Paryžiaus olimpiniame breiko turnyre (tiek merginų, tiek vaikinų grupėse) vyks po vieną atrankos kovą, po kurios iš 17 dalyvių liks 16 ir kurie jau yra suskirstyti į 4 grupes. Kovos grupėse vyks Round Robin principu – visi dalyviai varžysis vienas su kitu. Po du daugiausiai raundų laimėjusius sportininkus pateks į ketvirtfinalius. Nuo ketvirtfinalio vyks atkrintamosios kovos, kurių metu kiekvienas sportininkas šoks tris raundus (jeigu būtų lygiosios – bus pridedami dar du raundai).
Devynių teisėjų kolegija breiko varžybose šokėjus vertins pagal penkis kriterijus, kurių kiekvienas sudaro 20% bendro įvertinimo:
Technika (Technique): vertinamas esminis sportininko gebėjimas valdyti kūną, judėjimo suvokimas, gebėjimas „švariai“ atlikti judesius dinaminėse ir statinėse padėtyse. Subkomponentai: atletiškumas, forma (linijos, kampai, figūros), kūno kontrolė, dinamika, erdvės suvokimas.
Judesių arsenalas (Vocabulary): vertinama, kuris sportininkas turi didesnį judesių arsenalą, įvairiapusiškesnį judėjimą, mažiau kartoja tas pačias figūras ar jų junginius. Subkomponentai: variacijos sudėtingumas, figūrų kiekis, kartojimai.
Originalumas (Originality): vertinama, ar sportininkas demonstruoja autentiškus judesius ir figūras, ar gali kūrybiškai varijuoti bazinėmis figūromis, ar kūrybiškai sujungti. Įvertinamas sportininko gebėjimas kūrybiškai ir spontaniškai reaguoti į paslydimus, kritimus, o taip pat – muzikos akcentus. Subkomponentai: improvizacija, naujoviškumas, spontaniškumas, asmenybė, reakcija į varžovą.
Atlikimas (Execution): vertinamas sportininko gebėjimas figūras atlikti aiškiai, „švariai“, labai suprantamai demonstruojant, kuo skiriasi viena figūra nuo kitos, kaip jos jungiasi, o taip pat išvengiant slydimų ir kritimų. Subkomponentai: aiškumas, slydimai ir kritimai, nuolatinis sklandumas, variacija, perduodama žinutė ir mintis.
Muzikalumas (Musicality): vertinamas sportininko gebėjimas efektyviai suderinti judesius su muzika, gebėjimas greitai reaguoti į nežinomos muzikos ritmą, frazes bei išryškinti muzikos akcentus savo šokyje. Subkomponentai: ritmas, frazė, sinchroniškumas, akcentai. Muzika iš anksto šokėjams nėra žinoma.
Apie vertinimo kriterijus pasakoja WDSF breiko teisėjas Laurynas Žakevičius – interviu rasite ČIA.