LSŠF trenerių ir teisėjų kongresas

Š. m. birželio 11 d. Lietuvos teatro ir muzikos akademijos Klaipėdos filialo salėje įvyko Lietuvos sportinių šokių federacijos trenerių ir teisėjų kongresas, kurio metu aptartos sportinių šokių aktualijos, vyko seminarai ir praktiniai užsiėmimai.

Renginio pradžioje, LSŠF vykdomojo komiteto narys, treneris Rolandas Burneikis pristatė standartinių šokių WDSF SYLLABUS taikymo temą. Vėliau lektoriais pakviesti pasaulio ir Europos čempionatų finalininkai Tomas ir Violeta Fainšil kalbėjo apie judesio ir stovėsenos principus standartiniuose šokiuose.

Lotynų Amerikos šokių temomis pranešimus skaitė WDSF teisėja, trenerė Olga Gunko ir daugkartiniai Lietuvos čempionai, treneriai Jokūbas ir Miglė Venckai. O. Gunko susirinkusiuosius supažindino su pagrindiniais principais, o J. ir M. Venckai – su choreografijos ypatumais.

Vieno iš LSŠF partnerių – Lietuvos teatro ir muzikos akademijos – dėstytoja Daiva Palubinskaitė treneriams ir teisėjams vedė seminarą apie jogos principų taikymą harmoningam šokėjo ugdymui, o taip pat apie jogos pratimus sportininkų streso valdymui. Tuo tarpu kineziterapeutė Gitana Dubey akcentavo traumų prevencijos ir reabilitacijos pagrindinius principus, atkreipė specialistų dėmesį į išmaniųjų technologijų įtaką jauniems šokėjams, jų sveikatai ir pasiekimams – tiek pozityvią, tiek negatyvią.

Kongresą LSŠF organizavo kartu su LSŠF Akademija. LSŠF Akademijai vadovaujantis Martynas Kūra po renginio džiaugėsi, kad, tiek, jo nuomone, tiek dalyvavusių trenerių ir teisėjų apklausa parodė, jog renginys daugeliui buvo vertingas, įdomus, o įgytas žinias bus galima praktiškai pritaikyti kasdieniame darbe su sportininkais ir neabejotinai pagerinti šokėjų tiek treniravimosi procesus, tiek rezultatus varžybose.

LSŠF dėkoja visiems lektoriams už nuoširdų darbą, dalyviams – už aktyvumą, įsitraukimą ir diskusijas, taip pat prisidėjusiems prie organizacinio darbo – Martynui Kūrai, Rolandui Burneikiui, Virginijui Visockui, Dianai Gornatkevičienei, Sergejui Makarovui.

LSŠF dėkoja visiems partneriams ir ypatingai – Sporto rėmimo fondui, nes jo dėka už mokymus dalyviams nereikėjo mokėti. Veikla finansuojama Sporto rėmimo fondo ir LSŠF lėšomis pagal projektą „Šokių trenerių, teisėjų, sportininkų, besidominčių visuomenės narių kvalifikacijos tobulinimas“ (Nr. SRF-KT-2019-1-0028; projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, o jį administruoja Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija).

Kitas kongresas LSŠF treneriams ir teisėjams planuojamas prieš pradedant naują varžybų sezoną – š. m. rugpjūčio mėnesio pabaigoje kartu su nacionalinės rinktinės stovykla.

Nuotrauka: Sergejus Makarovas (ačiū!)