BREIKO VARŽYBOS IR OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS

Pasaulyje vyksta daug įvairaus lygmens breiko varžybų, taip pat keli turnyrai, kurie jungiami į varžybų serijas. Turnyrai organizuojami vietos, nacionaliniu, kontinentiniu ir pasauliniu lygmenimis. Dalis turnyrų yra įgavę prestižinių varžybų statusą, juose dalyvauti gali tik pakviesti breikeriai.

2020 m. Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sprendimu, pasiūlius Pasaulio sportinių šokių federacijai (WDSF), breikas buvo įtrauktas į 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių programą. Tokiam sprendimui įtakos turėjo sėkmingas breiko debiutas 2018 m. jaunimo olimpinėse žaidynėse Buenos Airėse, Argentinoje, o taip pat Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatorių pasirinkta jaunatvišką stilių propaguojančių žaidynių koncepcija. Breikas pateko tarp keturių organizatorių pasirinktų sporto šakų kartu su riedlenčių sportu, sportiniu laipiojimu, banglenčių sportu. Kitų vasaros olimpinių žaidynių organizatoriai Los Andžele breiko nepasirinko, tačiau tikimasi, kad 2032 m. Brisbene, Australijoje, įvyks breiko sugrįžimas.

Nuo 2021 m. Pasaulio sportinių šokių federacija skaičiuoja atskirai vyrų ir moterų breikerių pasaulio reitingą, rengia įvairaus lygmens varžybas, taip pat – pasaulio ir kontinentinius čempionatus.

2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dalyvaus 16 vyrų ir 17 moterų. Po šešis sportininkus buvo atrinkta tiesiogiai kontinentinių turnyrų metu, po vieną – pasaulio čempionate, o dar po dešimt – dvejuose atrankos turnyruose: gegužės mėnesį Kinijoje ir birželio mėnesį Budapešte. Viena šokėja atstovaus pabėgėlių olimpinei komandai.