23.11.2019 - Rank, Jauniai II C Standard
Table of results

No. of participants: 21 Start number
Adjudicators 37Minvydas Nekrašas - Aira Janickaitė 38Paulius Fedč - Justina Šližinskaitė 39Vladislav Mihno - Angelina Tkachenka 40Jānis Krainis - Oļesja Ščetiļnikova 41Kornelijus Keršis - Lijana Šlentnerytė 42Marks Kravcovs - Darina Jakovleva 43alexandr Abramovich - valeryia Pschanichnaya 44Pijus Palskys - Emilija Grinskytė 45Kasparas Moskaliovas - Saulė Ramonaitė 46Pavel Kolbasko - Valentina Tumilovih 47Augustinas Guobis - Viltė Žibūdaitė 48Laurynas Baškys - Agnieška Ravdo 50Stanislav Bobrov - Zlata Shevchenko 51Artemi Urban - Darya Skamejka 52Titas Simonkevičius - Martyna Butkutė
A) Arnius Apvinis
B) Daiva Mitkuvienė
C) Remigijus Suslavičius
D) Audrius Puplevičius
E) Alena Urymahaya
F) Christophe Rey
G) Longarini Giusepe
P) Jonas Baltaragis
AF) Indrė Laimutytė-Navickienė
5
5
3
5
5
5
5
3
5
4
5
5
5
2
3
5
2
3
1
0
0
0
3
0
0
0
0
2
4
5
1
2
5
4
4
2
5
3
5
4
5
1
4
3
5
2
3
2
1
4
3
5
4
4
3
4
1
1
2
1
0
0
5
3
5
5
5
2
5
5
2
2
5
1
5
5
3
5
5
5
5
1
1
3
0
5
2
0
2
3
3
5
5
5
1
4
0
4
3
4
0
3
5
2
1
3
1
0
1
2
1
3
4
4
5
5
3
4
1
2
0
5
4
4
2
2
3
2
2
0
2
1
2
0
0
Result of 1st round 41 34 4 29 35 28 17 34 39 17 30 19 28 24 12
Qualified for 2nd round X X   X X X   X X   X   X    
A) Arnius Apvinis
B) Daiva Mitkuvienė
C) Remigijus Suslavičius
D) Audrius Puplevičius
E) Alena Urymahaya
F) Christophe Rey
G) Longarini Giusepe
P) Jonas Baltaragis
AF) Indrė Laimutytė-Navickienė
2
5
2
5
5
5
5
3
5
1
2
4
0
2
1
5
0
3
  4
0
0
0
0
1
0
2
0
5
4
5
3
3
0
1
5
5
2
0
4
0
2
0
3
1
0
  0
5
4
4
1
5
5
0
0
5
4
5
5
5
4
5
3
4
  0
2
1
0
0
1
0
1
1
  1
0
0
0
5
0
2
5
0
   
Result of 2nd round 37 18   7 31 12   24 40   6   13    
Qualified for final X       X     X X            
Result of final 11,0       26,0     28,0 11,0            
Start number 37Minvydas Nekrašas - Aira Janickaitė 38Paulius Fedč - Justina Šližinskaitė 39Vladislav Mihno - Angelina Tkachenka 40Jānis Krainis - Oļesja Ščetiļnikova 41Kornelijus Keršis - Lijana Šlentnerytė 42Marks Kravcovs - Darina Jakovleva 43alexandr Abramovich - valeryia Pschanichnaya 44Pijus Palskys - Emilija Grinskytė 45Kasparas Moskaliovas - Saulė Ramonaitė 46Pavel Kolbasko - Valentina Tumilovih 47Augustinas Guobis - Viltė Žibūdaitė 48Laurynas Baškys - Agnieška Ravdo 50Stanislav Bobrov - Zlata Shevchenko 51Artemi Urban - Darya Skamejka 52Titas Simonkevičius - Martyna Butkutė
Rank from
Rank to
3
 
7
 
21
 
11
 
5
 
9
10
16
17
6
 
2
 
16
17
12
 
15
 
8
 
13
 
18
 

No. of participants: 21 Start number
Adjudicators 53Eldar Makovskij - Gabrielė Karašauskytė 54Marijus Mockus - Emilija Kasparavičiutė 55Vilius Jagelavičius - Kotryna Deltuvaitė 56Erikas Petronis - Eurika Čelkytė 57Nikita Gordeychik - Julija Svobonaitė 60Aleksejs Kapustjonoks - Julija Sidorova                  
A) Arnius Apvinis
B) Daiva Mitkuvienė
C) Remigijus Suslavičius
D) Audrius Puplevičius
E) Alena Urymahaya
F) Christophe Rey
G) Longarini Giusepe
P) Jonas Baltaragis
AF) Indrė Laimutytė-Navickienė
2
0
0
0
0
1
1
5
0
2
5
2
5
2
5
4
4
5
5
4
5
5
1
5
4
5
4
0
4
1
1
1
0
0
2
1
1
3
1
4
5
0
1
4
4
4
3
4
5
4
5
3
3
4
                 
Result of 1st round 9 34 38 10 23 35                  
Qualified for 2nd round   X X     X                  
A) Arnius Apvinis
B) Daiva Mitkuvienė
C) Remigijus Suslavičius
D) Audrius Puplevičius
E) Alena Urymahaya
F) Christophe Rey
G) Longarini Giusepe
P) Jonas Baltaragis
AF) Indrė Laimutytė-Navickienė
  0
0
0
3
0
5
0
1
3
5
5
5
5
3
4
4
5
5
    5
3
0
5
4
4
0
4
4
                 
Result of 2nd round   12 41     29                  
Qualified for final     X     X                  
Result of final     8,0     21,0                  
Start number 53Eldar Makovskij - Gabrielė Karašauskytė 54Marijus Mockus - Emilija Kasparavičiutė 55Vilius Jagelavičius - Kotryna Deltuvaitė 56Erikas Petronis - Eurika Čelkytė 57Nikita Gordeychik - Julija Svobonaitė 60Aleksejs Kapustjonoks - Julija Sidorova                  
Rank from
Rank to
20
 
9
10
1
 
19
 
14
 
4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.