WDSF pasaulio reitingo varžybos Lietuvoje “Klaipėda Open 2023”

Šį šeštadienį Klaipėdos “Švyturio arenoje” vyko ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio reitingo varžybos. Dėl įspūdingų nugalėtojų taurių ir pasaulio reitingo taškų turnyre “Klaipėda Open 2023” varžėsi jaunimo, jaunimo iki 21 m. ir jaunių II amžiaus grupių šokėjai.

Geriausiai tarp Lietuvos sportinininkų pasirodė Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Vilniaus “Ratuto”) – duetas tapo nugalėtojais WDSF jaunimo tiek standartinių, tiek Lotynų Amerikos šokių varžybose.

Šios amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių programos finale 4-ąją vietą užėmė Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė (Vilniaus “DaVi”).

Programos pusfinalyje šoko Kasparas Svistunavičius ir Goda Česnulevičiūtė (8-oji vieta; Kauno “Toro”), Karolis Čeburnis ir Lauryta Abramovaitė (10-oji vieta; Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), Augustas Lopeta ir Gabija Gumbrytė (12-oji vieta; Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”). Iš viso grupėje varžėsi 22 poros.

Standartinių šokių programos pusfinalyje kelios mūsų šalies poros taip pat pasidalino vietas: Ivan Smirnov ir Guostė Grikštaitė (9-oji vieta; Kauno Editos Daniūtės šokių studija), A. Lopeta ir G. Gumbrytė (11-oji vieta), Adomas Abugelis ir Viltė Zuzevičiūtė (12-oji vieta; Kauno Editos Daniūtės šokių studija). Grupėje startavo taip pat 22 poros.

Aukso medalius standartinių šokių jaunimo iki 21 m. amžiaus programoje laimėjo Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija ir Kauno “Sūkurys”). Grupės bronza pasipuošė Kipras Burneikis ir Patricija Kairytė (Kauno “Tvistas”).

Pusfinalyje 7-8 – ąją vietas su Latvijos šokėjais pasidalino A. Abugelis ir V. Zuzevičiūtė, o 9-10 – ąją – Rytis Skinzera ir Agata Pavlova (Kauno “Sūkurys”). Grupėje varžėsi 15 porų.

WDSF jaunimo iki 21 m. Lotynų Amerikos šokių varžybų finale šoko daugiausiai Lietuvos porų. K. Burneikis ir P. Kairytė čia užėmė 2-ąją vietą, K. Čeburnis ir L. Abramovaitė – 3-ąją, Modestas Tamulaitis ir Vėtra Bliudžiūtė (Kauno “BaDa Studio” ir Elektrėnų “Reveransas”) – 6-ąją.

Grupės pusfinalyje Vadym Hrytskevych ir Elinga Arnašiūtė (Klaipėdos “Žingsnis”) buvo 7-ti, Konradas Kutka ir Ainė Jakubkaitė (Zarasų “Vyja”) – 10-ti, Jokūbas Kraučiūnas ir Gustė Slavinskaitė (Zarasų “Vyja”) – 11-ti. Grupėje startavo 11 porų.

WDSF jaunių II amžiaus grupių finaluose šį kartą Lietuvos porų nebuvo. Standartinių šokių pusfinalyje 8-ąją vietą užėmė Yehor Boiko ir Eglė Čeburnytė (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”), 10-ąją – Augustas Lukoševičius ir Smiltė Barysaitė (Vilniaus “DaVi” ir Kauno “Tvistas”), 12-ąją – Jonas Vilčiauskas ir Danielė Vilčiauskaitė (Šiaulių “Šypsena”). Grupės varžybas pradėjo 23 poros.

Amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių pusfinalyje 11-ąją vietą užėmė Kajus Astrauskas ir Kamilė Tkačenko (Klaipėdos “Žingsnis”), 12-ąją – Y. Boiko ir E. Čeburnytė. Iš viso grupėje varžėsi 29 poros.

WDSF pasaulio reitingo varžybų “Klaipėda Open 2023” tarptautinėse vertintojų kolegijose dirbo ir teisėjai iš Lietuvos: Lilija Bernatavičienė, Daiva Dackevičienė, Olga Gunko, Remigijus Suslavičius, Neringa Untulienė, Dalia Vaikšnorienė.

Varžybas kartu su Lietuvos ir pasaulio sportinių šokių federacijomis surengė Klaipėdos sportinių šokių klubas “Žingsnis”, vadovaujamas Ramunės ir Martyno Kūrų.

Nuotrauka: www.kirklysevent.com (Visos varžybų nuotraukos! Ačiū!)