Įvyko Olimpinio solidarumo mokymai breiko treneriams

Lietuvos breikeriai nestovi vietoje – visą praėjusią savaitę Vilniuje vyko Olimpinio solidarumo programos mokymai, skirti breiko treneriams.

„Jau kuris laikas tarėmės, jog šios programos lektoriai atvyktų į Lietuvą ir suderinome puikias datas – iš karto po olimpinių žaidynių bei prieš naujo sezono pradžią,“ – džiaugėsi Lietuvos sportinių šokių federacijos Breiko lygos direktorius Mindaugas Radvila – Bboy M.

Iš visos Lietuvos susirinkę breiko specialistai penkias dienas klausėsi paskaitų, dalyvavo diskusijose, o taip pat – ir praktiniuose užsiėmimuose. „Šie mokymai labai išsamūs – kalbėjome apie tokius dalykus, kaip hiphopo kultūros šaknys, sportininkų techninis ir fizinis parengimas, netgi – apie breikerių karjeros ir varžybų sezono planavimą. Žinoma, kad tie dalykai lyg ir nėra nauji, tačiau šį kartą buvo susisteminti ir aptarti visų kartu. Dalyviai pabrėžė, jog galimybė po paskaitų dar pasitarti, pabendrauti buvo labai reikalinga. Išgryninome veiklos kryptis ateičiai,“ – pabrėžė M. Radvila.

„Šitos penkios dienos man buvo bene geriausi breiko mokymai, kuriuose yra tekę dalyvauti. Namo išvažiuoju pasisėmęs naujų žinių, įkvėpimo ir, nors pačiam skamba kiek neįtikėtinai, bet visai nesigailėdamas prabėgusių atostogų, o nekantraudamas kibti į darbus – daug norime ir galime padaryti dėl breiko Lietuvoje,“ – sakė vienas iš mokymų dalyvių, breiko treneris iš Šiaulių Darius Marcinkus.

Daugelio dalyvių teigimu, mokymų sėkmės buvo nulemta lektoriaus. Į Vilnių atvyko tiesiai nuo olimpinės breiko scenos Paryžiuje nulipęs Max Oliveira. Tiesa, Portugalijos breikeris Paryžiuje nešoko – šiuo metu jis yra Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) patarėjas breiko vystymo klausimais, breiko teisėjas, o Paryžiuje atliko turnyro vedančiojo pareigas.

„Galiu pasakyti, kad Lietuva tarptautinei breiko bendruomenei yra labai gerai žinoma. Aišku, taip yra Bgirl Nickos dėka. Ir mums visiems smalsu, koks potencialas čia dar slypi. Atvykęs į Vilnių, susipažinau su labai protinga, smalsia, ganėtinai gerai organizuota breiko bendruomene – iš karto apie tai informavau WDSF. Pasakiau jiems, kad su tokiais žmonėmis galima daug nuveikti,“ – pagyrų lietuviams negailėjo lektorius M. Oliveira.

Paskutinę mokymų dieną buvo nubrėžtos ne tik treniruočių gairės, bet aptarti ir renginiai, kurie laukia Lietuvos breikerių. Šiais metais dar įvyks pasaulio jaunimo čempionatas Kinijoje bei suaugusiųjų čempionatas Jungtinėse Amerikos Valstijose, 2025 m. Kinijoje vyks pasaulio žaidynės. „Ir be abejo, 2025 m. – kontinentiniai čempionatai (Europos numatomas pavasarį), pasaulio reitingo varžybos: labai daug kur galima dalyvauti, tad kviečiu nuo rugsėjo visus rinktis į treniruočių sales,“ – užsiimti breiku Lietuvoje kvietė Max Oliveira.

Šiuos Olimpinio solidarumo programos mokymus Lietuvoje organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Pasaulio sportinių šokių federacija, Lietuvos sportinių šokių federacija ir jos Breiko lyga.

#WeAreDanceSport #BreakingForGold #LithuanianBreaking