09.11.2019 - Rank, Jaunučiai II E4 St+Lat
Table of results

No. of participants: 27 Start number
Adjudicators 56Bernardas Gudynas - Patricija Savickaitė 57Benediktas Lukošius - Vakarė Rinkevičiūtė 58Ignas Tamavičius - Liepa Šarauskaitė 59Adrian Donskich - Rosita Vasilevskytė 60Dovas Mikasėnas - Selina Belous 61Matas Pauparis - Agota Marozaitė 62Henrikas Poršinas - Gabija Gibiežaitė 63Ernestas Vilkauskas - Kotryna Lukoševičiūtė 64Raigardas Šarauskis - Ignė Pielikytė 65Joris Stočkus - Miglė Šalajevaitė 66Rytis Šilkaitis - Monika Straukaitė 67Paulius Šomka - Goda Adomaitytė 68Deividas Žutautas - Gytė Samajauskaitė 69Adas Daugilevičius - Dominyka Dragašiūtė 70Dovydas Damarodas - Augustė Kliaubaitė
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
K) Žanas Untulis
Z) Rasa Simanavičienė
AB) Jurgita Liebienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
2
3
3
3
4
0
4
3
4
0
1
4
4
4
3
4
4
4
2
4
4
4
3
4
4
4
4
4
4
4
2
4
3
3
4
4
4
4
2
4
2
4
4
2
3
4
4
0
3
4
3
3
4
4
4
3
4
4
4
3
3
4
4
3
4
4
4
4
3
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
4
2
4
1
2
3
4
3
3
2
4
3
3
4
2
4
3
1
2
2
1
0
2
2
0
4
1
3
4
4
4
3
2
3
3
3
2
2
4
4
2
3
4
1
1
3
2
4
2
3
4
3
1
3
2
3
4
2
3
2
1
0
3
1
2
2
1
2
4
2
4
4
4
3
2
4
4
3
4
4
4
3
3
Result of 1st round 27 41 40 37 36 40 43 36 35 18 34 29 28 25 38
Qualified for 2nd round   X X X X X X X X   X X X   X
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
K) Žanas Untulis
Z) Rasa Simanavičienė
AB) Jurgita Liebienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
  1
0
4
1
1
2
4
1
3
4
3
3
3
4
3
4
3
4
2
2
4
2
2
4
4
4
4
0
3
3
4
3
3
4
4
1
1
4
4
2
2
1
2
3
3
2
4
4
2
4
4
3
2
4
1
4
4
3
4
4
2
3
4
3
3
3
2
3
3
4
0
3
3
2
2
1
4
2
0
2
0
0
1
2
2
0
3
2
  1
1
4
0
2
3
2
2
1
1
3
1
0
2
1
0
2
1
1
2
1
3
2
1
0
0
1
0
1
2
2
2
0
  2
4
0
4
4
2
1
4
4
4
3
Result of 2nd round   24 34 34 28 33 37 27 14   20 14 11   32
Qualified for 3rd round     X X X X X X             X
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
K) Žanas Untulis
Z) Rasa Simanavičienė
AB) Jurgita Liebienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
    4
1
2
0
0
0
4
2
2
2
2
3
2
4
3
4
0
2
1
1
4
2
2
1
3
0
3
4
1
2
0
3
3
3
0
4
4
1
3
4
2
3
4
0
3
2
3
3
3
3
3
4
2
2
3
1
3
1
2
0
1
1
2
2
0
2
            1
1
0
3
0
0
1
2
0
1
2
Result of 3rd round     19 26 22 28 31 15             11
Qualified for final       X X X X                
Result of final       20,0 18,0 12,0 14,0                
Start number 56Bernardas Gudynas - Patricija Savickaitė 57Benediktas Lukošius - Vakarė Rinkevičiūtė 58Ignas Tamavičius - Liepa Šarauskaitė 59Adrian Donskich - Rosita Vasilevskytė 60Dovas Mikasėnas - Selina Belous 61Matas Pauparis - Agota Marozaitė 62Henrikas Poršinas - Gabija Gibiežaitė 63Ernestas Vilkauskas - Kotryna Lukoševičiūtė 64Raigardas Šarauskis - Ignė Pielikytė 65Joris Stočkus - Miglė Šalajevaitė 66Rytis Šilkaitis - Monika Straukaitė 67Paulius Šomka - Goda Adomaitytė 68Deividas Žutautas - Gytė Samajauskaitė 69Adas Daugilevičius - Dominyka Dragašiūtė 70Dovydas Damarodas - Augustė Kliaubaitė
Rank from
Rank to
21
 
