16.02.2020 - OC, Jun.II C Standard | ≡ |
Table of results
No. of participants: 17 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 71Domantas Šimas - Laura Plikūnaitė | 72Marijus Mockus - Emilija Kasparaviciute | 73Matas Jasinevičius - Dominyka Brantaitė | 74Aikas Remeika - Liepa Urbonaitė | 75Astijus Bertauskas - Mantė Šimkutė | 76Kajus Brazdeikis - Aurėja Blinstrubytė | 77Adomas Abugelis - Vesta Šeflerytė | 79Timas Narkevičius - Gita Janušauskaitė | 80Rytis Ašeriškis - Eglė Brazionytė | 81Timofey Osikov - Darya Ushal | 82Nojus Grinskis - Ieva Grybauskaitė | 83Aleksandrs Jurženkovs - Loreta Reinika | 84Ignas Bičkus - Austėja Lukauskaitė | 85Otas Kurcevičius - Kamilė Rupšytė | 86Davids Klimovskis - Anastasija Cernigova |
D) Mikhail Pavlinov E) Ligita Rihtere G) Irina Vinogradova M) Neringa Untulienė N) Rolandas Burneikis O) Olga Varik AG) Indrė Laimutytė-Navickienė AH) Donatas Vėželis AJ) Jurga Žemaitytė Dainienė |
1 1 4 2 1 3 0 2 5 |
1 5 1 1 4 1 4 2 3 |
4 4 4 5 5 5 5 5 5 |
3 3 2 2 0 2 1 2 0 |
1 1 4 3 5 4 5 5 5 |
5 5 4 5 4 5 5 5 2 |
5 5 4 2 5 3 2 5 5 |
1 3 5 3 4 4 4 2 5 |
5 5 4 5 5 4 5 5 4 |
5 3 1 2 1 2 1 0 0 |
5 5 5 5 5 4 3 4 5 |
5 5 3 3 3 4 5 4 4 |
5 2 3 4 2 3 3 5 0 |
5 5 5 5 5 5 5 5 5 |
5 5 5 5 4 5 5 4 5 |
Result of 1st round | 19 | 22 | 42 | 15 | 33 | 40 | 36 | 31 | 42 | 15 | 41 | 36 | 27 | 45 | 43 |
Qualified for 2nd round | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | ||||
D) Mikhail Pavlinov E) Ligita Rihtere G) Irina Vinogradova M) Neringa Untulienė N) Rolandas Burneikis O) Olga Varik AG) Indrė Laimutytė-Navickienė AH) Donatas Vėželis AJ) Jurga Žemaitytė Dainienė |
4 1 5 3 5 5 5 4 5 |
0 0 2 2 2 0 0 4 2 |
4 3 4 5 1 5 5 2 0 |
2 3 2 2 1 1 1 4 2 |
0 2 3 1 4 4 0 0 2 |
3 2 2 3 4 1 5 5 1 |
5 4 4 2 4 3 1 5 5 |
3 4 0 2 2 1 4 0 3 |
3 1 0 2 1 0 0 0 0 |
1 3 4 4 3 5 4 2 5 |
4 5 4 3 2 5 5 4 5 |
||||
Result of 2nd round | 37 | 12 | 29 | 18 | 16 | 26 | 33 | 19 | 7 | 31 | 37 | ||||
Qualified for final | X | X | X | X | X | X | |||||||||
Result of final | 7,0 | 8,0 | 20,0 | 24,0 | 23,0 | 23,0 | |||||||||
Start number | 71Domantas Šimas - Laura Plikūnaitė | 72Marijus Mockus - Emilija Kasparaviciute | 73Matas Jasinevičius - Dominyka Brantaitė | 74Aikas Remeika - Liepa Urbonaitė | 75Astijus Bertauskas - Mantė Šimkutė | 76Kajus Brazdeikis - Aurėja Blinstrubytė | 77Adomas Abugelis - Vesta Šeflerytė | 79Timas Narkevičius - Gita Janušauskaitė | 80Rytis Ašeriškis - Eglė Brazionytė | 81Timofey Osikov - Darya Ushal | 82Nojus Grinskis - Ieva Grybauskaitė | 83Aleksandrs Jurženkovs - Loreta Reinika | 84Ignas Bičkus - Austėja Lukauskaitė | 85Otas Kurcevičius - Kamilė Rupšytė | 86Davids Klimovskis - Anastasija Cernigova |
Rank from Rank to |
15 |
14 |
1 |
16 17 |
10 |
2 |
8 |
9 |
3 |
16 17 |
6 |
7 |
11 |
4 |
5 |
No. of participants: 17 | Start number | ||||||||||||||
Adjudicators | 87Pijus Palskys - Emilija Grinskytė | 88Matas Veitas - Elinga Arnašiūtė | |||||||||||||
D) Mikhail Pavlinov E) Ligita Rihtere G) Irina Vinogradova M) Neringa Untulienė N) Rolandas Burneikis O) Olga Varik AG) Indrė Laimutytė-Navickienė AH) Donatas Vėželis AJ) Jurga Žemaitytė Dainienė |
1 0 1 5 5 2 3 3 4 |
3 3 5 3 2 4 4 2 3 |
|||||||||||||
Result of 1st round | 24 | 29 | |||||||||||||
Qualified for 2nd round | X | ||||||||||||||
D) Mikhail Pavlinov E) Ligita Rihtere G) Irina Vinogradova M) Neringa Untulienė N) Rolandas Burneikis O) Olga Varik AG) Indrė Laimutytė-Navickienė AH) Donatas Vėželis AJ) Jurga Žemaitytė Dainienė |
1 2 0 1 1 0 0 0 0 |
||||||||||||||
Result of 2nd round | 5 | ||||||||||||||
Qualified for final | |||||||||||||||
Result of final | |||||||||||||||
Start number | 87Pijus Palskys - Emilija Grinskytė | 88Matas Veitas - Elinga Arnašiūtė | |||||||||||||
Rank from Rank to |
13 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|