09.11.2019 - Rank, Jaunučiai II E6 St+Lat
Table of results

No. of participants: 23 Start number
Adjudicators 1Lukas Švedas - Milana Palinskaja 2Augustas Varkalis - Ugnė Matukevičiūtė 3Kevinas Bartnikas - Paulina Labutytė 4Marius Miseckas - Lėja Sipavičiūtė 5Motiejus Varnauskas - Kamilė Grabnickaitė 6Danielius Gelažunas - Beata Kozlovska 7Augustas Jonaitis - Urtė Jonkutė 8Ignas Ratkevičius - Deimantė Tumalavičiūtė 9Tadas Kačiulis - Miglė Kirelytė 10Arnas Valasevičius - Greta Gaidukovė 11Dovydas Valūnas - Smiltė Žilinskė 12Dovydas Stočkus - Viltė Cikanavičiūtė 13Benas LaskeviČius - MĖta VarnelytĖ 14Armandas Stropus - Rūta Gerikaitė 17Gabrielius Pranukevičius - Elija Kisieliauskaitė
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
J) Česlovas Norvaiša
K) Žanas Untulis
Q) Aušrelė Visockienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
2
5
6
4
6
2
5
6
3
4
2
6
3
6
4
6
6
6
5
4
3
3
6
3
6
1
4
6
6
4
4
4
2
3
4
2
3
3
4
2
3
4
4
4
2
4
1
5
1
1
3
6
3
2
6
1
0
0
3
2
1
2
2
0
2
3
4
6
6
6
5
6
5
5
5
2
5
3
3
5
4
4
3
1
3
2
3
3
5
6
3
6
6
1
1
2
3
1
6
4
2
2
0
5
4
0
2
5
2
0
1
2
4
4
0
1
5
4
4
6
1
5
1
4
1
3
4
4
6
2
1
1
4
1
3
6
1
2
4
5
3
4
3
5
4
5
4
4
1
2
1
5
6
4
0
5
0
0
0
5
3
1
1
1
3
Result of 1st round 45 52 46 36 34 16 55 34 40 26 32 32 36 41 19
Qualified for 2nd round X X X X X   X X X       X X  
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
J) Česlovas Norvaiša
K) Žanas Untulis
Q) Aušrelė Visockienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
0
3
4
0
3
1
1
4
5
3
0
6
0
4
1
6
3
5
5
3
2
2
5
2
6
0
2
6
6
5
4
3
2
3
3
2
0
0
2
5
1
0
5
5
2
6
0
6
0
1
2
3
4
1
6
  4
6
6
6
6
5
6
4
5
1
5
1
0
5
0
2
2
2
4
3
2
0
2
5
0
0
6
2
4
1
2
1
6
      2
4
0
4
0
0
1
6
0
3
1
4
2
1
6
0
0
0
0
2
6
2
 
Result of 2nd round 24 37 41 26 31   54 21 29       21 23  
Qualified for final   X X   X   X   X            
Result of final   22,0 20,0   36,0   6,0   29,0            
Start number 1Lukas Švedas - Milana Palinskaja 2Augustas Varkalis - Ugnė Matukevičiūtė 3Kevinas Bartnikas - Paulina Labutytė 4Marius Miseckas - Lėja Sipavičiūtė 5Motiejus Varnauskas - Kamilė Grabnickaitė 6Danielius Gelažunas - Beata Kozlovska 7Augustas Jonaitis - Urtė Jonkutė 8Ignas Ratkevičius - Deimantė Tumalavičiūtė 9Tadas Kačiulis - Miglė Kirelytė 10Arnas Valasevičius - Greta Gaidukovė 11Dovydas Valūnas - Smiltė Žilinskė 12Dovydas Stočkus - Viltė Cikanavičiūtė 13Benas LaskeviČius - MĖta VarnelytĖ 14Armandas Stropus - Rūta Gerikaitė 17Gabrielius Pranukevičius - Elija Kisieliauskaitė
Rank from
Rank to
9
 
4
 
3
 
7
 
6
 
23
 
1
 
11
12
5
 
17
18
14
15
14
15
11
12
10
 
21
 

No. of participants: 23 Start number
Adjudicators 18Vėjas Paurys - Nora Dainytė 19Nojus Grolė - Evita Puidokaitė 20Daniel Andrejev - SmiltĖ PeČionaitĖ 21Faustas Žilinskas - Saulė Grinkevičiūtė 22Tomas Kybartas - Tėja Cibaitė 23Maksim Korvel - Marija Prichodko 24David Naujokas - Ula Petrauskaitė 25Pijus Meidus - Emilija Mingelevičiūtė              
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
J) Česlovas Norvaiša
K) Žanas Untulis
Q) Aušrelė Visockienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
5
1
3
6
6
5
3
3
1
0
4
4
2
1
0
3
2
5
1
0
5
3
2
4
1
0
4
6
0
2
3
1
4
3
4
5
6
3
5
3
3
4
3
4
0
3
0
3
1
2
0
2
4
4
4
3
5
6
5
3
5
5
2
5
6
6
1
3
0
0
2
0
4
1
4
2
0
3
1
3
1
0
0
3
3
3
6
1
             
Result of 1st round 37 26 27 43 23 51 17 24              
Qualified for 2nd round X     X   X                  
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
J) Česlovas Norvaiša
K) Žanas Untulis
Q) Aušrelė Visockienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
1
0
1
6
5
2
0
0
1
4
5
    2
1
1
2
0
6
1
0
1
1
0
  4
4
6
5
6
6
3
3
6
4
2
                 
Result of 2nd round 25     15   49                  
Qualified for final           X                  
Result of final           13,0                  
Start number 18Vėjas Paurys - Nora Dainytė 19Nojus Grolė - Evita Puidokaitė 20Daniel Andrejev - SmiltĖ PeČionaitĖ 21Faustas Žilinskas - Saulė Grinkevičiūtė 22Tomas Kybartas - Tėja Cibaitė 23Maksim Korvel - Marija Prichodko 24David Naujokas - Ula Petrauskaitė 25Pijus Meidus - Emilija Mingelevičiūtė              
Rank from
Rank to
8
 
17
18
16
 
13
 
20
 
2
 
22
 
19
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.