07.12.2019 - OC, Vaikai 3 E4 St+Lat
Report

Organizer: Lithuanian Dancesport Federation
Master of Ceremony: Jonas Baltaragis  Kaunas 
Chairperson: Vytautas Bankauskas  Kaunas 
Scrutineer(s): Mantas Gudaitis  Kaunas 
Adjudicators:
C: Olga Sabanskaja  Belarus 
D: Aleksandr Boginičs  Latvia 
H: Jurga Žemaitytė  Panevėžys 
L: Indrė Navickienė  Kaunas 
N: Violeta Burneikienė  Kaunas 
R: Jurgita Vaškevičiūtė  Kaunas 
S: Astra Suslavičienė  Elektrėnai 
W: Birutė Malinauskienė  Šiauliai 
AB: Daiva Dackevičienė  Kaunas 

Result of the Final
Rank No. Couple Country
1. 57 Martynas Bykovas - Elzė Milašiūtė Klaipėdos šokių Akademija / Klaipėda
2.- 4. 65 Kristupas Svistunavičius - Urtė Rainytė Toro / Kaunas
2.- 4. 89 Jokūbas Smailys - Izabelė Bajor Šokių Sostinė / Vilnius
2.- 4. 51 Julius Gudelaitis - Rusnė Ramonaitė Šypsena / Šiauliai
5.- 6. 55 Vytautas Benaitis - Evita Vaičiukėnaitė Svaja / Kaunas
5.- 6. 69 Rokas Aukštakalnis - Austėja Grincevičiūtė Duetas / Kaunas
7.- 8. 86 Benediktas Drūlia - Ugnė Tamulaitytė Duetas / Kaunas
7.- 8. 42 Karolis Kazakevičius - Austėja Jodelytė Bonus / Jonava
9. 44 Dominykas Vaitkus - Justė Mejaraitė Kaspinas / Kaunas
10. 67 Deividas Šostak - Luka Antanavičiūtė Mj šokių Akademija / Vilnius
11. 53 Ugnius Šomka - Patricija Prūsaitė Žiburėliai / Elektrėnai
12.- 13. 78 Ailanas Andrulis - Amelija Venckaitytė Vyja / Vilnius
12.- 13. 49 Emilis Meškauskis - Gabija Augustinavičiūtė Šypsena / Šiauliai
14.- 15. 71 Mantas Masiulis - Ignė Simaškaitė Šiaulių Volta / Šiauliai
14.- 15. 46 Kasparas Juškevičius - Aleksandra Žekaitė Sūkurys / Kaunas
16.- 17. 76 Dominykas Kartenis - Barbora Sauserytė Rolo / Kaunas
16.- 17. 41 Julius Zasimauskas - Tėja Radzvilavičiūtė Kaspinas / Kaunas
18.- 19. 45 Vydūnas Šulga - Urtė Glavickaitė Sūkurys / Kaunas
18.- 19. 75 Vilius Litvinas - Luknė Ruškytė Kaspinas / Kaunas
20. 47 Ainis Jusevičius - Magdė Basevičiūtė Reveransas / Elektrėnai
21.- 22. 68 Rojus Cibas - Ieva Kučeriavaitė Mj šokių Akademija / Vilnius
21.- 22. 72 Vilius Žilionis - Vytė Žilionytė Pinavija / Vilnius
23. 50 Alanas Alksnis - Toma Baltramonaitytė Bonus / Jonava
24. 59 Kirills Derjugins - Margarita Burlakova Zaharņova Deju Skola / Daugavpils
25.- 28. 63 Domantas Prūsaitis - Viltė Naujokaitė Bonus / Jonava
25.- 28. 64 Mantas Balsevičius - Ditė Martinkevičiūtė Kaspinas / Kaunas
25.- 28. 87 Dovydas Mikalauskas - Gabriela Torres Canela Kaspinas / Kaunas
25.- 28. 52 Martynas Minkevičius - Rugilė Bartkutė Žiburys / Kaunas
29. 43 Gustas Šikšnius - Ugnė Šaltytė Žingsnis / Klaipeda
30.- 31. 73 Lukas Abrutis - Monika Abugelytė E.daniūtės šokių Studija / Kaunas
30.- 31. 74 Mantas Pusvaškis - Gabrielė Pusvaškytė Rolo / Kaunas
32. 88 Edgaras Armonasa - Eligija Puskunigytė Kaspinas / Kaunas
33. 85 Mažvydas Šilas - Laura Lekavičiūtė Duetas / Kaunas
34.- 37. 61 Aleksej Bagrov - Jorė Paulauskaitė Milagras / Šiauliai
34.- 37. 62 Gustas Staliūnas - Beatričė Šarauskytė Bada Studio / Kaunas
34.- 37. 80 Pijus Berencas - Goda Dulevičiūtė Šypsena / Šiauliai
34.- 37. 81 Titas Taujenis - Emilija Džiugelytė Svaja / Kaunas
38.- 39. 48 Aidas Pupius - Urtė Pilsudskaitė Bonus / Jonava
38.- 39. 66 Augustinas Markevičius - Urtė Pociūnaitė Cafe Latino Vilnius / Vilnius
40. 60 Jonas Nostis - Beatsičė Januševičiūtė Milagras / Šiauliai
41. 90 Patrik Mileševič - Greta Jocytė Šokių Rojus / Vilnius
42.- 43. 54 Raigardas Jegorovas - Ainė Jakubkaitė Vyja / Utena
42.- 43. 84 Linas Bielskis - Eva Trakimaitė Žiburys / Kaunas

Statistics
  1st round
No. of couples danced 43
No. of couples set -

This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8a.