Pasaulio reitingo varžybos Italijoje

Italijos Lazise miestelyje ant Gardos ežero kranto, netoli Veronos, savaitgalį įvyko WDSF pasaulio reitingo varžybos. Iš Lietuvos jose dalyvavo jaunių, jaunimo iki 21 m., senjorų amžiaus grupių poros, o suaugusieji šokėjai varžėsi WDSF World Open NS serijos varžybose.

1-ąją vietą šiose varžybose užėmė Marco Bodini ir Kristina Charitonovaitė (Šiaulių “Šypsena” ir Vilniaus “Ratuto”). Jie tapo WDSF World Open NS standartinių šokių suaugusiųjų grupės nugalėtojais, visus šokius laimėdami su dideliu atotrūkiu nuo konkurentų (184,300 balo iš 200 galimų).

Šios grupės pusfinalyje 10-ąją vietą užėmė Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė (Kauno Editos Daniūtės šokių studija). Lemiamu tapusiame ture pora surinko 158,500 balo ir iki finalo jiems pritrūko 2 balų. Grupės ketvirtfinalyje 15-oji vieta atiteko Edvardui Mašaro ir Gabijai Lapševičiūtei (Vilniaus “Spindulys”), o 16-oji – naujam Lauryno Makarovo ir Gabijos Damašiūtės (Vilniaus “Juventos” ir Kauno “Danza M”) duetui. Iš viso suaugusiųjų grupėje šoko 68 poros.

Taip pat puikiai Italijoje sekėsi ir debiutavusiam jaunių II amžiaus grupės duetui Radvilui Sakalauskui ir Emilijai Mackevič (Vilniaus “Ratuto”). Lotynų Amerikos šokių programoje jie tapo nugalėtojais, laimėdami čia čia čia, rumbą ir pasodoblį.

Jaunių II amžiaus grupės pusfinalyje Rytis Oželis ir Smiltė Žilinskė (Kauno “Sūkurys”) užėmė 13-ąją vietą. Iš viso šioje grupėje startavo 22 poros.

Jaunimo iki 21 m. amžiaus standartinių šokių varžybų finale šoko du mūsų šalies duetai. Edvardas Mašaro ir Gabija Lapševičiūtė (Vilniaus “Spindulys”) iškovojo sidabrą, o Domantas Balevičius ir Dominyka Brantaitė (Kauno “Duetas”) užėmė 5-ąją vietą. Grupėje varžėsi 14 porų.

Jaunimo iki 21 m. amžiaus Lotynų Amerikos šokių finale taip pat 5-ąją vietą užėmė Valerii Shylo ir Beatričė Rupšlaukytė (Vilniaus “Ratuto”). Šios grupės pusfinalyje 9-10 – ąją vietą su šokėjais iš Vokietijos pasidalino Vėjas Žilinskis ir Austėja Krapikaitė (Kauno “Sūkurys” ir Elektrėnų “Reveransas”). Grupėje varžėsi 33 poros.

Tuo tarpu senjorai II amžiaus grupės Lotynų Amerikos šokių varžybų finale šoko ir 6-ąją vietą jame užėmė Jung Lichtenberger ir Jovita Gudelytė-Lichtenberger (Vilniaus “Judesys”). Senjorų varžybose dalyvavo 11 porų.

Varžybose Italijojje dalyvavo ne tik Lietuvos šokėjai, čia taip pat teisėjavo mūsų šalies vertintojas Remigijus Suslavičius.