15.02.2020 - OC, Jun.I D Standard | ≡ |
Table of results
No. of participants: 17 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 31Edvinas Bušas - Emilija Stašiūnaitė | 32Vėjas Paurys - Nora Dainytė | 34Kasparas Grigonis - Mija Sipavičiūtė | 35Maksim Bortnik - Amalija Lavreneva | 37Mantas Bykovas - Liepa Paliulytė | 38Vytenis Truncė - Austėja Nevulytė | 39Gustas Beinoras - Vėja Beniušytė | 40Aringas Šliapnikovas - Liveta Spaustinaitytė | 41Vilius Janeliūnas - Dineta Kutniauskaitė | 42Arijus Širvinskas - Ramunė Kniukštaitė | 43Jonas Ambrazevičius - Ugnė Vedeikytė | 44Matas Jurgutis - Kamilė Gedvilaitė | 45Einaras Bagdonavičius - Ula Virbalytė | 46Matas Spundzevičius - Gerda Arlauskaitė | 47Timofej Devkš - Arijana Milevskaja |
D) Mikhail Pavlinov E) Ligita Rihtere F) Vladimir Smirnov G) Irina Vinogradova H) Daiva Dackeviciene O) Olga Varik P) Kristaps Cirulis S) Sergejus Jefimenka T) Darius Bružinskas |
4 3 3 4 3 1 4 3 4 |
1 1 3 0 2 1 2 4 0 |
4 3 4 4 4 3 4 4 4 |
4 4 4 4 4 4 4 4 4 |
4 4 2 1 2 4 4 2 4 |
4 4 4 4 4 4 4 4 4 |
4 4 4 4 4 4 4 4 4 |
3 3 3 1 3 1 1 0 0 |
0 1 0 1 1 1 0 0 0 |
3 2 2 3 2 4 3 4 2 |
2 1 4 4 3 4 2 4 4 |
1 3 1 4 3 4 4 4 3 |
3 2 3 1 1 2 2 3 0 |
2 4 2 3 4 2 0 0 3 |
2 1 2 2 0 1 2 0 4 |
Result of 1st round | 29 | 14 | 34 | 36 | 27 | 36 | 36 | 15 | 4 | 25 | 28 | 27 | 17 | 20 | 14 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | |||||
D) Mikhail Pavlinov E) Ligita Rihtere F) Vladimir Smirnov G) Irina Vinogradova H) Daiva Dackeviciene O) Olga Varik P) Kristaps Cirulis S) Sergejus Jefimenka T) Darius Bružinskas |
3 3 3 0 2 0 3 0 4 |
4 3 4 1 3 3 1 0 0 |
4 0 4 4 4 3 3 4 4 |
1 3 1 1 2 1 0 0 4 |
3 3 4 3 4 2 3 3 3 |
4 3 3 4 3 3 3 3 0 |
0 1 1 2 0 3 1 2 0 |
0 0 0 3 0 0 0 4 1 |
0 1 0 1 2 3 3 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
|||||
Result of 2nd round | 18 | 19 | 30 | 13 | 28 | 26 | 10 | 8 | 10 | 0 | |||||
Qualified for final | X | X | X | X | |||||||||||
Result of final | 21,0 | 10,5 | 15,0 | 8,0 | |||||||||||
Start number | 31Edvinas Bušas - Emilija Stašiūnaitė | 32Vėjas Paurys - Nora Dainytė | 34Kasparas Grigonis - Mija Sipavičiūtė | 35Maksim Bortnik - Amalija Lavreneva | 37Mantas Bykovas - Liepa Paliulytė | 38Vytenis Truncė - Austėja Nevulytė | 39Gustas Beinoras - Vėja Beniušytė | 40Aringas Šliapnikovas - Liveta Spaustinaitytė | 41Vilius Janeliūnas - Dineta Kutniauskaitė | 42Arijus Širvinskas - Ramunė Kniukštaitė | 43Jonas Ambrazevičius - Ugnė Vedeikytė | 44Matas Jurgutis - Kamilė Gedvilaitė | 45Einaras Bagdonavičius - Ula Virbalytė | 46Matas Spundzevičius - Gerda Arlauskaitė | 47Timofej Devkš - Arijana Milevskaja |
Rank from Rank to |
7 |
15 16 |
5 |
3 |
8 |
4 |
2 |
14 |
17 |
9 10 |
11 |
9 10 |
13 |
12 |
15 16 |
No. of participants: 17 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 49Gustas Dovydaitis - Gerda Markevičiūtė | 50Kasparas Eitutis - Austėja Kvekšaitė | |||||||||||||
D) Mikhail Pavlinov E) Ligita Rihtere F) Vladimir Smirnov G) Irina Vinogradova H) Daiva Dackeviciene O) Olga Varik P) Kristaps Cirulis S) Sergejus Jefimenka T) Darius Bružinskas |
4 4 3 4 4 4 4 4 4 |
3 4 4 4 4 4 4 4 4 |
|||||||||||||
Result of 1st round | 35 | 35 | |||||||||||||
Qualified for 2nd round | X | X | |||||||||||||
D) Mikhail Pavlinov E) Ligita Rihtere F) Vladimir Smirnov G) Irina Vinogradova H) Daiva Dackeviciene O) Olga Varik P) Kristaps Cirulis S) Sergejus Jefimenka T) Darius Bružinskas |
1 3 0 1 1 2 3 4 4 |
4 4 4 4 3 4 4 4 4 |
|||||||||||||
Result of 2nd round | 19 | 35 | |||||||||||||
Qualified for final | X | X | |||||||||||||
Result of final | 23,0 | 6,5 | |||||||||||||
Start number | 49Gustas Dovydaitis - Gerda Markevičiūtė | 50Kasparas Eitutis - Austėja Kvekšaitė | |||||||||||||
Rank from Rank to |
6 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|