WDSF reitingo varžybos “Holland Masters”

Nyderlandų Roterdamo mieste kartu su čempionatais tris praėjusio savaitgalio dienas vyko WDSF pasaulio reitingo varžybos įvairių amžiaus grupių šokėjams. Beveik visos šiose varžybose šokusios Lietuvos poros nudžiugino medaliais ir finalais.

Aukso medalius “Holland Masters” turnyre iškovojo senjorai II amžiaus grupės standartinių šokių šokėjai Tomas Rimkus ir Nerija Surblytė Rimkienė (Kauno “Kaspinas”). Už visus penkis finalo šokius teisėjai jiems skyrė pirmąsias vietas. Šios senjorų grupės pusfinalyje taip pat šoko ir galutinėje įskaitoje 12-ti buvo Jung Lichtenberger ir Jovita Gudelytė Lichtenberger (Vilniaus “Judesys”). Iš viso senjorų grupės varžybose dalyvavo 39 poros.

Puikiai Roterdame pasirodė ir bronzinius apdovanojimus parsiveža Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Kauno “Sūkurys” ir Panevėžio “Rumba”). WDSF International Open standartinių šokių varžybų finale visi jų šokiai buvo įvertinti trečiosiomis vietomis, o tango – antrąja. Mūsiškius ant podiumo aplenkė Y. Boldysh ir I. Averina, atstovaujantys Vokietijai, bei I. Rotar ir S. S. Barjabin iš Estijos.

Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija) suaugusiųjų grupės pusfinalyje 8 – 10-ają vietas pasidalino su Lenkijos ir Vokietijos šokėjais. Grupėje varžėsi 77 duetai.

WDSF jaunimo amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybų finale Kristupas Mlinskas ir Liepa Rudnickaitė (Klaipėdos “Žingsnis” ir Kauno “Sūkurys”) buvo 4-ti, o Vakaris Bilčius ir Melani Bartosevič (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) – 5-ti. Atitinkamai buvo įvertinti ir visi abiejų porų šokiai. Podiumo vietos buvo išdalintos estams F. Roostfeldt ir C. S. Pirn, ukrainiečiams A. Nikitonok ir M. Boichuk, suomiams N. Haruns ir A. Prikul.

Tuo tarpu Augustui Lopetai ir Gabijai Gumbrytei (Vilniaus “MJ sportinių šokių akademija”) iki finalo taip pat apmaudžiai pritrūko vieno pliuso – patekimui į finalą būtų pakakę 25, o Augustas ir Gabija surinko 24 ir buvo 7-ti. Jaunimo varžybose iš viso šoko 29 poros.

“Holland Masters” turnyre teisėjavo Lietuvos vertintojai Edita Gozzoli, Dalia Vaikšnorienė ir Donatas Vėželis.