LSŠF veikla ir partneriai

Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) įkurta 1989 m. vasario 18 d.

Pagrindinis LSŠF veiklos tikslas plėtoti sportinius šokius Lietuvoje bei atstovauti mūsų šaliai pasaulyje ir Europoje. Sportinių šokių terminas apima standartinius šokius, Lotynų Amerikos šokius, breiką, rokenrolą ir bugivugį, linijinius ir solo šokius, gatvės šokius ir kitus šokių stilius.

LSŠF buria ir jungia visus, kurie myli šokį. LSŠF nariais yra tiek klubai ir šokėjai, kurie demonstruoja aukštą sportinį meistriškumą, siekia rezultatų (sportininkai mėgėjai ir profesionalai), tiek žmonės, kurie lanko šokių kursus, šoka savo malonumui.

„LSŠF globoja visus šokėjus – ir sportininkus, ir šokio mylėtojus – mes rūpinamės šokio plėtros strateginiais reikalais, o taip pat atliekame kasdieninį darbą, kad mūsų narių veikla būtų kuo sklandesnė. Džiaugiamės, kad per daugiau kaip 30 LSŠF veiklos metų pasaulyje suspindo labai daug šokio žvaigždžių iš Lietuvos (daug mūsų sportininkų ir trenerių yra apdovanoti už nuopelnus Lietuvai), o taip pat džiaugiamės, kad vis daugiau žmonių išmoksta šokti ir nori šokti.“ – sako LSŠF generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė.

LSŠF struktūriniais padaliniais yra Breiko lyga, Profesionalų lyga, lyga „Šokiai visiems“, Moksleivių lyga, Hiphopo lyga, ugdymo ir kvalifikacijos kėlimo tikslais įsteigta Akademija. LSŠF aukščiausias valdymo organas yra visuotinis narių susirinkimas, kuris renka LSŠF prezidentą, viceprezidentus, generalinį sekretorių bei vykdomąjį komitetą. Šokėjais taip pat rūpinasi LSŠF padaliniai: apeliacinė komisija, etikos komisija, revizinė komisija, visuomeninė taryba.

LSŠF vienija 90 sportinių šokių klubų bei visuomeninių sporto organizacijų Lietuvoje. LSŠF klubuose dirba 184 treneriai ir asistentai, 15 iš jų yra suteikti Lietuvos Respublikos nusipelniusių sporto trenerių vardai.

LSŠF yra Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF), Europos sportinių šokių asociacijos (DSE), Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ narė.

LSŠF rengia nacionalinius Lietuvos čempionatus ir pirmenybes, Lietuvos reitingo ir kvalifikacines varžybas, pasaulio reitingo varžybas (kartu su WDSF), Europos reitingo varžybas (kartu su DSE), kitus renginius.