Dėl vyrų aprangos taisyklių laikymosi

2024 m. vasario 3 d. įvyko LSŠF E ir D klasių pirmenybės, kuriose didžioji dauguma vaikinų vilkėjo neatitinkančią taisykles aprangą, t.y. jaunučių vyrų marškiniai buvo drapiruoti, o jaunių I juodi marškiniai – su „polo shirt“ tipo apykakle.

Šios taisyklių nuostatos galioja jau seniai, tačiau sąmoningai ar nesąmoningai trenerių, kostiumų dizainerių jos buvo interpretuojamos. Tokio tipo apranga kelerius metus tapo populiari, ir plačiai naudojama ne tik Lietuvoje. Š. m. sausio 25 d. vykusiame vyr. teisėjų nuotoliniame pasitarime buvo peržiūrėtos naujos redakcijos WDSF aprangos taisyklės. Konstatuota, kad taisyklės nežymiai pasikeitė, tolerancijos didinimo kryptimi. Būsimų pirmenybių vyr. teisėjas buvo įpareigotas vykdyti taisyklių priežiūtą. Ir daugelis porų gavo pastabas dėl aprangos taisyklių pažeidimų. Įvertinus pirmenybėse susidariusią situaciją, Vykdomasis komitetas bendru sutarimu priėmė sprendimą toleruoti šiuos aprangos taisyklių pažeidimus ir leisti vyrams vilkint tokią aprangą dalyvauti čempionatuose ir varžybose iki š. m. liepos 1 d.

Viceprezidentas Paulius Henrikas Sangavičius

P. S.
WDSF aprangos taisyklės (citata): „…1 priedas: Jaunučių apranga (berniukai) B(balti) paprasti (be faktūros bei kitos medžiagos įsiuvų), ilgarankoviai marškiniai arba B(balti)/tikJ(juodi) ilgarankoviai golfo tipo marškiniai…”

Terminas “polo neck” iš Cambridge Dictionary: a high, round collar that folds over on itself and covers the neck: I’d prefer a sweater with a polo neck.