Lietuvos sportinių šokių federacijos ir LRT partnerystė: grįžimas prie ištakų

2023-iesiems metams Lietuvos sportinių šokių federacija ir LRT pasirašė partnerystės sutartį, kurios dėka sportiniai šokiai bus labiau matomi visuose įmanomuose ekranuose. Šiais metais portale LRT.lt žiūrovų lauks tiesioginės sportinių šokių varžybų transliacijos, gražiausių mūsų renginių transliacijos televizijos eteryje, dar daugiau informacijos visuose sklaidos kanaluose.

“Ši partnerystė – tarsi grįžimas tiek prie mūsų pačių, tiek prie televizijos ištakų.” – sako LSŠF generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė. Nuo 1957 m., kuomet Lietuvos televizija pradėjo transliacijas, iki šių dienų televizija labai prisideda prie pramoginių, o dabar ir sportinių šokių populiarinimo.

Ar žinojote, kad pirmą kartą Lietuvos televizijos ekrane šokiai pasirodė 1965 m.? Keturios poros tuomet atliko rumbą, sambą ir čia čia čia, o televizija buvo užversta popieriniais laiškais, kaip tų šokių galima išmokti? Todėl aštuntajame dešimtmetyje televizijos eteryje net kelerius metus gyvavo laida “Mokomės šokti”. Laidose dalyvaudavo Vilniaus ir Kauno šokėjai, kurie rodydavo pagrindinius šokių žingsnius, o žiūrovai buvo kviečiami mokytis kartu. Laidos iniciatorius, baletmeisteris ir vienas iš vedėjų buvo Adomas Gineitis, laidą režisavo Saulius Vosylius ir vedėja dirbo žurnalistė Gerūta Sodeikienė.

Vėliau Lietuvos televizijos eteryje buvo rodomos laidos “Šokio sūkuryje”, “Šoka “Sūkurys”. Prie jų kūrimo daug prisidėjo Jūratė ir Česlovas Norvaišos, režisierius Henrikas Kunavičius, režisieriaus asistentė Laima Lingytė.

Informacija ir iliustracijos parengta pagal D. Marcišauskienės knygą “Sportiniai šokiai Lietuvoje: balinių, pramoginių, sportinių šokių istorijos”

#LithuanianDancers #DancingOnTV #ReadDancingStories