 1 4 |
3 3 3 4 4 3 4 1 4 4 3 |
0 3 0 3 4 2 2 0 0 1 0 |
0 0 0 0 0 1 2 2 0 0 0 |
4 4 3 4 4 4 4 4 4 4 4 |
0 0 1 2 0 0 0 0 2 4 1 |
2 4 4 0 2 3 0 0 4 3 2 |
0 0 0 1 1 2 0 2 0 0 0 |
2 4 3 3 0 1 4 3 1 1 3 |
0 0 1 0 2 1 0 0 0 0 0 |
|||
Result of 2nd round | 20 | 18 | 20 | 36 | 15 | 5 | 43 | 10 | 24 | 6 | 25 | 4 | |||
Qualified for final | X | X | X | X | X | X | |||||||||
Result of final | 28,0 | 24,0 | 11,0 | 4,0 | 19,0 | 17,0 | |||||||||
Start number | 1Grigonis, Kasparas - Sipavičiūtė, Mija | 2Žogins, Arsenijs - Černišova, Anna | 3Gražulis, Matas - Zarauskaitė, Izabelė | 4Viršilas, Jovaras - Kibeikaitė, Margarita | 5Markevičius, Naglis - Ivanova, Deimantė | 6Terzeman, Hlib - Bolkvadze, Diana | 7Vitkevičius, Matas - Gudelytė, Rusnė | 9Beinoras, Gustas - Beniušytė, Vėja | 10Bušas, Edvinas - Stašiūnaitė, Emilija | 11Jakaitis, Lukas - Gumbrytė, Gabija | 12Eitutis, Kasparas - Kvekšaitė, Austėja | 13Grinkas, Gintautas - Blaževič, Adriana | 14Lopeta, Augustas - Kiprijanovič, Ariana | 15Kybartas, Mantas - Mokšeckaitė, Emilija | 16Jonušauskas, Augustas - Podlipskaitė, Orinta |
Rank from Rank to |
7 |
8 |
6 |
3 |
9 |
15 |
12 |
1 |
10 |
14 |
5 |
16 |
11 |
4 |
13 |
No. of participants: 16 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 17Vilimas, Oskaras - Ulčinaitė, Emilija | ||||||||||||||
A) Juozas Aleksandravicius D) Anastasia Titkova E) Gundars Briedis G) Alessandro Firmo I) Valeri Ivanov J) Neringa Untulienė L) Liudmila Tsylents-Chojnacka Q) Cheslovas Norvaisha AA) Darius Bružinskas AC) Sergejus Jefimenka AE) Gintaras Svistunavičius |
4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 |
||||||||||||||
Result of 1st round | 44 | ||||||||||||||
Qualified for 2nd round | X | ||||||||||||||
A) Juozas Aleksandravicius D) Anastasia Titkova E) Gundars Briedis G) Alessandro Firmo I) Valeri Ivanov J) Neringa Untulienė L) Liudmila Tsylents-Chojnacka Q) Cheslovas Norvaisha AA) Darius Bružinskas AC) Sergejus Jefimenka AE) Gintaras Svistunavičius |
4 4 3 1 4 4 3 4 4 4 3 |
||||||||||||||
Result of 2nd round | 38 | ||||||||||||||
Qualified for final | X | ||||||||||||||
Result of final | 9,0 | ||||||||||||||
Start number | 17Vilimas, Oskaras - Ulčinaitė, Emilija | ||||||||||||||
Rank from Rank to |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|