14
 
8
 
6
 
5
 
1
 
3
 
10
 
17
18
25
 
16
 
17
18
19
 
22
 
12
13

No. of participants: 27 Start number
Adjudicators 71Lukas Valinčius - Giedre Drūlytė 72Jonas Čėsna - Kotryna Gecevič 73Jonas Vilčiauskas - Danielė Vilčiauskaitė 74Dominykas Katauskis - Jonė Jankauskaitė 75Andrius Jurevičius - Gustė Preikšaitytė 76Rykantas Viršilas - Jogailė Kontenytė 77Benas Preikša - Rūta Kabašinskaitė 78Justinas Judickas - Goda Kumpinaitė 79Tumas Grigalius - Lėja Kamarauskaitė 80Aldas Lukošius - Urtė Dumbinskaitė 81Emilis Bukauskas - Tilė Michailovaitė 84Donatas Malyška - Marta Dereškevičiūtė      
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
K) Žanas Untulis
Z) Rasa Simanavičienė
AB) Jurgita Liebienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
1
1
1
3
1
4
0
2
3
4
3
4
4
4
4
4
4
4
4
3
3
3
4
4
4
4
3
4
3
4
4
3
4
4
4
3
4
4
4
4
3
3
4
4
4
1
3
4
3
4
4
3
2
4
2
3
3
3
4
1
4
0
3
4
0
3
3
4
4
3
4
4
4
4
4
4
4
1
0
4
2
3
2
3
0
0
2
0
3
3
2
3
4
3
1
4
2
3
4
3
0
1
0
2
1
2
2
0
3
0
0
1
1
0
3
2
2
2
4
3
3
3
4
4
4
3
3
3
4
4
3
4
     
Result of 1st round 23 41 41 41 34 28 42 17 32 14 21 39      
Qualified for 2nd round   X X X X X X   X     X      
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
K) Žanas Untulis
Z) Rasa Simanavičienė
AB) Jurgita Liebienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
  3
2
4
4
1
3
3
3
4
4
2
4
4
2
4
4
3
3
4
4
2
1
3
4
3
2
4
4
4
1
2
3
2
4
0
1
4
4
3
4
2
2
3
0
2
4
0
1
2
2
0
3
3
0
4
0
4
3
3
4
3
3
2
3
0
2
  1
0
0
0
0
0
0
2
0
0
4
    4
4
4
4
3
4
1
3
4
4
3
     
Result of 2nd round   33 35 32 27 21 27   7     38      
Qualified for 3rd round   X X X X   X         X      
A) Vadym Sovetchenko
B) Euvgenia Parakhina
C) Mikko Kaasalainen
D) Dalia Vaikšnorienė
E) Audrius Puplevičius
F) Arnius Apvinis
G) Asta Maigienė
K) Žanas Untulis
Z) Rasa Simanavičienė
AB) Jurgita Liebienė
AE) Gaivilė Mockuvienė
  0
1
0
1
0
2
1
2
1
4
1
4
1
3
4
0
0
0
4
4
0
2
0
4
3
1
4
4
2
1
2
1
2
2
0
1
0
4
2
4
0
1
1
1
  0
4
0
0
2
1
1
1
2
0
0
        1
4
0
3
3
4
0
1
4
2
4
     
Result of 3rd round   13 22 24 16   11         26      
Qualified for final     X X               X      
Result of final     20,0 16,0               12,0      
Start number 71Lukas Valinčius - Giedre Drūlytė 72Jonas Čėsna - Kotryna Gecevič 73Jonas Vilčiauskas - Danielė Vilčiauskaitė 74Dominykas Katauskis - Jonė Jankauskaitė 75Andrius Jurevičius - Gustė Preikšaitytė 76Rykantas Viršilas - Jogailė Kontenytė 77Benas Preikša - Rūta Kabašinskaitė 78Justinas Judickas - Goda Kumpinaitė 79Tumas Grigalius - Lėja Kamarauskaitė 80Aldas Lukošius - Urtė Dumbinskaitė 81Emilis Bukauskas - Tilė Michailovaitė 84Donatas Malyška - Marta Dereškevičiūtė      
Rank from
Rank to
23
 
11
 
7
 
4
 
9
 
15
 
12
13
26
 
20
 
27
 
24
 
2
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.