WDSF pasaulio reitingo varžybos Estijoje

Taline savaitgalį įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos suaugusiesiems, jaunimui ir jauniams.

Kaip ir Šiaurės šalių čempionate, taip ir WDSF reitingo varžybose, geriausiai sekėsi mūsų jaunimo standartinių šokių šokėjams – tik šį kartą poros apsikeitė vietomis. 1-ąją vietą čia užėmė Pijus Palskys ir Anna Berzina (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”), o 2-ieji buvo Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “DS dance” ir Kauno “Sūkurys”). Jaunimo grupėje varžėsi 20 duetų.

WDSF pasaulio reitingo jaunimo Lotynų Amerikos šokių varžybose K. Mlinskas ir L. Rudnickaitė taip pat dalyvavo ir taip pat užėmė 2-ąją vietą. Šios grupės pusfinalyje šoko Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “DS dance”), kurie galutinėje įskaitoje buvo 12-ti tarp 29 grupės dalyvių.

Tuo tarpu jauniai II Lotynų Amerikos šokių grupėje K. Astrauskas ir K. Tkačenko pasidabino bronzos medaliais. Finale taip pat šoko Ignas Ratkevičius ir Liveta Spaustinaitytė (Šaiulių “Šypsena”), kurie užėmė 6-ąją vietą. Iš 33 varžybose dalyvavusių porų dar du Lietuvos duetai šoko pusfinalyje ir tarpusavyje pasidalino 9 – 10-ąją vietas: Tauras Grigaliūnas ir Smiltė Barysaitė (Vilniaus “Šokio technikos akademija” ir Kauno “Tvistas”) bei Mykolas Inta ir Fausta Rupšytė (Klaipėdos “Žuvėdra”).

WDSF jaunių II standartinių šokių varžybose T. Grigaliūnas ir S. Barysaitė bei M. Inta ir F. Rupšytė vėl buvo greta. Abi poros pateko į finalą, kuriame Vilniaus ir Kauno atstovai užėmė 5-ąją vietą, o klaipėdiečiai – 6-ąją. Netoli finalo buvo ir Adrian Donskich bei Ugnė Matukevičiūtė (Vilniaus “Cafe Latino”) – pusfinalyje jie užėmė 8-ąją vietą. Vienoje gausiausių varžybų grupių dalyvavo 35 poros.

Suaugusiųjų Lotynų Amerikos šokių varžybose dalyvavo Aleksandr Katalov ir Ieva Matulevičiūtė (Kauno “Dance4fun” ir Kauno “Žiburys”). Duetas pateko į varžybų pusfinalį ir galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą. Grupėje startavo 16 porų.

WDSF pasaulio reitingo varžybų teisėjų kolegijose vertintojų iš Lietuvos Estijoje nebuvo, tačiau šių grupių vyriausiąja vertintoja dirbo Dalia Vaikšnorienė.